کد خبر : 120647       تاریخ : 1399/08/28 12:42:21
اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا در استان

اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا در استان

پیغام: استاندار بوشهر از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا از شنبه اول آذرماه در استان بوشهر خبر داد.

پیغام: استاندار بوشهر از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا از شنبه اول آذرماه در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام»به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا اظهار داشت:  در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا، راهبردهای هفت گانه به ستادهای استانی ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و ارتقا آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بخشی از راهبردهای هفت گانه طرح مدیریت محدودیتها برای مقابله با کرونا است.

استاندار بوشهر ادامه داد: حفاظت از گروه های آسیب پذیر، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای طرح مدیریت محدودیتها برای مقابله با کرونا است.

گراوند تاکید کرد: در مدت زمان اجرای طرح، فرمانداران و مدیران کل اجرایی استان از برگزاری هرگونه جلسات غیرضروری در شهرستان ها و مرکز استان و بازدید از پروژه های مختلف خودداری کنند.

استاندار بوشهر خواستار همکاری همه دستگاه های اداری استانی و شهرستانی برای نظارت بر رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی در استان شد و گفت: صنوفی که در مدت زمان اجرای طرح محدودیت اجازه فعالیت دارند اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تا پایان طرح تعطیل می شوند.

گراوند در مورد تعدیل نیروهای انسانی شاغل در دستگاه های اداری استان  گفت: در شهرهای با وضعیت قرمز یک سوم نیروها، در شهرهای نارنجی یک دوم و در شهرهای زرد هم دو سوم نیروها اجازه کار و فعالیت دارند، و مشاغل بهداشتی، درمانی، خدماتی و شهرداری شامل این طرح نمی شوند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر فقط شهر بوشهر قرمز، دیر زرد و مابقی شهرستانها نارنجی هستند، گفت: کارمندان دستگاه های اجرایی که محل کار و سکونتشان متفاوت است برای تردد به شهر و محل کار خود، باید نامه معرفی از سوی مدیر یا رئیس دستگاه خود به همراه داشته باشند.

استاندار بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا طبقه بندی مشاغل در 4 گروه و در 3 وضعیت قرمز، نارنجی و زرد انجام شده که اطلاع رسانی لازم در مورد محدودیت فعالیت مشاغل از سوی رسانه ملی و سایر رسانه ها انجام خواهد شد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: صدا و سیما، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برنامه های مختلف فرهنگی و رسانه ای، فرهنگ سازی لازم برای اجرای دقیق پروتکل ها و رعایت محدودیت ها را انجام دهند.

وی بیان داشت: از رسانه های استان انتظار داریم هرگونه نقض رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های تعیین شده را اطلاع رسانی کنند.

گراوند گفت: مسئولیت اعمال نظارت بر واحدهای تولیدی در استان با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت است و در مدت اجرای طرح محدودیت های مقابله با کرونا، اداره کل صمت استان به دلیل وظیفه مهم نظارت بر فعالیت واحدهای تولیدی و صنفی تعدیل نیرو نخواهد داشت.

استاندار بوشهر افزود: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب ها و داروخانه ها با جدیت از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونت دارو غذا دنبال شود و پذیرفته نیست که پروتکل های بهداشتی در داروخانه ها رعایت نشود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120647

نظـــرات شمـــا