کد خبر : 120658       تاریخ : 1399/08/29 15:47:18
استاندار بوشهر:مردم در اجرای طرح محدودیت های کرونایی همکاری کنند/کارمندان برای تردد ازاداره متبوعشان نامه بگیرند
اعلام جزییات تردد کارمندان و کارگران در محدودیت‌های کرونایی

استاندار بوشهر:مردم در اجرای طرح محدودیت های کرونایی همکاری کنند/کارمندان برای تردد ازاداره متبوعشان نامه بگیرند

پیغام: استاندار بوشهر ادامه داد: کارمندانی که در ایام محدودیت‌ها می‌خواهند به شهر‌های مختلف استان تردد کنند مشکلی به شرط داشتن نامه از اداره متبوعشان ندارند.

پیغام: استاندار بوشهر با بیان اینکه نقش مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر در اطلاع رسانی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موفق بوده گفت: انتظار می‌رود در پیک سوم اهمیت رعایت پروتکل بهداشتی فرهنگ‌سازی شود تا شاهد کاهشی شدن مبتلایان باشیم.

به گزارش«پیغام»؛ عبدالکریم گراوند  در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه سخت‌ترین پیک کرونایی در استان بوشهر در ماه‌های فصل تابستان به وقوع پیوست اظهار داشت: در این فصل شاهد افزایش ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر بودیم که نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد کرد.

استاندار بوشهر ادامه داد: کارمندانی که در ایام محدودیت‌ها می‌خواهند به شهر‌های مختلف استان تردد کنند مشکلی به شرط داشتن نامه از اداره متبوعشان ندارند.

وی، با بیان اینکه پروتکل‌ بهداشتی در همه سطوح دستگاه‌های اجرایی رعایت می‌شود افزود: افتتاح طرح‌ها در هفته دولت از طریق ویدئو کنفرانس محقق شد و این در حالی است که تشکیل جلسات غیرضروری منع شده است.

روند ابتلاء به بیماری کرونا در استان کاهشی است

استاندار بوشهر با بیان اینکه اکنون این استان 2 ماه است در وضعیت پایدار ابتلا و بستری کرونایی قرار دارد خاطر نشان کرد: تعداد مبتلایان و بستری‌های و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر رو به کاهش است به‌گونه‌ای که نسبت به ماه قبل بستری‌ها 30 درصد کاهش یافته و هدف‌گذاری کاهش 60 درصدی است که نیازمند همراهی بیشتر مردم در رعایت پروتکل بهداشتی است.

گراوند با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی کادر درمانی، جامعه پزشکی، پرستاری و مجاهدت‌های جبهه سلامت تصریح کرد: همکاری مردم با بخش دولتی و کادر درمان روند انتشار کرونا را کاهش داده که همکاری بیشتر مردم زمینه مصون سازی جامعه از کرونا را فراهم می‌کند.

وی، با قدردانی از مشارکت و همدلی مردم در عرصه مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطر نشان کرد: همه باید در عرصه سلامت خود و جامعه احساس مسئولیت کنند چراکه تنها خدمات کادر درمان نمی‌تواند پاسخگوی حل مشکلات کرونا باشد و باید همه در این حوزه همکاری و تلاش کنند.

استاندار بوشهر استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابله با کرونا را از ضروریات دانست و تاکید کرد: زمستان پیش‌رو با زمستان‌ سال‌های گذشته تفاوت دارد و مردم باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به شدت مورد توجه قرار دهند تا آمارهای ابتلا، بستری و فوتی در استان بوشهر همچنان روند نزولی داشته باشد.

 مردم در طرح محدودیت های کرونایی همکاری کنند

گراوند به طرح محدودیت 2 هفته‌ای پرداخت و با اشاره به اینکه از اول آذر این طرح عملیاتی می‌شود گفت: طرح ممنوعیت تردد و فعالیت‌ها فعلا برای 2 هفته برای خروج از وضعیت قرمز، نارنجی و زرد طراحی شده  و اگر مردم همکاری کنند و استان از این شرایط خارج شود، بخشی از محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

وی، از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا در قالب راهبردهای هفتگانه خبر داد و تاکید کرد: تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی، تست گسترده کرونایی هدفمند و هوشمند برای بیماریابی، قرنطینه مبتلایان، رهگیری و ارتقا آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از جمله راهبردهای هفتگانه طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا است.

استاندار بوشهر از اجرای طرح رهگیری هوشمند با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و تصریح کرد: گروه‌های مختلف در این طرح ضمن ردیابی، رهگیری و بیماریابی، تمام برنامه‌های مقابله با کرونا را رصد و عملیاتی می‌کنند.

استاندار بوشهر افزود: حوزه نفت و گاز در عرصه سرمایه گذاری خارجی با استان بوشهر کاری ندارند و یکی از مشکلات استان همین است. البته بخشی از سرمایه گذاری‌های خارجی در استان در همین حوزه انجام شده، اما تمایل نداریم که رسانه‌ای شود، چون موضوع تحریم‌هاست و با رسانه‌ای کردن آن مشکلاتی ایجاد خواهد شد. از مهر امسال یک سرمایه گذاری خارجی در استان بوشهر آغاز شده است.

آمار‌های خودکشی را کتمان نکرده ایم

او همچنین در خصوص موضوع خودکشی‌در استان، اشاره کرد: در این زمینه کتمانی از طرف ما انجام نگرفته است. با این فضای باز رسانه ای، امکان کتمان آمار‌های خودکشی‌ها وجود ندارد و حتی پیش از این که از شبکه‌های امنیتی انتظامی متوجه موضوع شویم از طریق رسانه‌ها متوجه می‌شویم.

 دستگاه های نظارتی با متخلفان در بازار برخورد کنند

گراوند تلاطم در قیمت کالاها را در استان بوشهر، متاثر از فضای کشور و کمبود‌هایی در زمینه‌های مختلف از جمله تخصیص ارز عنوان کرد و ادامه داد: البته دستگاه‌های نظارتی، بازرسی مناسب بر بازار دارند و برخورد‌های مناسبی با متخلفان نیز مطابق قوانین داشته اند.

وی، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صدا و سیما در ساخت مجتمع پتروشیمی در عسلویه را از جمله سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه این صنعت دانست و با اشاره به تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی گفت: در استان بوشهر سدهای مختلف در حال اجرا است که بخشی از آنها امسال افتتاح و وارد مدار می‌شود.

استاندار بوشهر از تخصیص 25 میلیارد تومان به سد کلمه دشتستان خبر داد و خاطر نشان کرد: این سد امسال عملیات اجرایی آن پایان می‌یابد و افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین آب شرب مردم منطقه دارد.

گراوند با بیان اینکه همه سدهای استان فعال هستند افزود: سد خاییز تنگستان و اخند عسلویه امسال به مرحله آبگیری و افتتاح می‌رسد و منابع مالی  سدهای باغان و دشت پلنگ تامین شده است.

مشکلات اقتصادی وقفه ای در روند طرح های عمرانی ایجاد نکرده است

استاندار بوشهر با بیان اینکه مشکلات اقتصادی وقفه‌ای در روند اجرای طرح‌های اقتصادی ایجاد نکرد افزود: مشکلی در اجرای طرح‌های عمرانی در استان وجود ندارد  و طرح‌ها براساس برنامه زمانبندی اجرا و افتتاح می‌شود.

گراوند با اشاره به ساخت 2 واحد نیروگاه اتمی در بوشهر گفت: با مدیریت سازمان انرژی اتمی ایران با وجود شرایط خاص اقتصادی ولی هیچ وقفه‌ای در ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نشده است.

وی، تخصیص اعتبار 80 میلیارد تومانی از محل سفر استانی رئیس جمهور برای بزرگراه دیر -بوشهر، اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن در تامین آب شرب، تامین منابع مالی سدهای کوچک و بزرگ، پروژه‌های درمانی و بهداشتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این پروژه‌ها روند اجرایی مطلوبی دارد که بر اساس برنامه تعیین شده افتتاح می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120658

نظـــرات شمـــا