کد خبر : 120761       تاریخ : 1399/09/04 09:56:20
هشدار درباره سامانه بارشی جدید دراستان

هشدار درباره سامانه بارشی جدید دراستان

پیغام: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اوایل روز پنچشنبه هفته جاری نسبت به ورود سامانه بارشی جدید همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و تند باد لحظه‌ای، بارش تگرگ و صاعقه هشدار نارنجی (آمادگی) اعلام می‌شود.

پیغام: کارشناس اداره کل هواشناسی استان  بوشهر گفت: از اوایل روز پنچشنبه هفته جاری نسبت به ورود سامانه بارشی جدید همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و تند باد لحظه‌ای، بارش تگرگ و صاعقه هشدار نارنجی (آمادگی) اعلام می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این سامانه تا اواسط دوشنبه هفته آینده به تناوب در این استان و روی خلیج فارس فعال خواهد بود.

وی بیان کرد: مخاطرات این سامانه مواج شدن دریا، آبگرفتگی معابر عمومی و مسیل‌ها، جاری شدن روان‌آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه و ریزش تگرگ و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی پیش بینی شده‌است.

مساعدی ادامه داد: در این زمینه توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات، فاصله گرفتن از حریم رودخانه‌های فصلی، محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، مراقبت از محصولات کشاورزی اجتناب شود.

وی گفت: با توجه به احتمال بارش تگرگ و بارش‌های رگباری در مناطق مستعد باید اقدام‌های  پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی انجام شود.

مساعدی تاکید کرد: همچنین با توجه به مواجی خلیج فارس باید از ترددهای غیر ضروری دریایی اجتناب شود.

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120761

نظـــرات شمـــا