کد خبر : 120788       تاریخ : 1399/09/04 13:09:17
جابجایی و انتقال دام سنگین به استان‌های مرزی مجاز شد

جابجایی و انتقال دام سنگین به استان‌های مرزی مجاز شد

پیغام: مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس تصمیم ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، ممنوعیت انتقال دام به استان‌های مرزی فقط برای دام سنگین و با در نظر گرفتن برخی شرایط لغو شد.

به گزارش«پیغام»؛ محمدصادق یزدان شناس افزود: جابجایی و انتقال دام سنگین به استان‌های مرزی با تایید سازمان جهاد کشاورزی استان مجاز شده و پس از درخواست متقاضی به سازمان جهاد کشاورزی استان مرزی برای انتقال دام، مدارک و مستندات متقاضی از جمله، داشتن پروانه بهره برداری و پروانه بهداشتی معتبر، مورد بررسی و در صورت تایید، نسبت به معرفی دامدار به اداره کل دامپزشکی استان اقدام می‌شود.

وی گفت:فقط در صورتی که استان بوشهر به عنوان استان مقصد جابجایی دام باشد، مستندات دامداری باید به تایید سازمان جهاد کشاورزی استان رسیده و به اداره کل دامپزشکی استان اعلام شود و برای انتقال دام به خارج استان نیازی به تایید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیست.

یزدان شناس افزود: درخواست متقاضی برای حمل دام زنده از دامپزشکی استان مبداء به استان مقصد نیا ز ارسال و مجاز بودن واحد مقصد مورد استعلام و تایید قرار گرفته و مجوز حمل صادر می‌شود.

وی گفت: سالانه دام‌های سنگین آماده پروار از استان‌های دیگر به داخل استان منتقل و پس از پروار و رسیدن به وزن مناسب، در خود استان کشتار و یا به کشتارگاه‌های خارج از استان منقتل می‌شوند و بنابراین استان بوشهر برای انتقال دام آماده پروار به داخل استان به عنوان استان مقصد و برای انتقال دام‌های پروار شده به خارج استان به عنوان استان مبدأ در نظر گرفته می‌شود.

یزدان شناس افزود: برای انتقال، تعداد دام مورد درخواست بایستی متناسب با ظرفیت واحد باشد و هرگونه ارسال گوساله پروار شده به استان‌های همجوار به ویژه خوزستان بایستی به مقصد کشتارگاه‌های مجاز باشاد و مالک واحد موظف است پیگیری لازم جهت تاییدیه تخلیه در کشتارگاه مربوطه را انجام دهد.

استان بوشهر در دو دهه گذشته، غالبا واردکننده گوساله آماده پروار و صادر کننده گوساله پروارشده به سایر استان‌ها بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120788

نظـــرات شمـــا