کد خبر : 122375       تاریخ : 1399/09/30 11:11:54
همدلی بازیکنان وتجربه کادر فنی عاملی برای پرواز شاهین

همدلی بازیکنان وتجربه کادر فنی عاملی برای پرواز شاهین

عبدالرضا کللی

به گفته کارشناسان و اکثر مربیان، لیگ دسته یک سخت ترین و فشرده ترین لیگ کشور محسوب می شود که همه برای صدرنشینی و صعود تلاش می کنند دراین وادی حواشی بسیاری دامنگیر این لیگ 34 هفته ای بوده وهست.

گرچه صدرنشینی فعلی تیم ها در این هفته ای ابتدایی نمی تواند تضمینی برای موفقیت یک تیم تا پایان فصل باشد اما آنچه از سال های گذشته مشخص شده این است که تیم هایی که دارای ثبات فنی و تیمی، مدیریتی و مالی بوده اند همواره توانسته اند این مسیر دشوار را بهتر طی کنند.

تیم شاهین شهرداری بوشهر که به خاطراخذ مجوز تیمداری شهرداری بوشهر آخرین تیمی بود که حضورش را برای لیگ یک اعلام کرد با انتخاب فراز کمالوند به عنوان سرمربی تمرینات خود را آغاز کرد و به فاصله کمتر از دو هفته و بدون انجام تمرینات بدنسازی و تاکتیکی راهی رقابتها شد و از همان ابتدا مشخص بود که این تیم در همان هفته های ابتدایی دچار چالش هایی جدی خواهد شد و در طی این 5 هفته سپری شده مصدومیت 8 بازیکن کلیدی این تیم مهمترین چالش کادر فنی این تیم به شمار می رود.

 مصدومیت هایی که هر کدام از آنها کادر فنی علاوه بر تغییر چینش در ترکیب مجبور به تغییر تاکتیک تیمی درهربازی بوده است و این مهم شاید از لحاظ فنی در برخی  بازی های تیم شاهین شهرداری نیز به چشم آمده است.

 بهرحال این لیگ طاقت فرسا و شرایط آماده سازی پیش فصل سفید پوشان بوشهری و مقابله با تیم هایی که 90 درصد آنها بیش از 2 و یا 3 ماه تمرینات پیش فصل خود را پشت سر گذاشته اند، نیازمند تدبیری و هوشمندی خاصی است که این روزها کادر فنی با ریزبینی آنها را در تمرینات تیم دنبال می کنند.

علیرغم تمامی سختی های این فصل آنچه بیش از هر چیز در تمرینات تیم به چشم می خورد انگیزه بالای بازیکنان، سخت گیری و جدیت سرمربی تیم و بقیه اعضای کادر فنی و همراهی مسئولان تیم هست که نشان می دهد همه و همه برای برای ارائه بهترین کیفیت کار در مستطیل سبز تلاش می کنند. تلاشی که خوشبختانه این روزها با انرژی مثبت هواداران همراه شده و این مهم می تواند در ادامه راه نقش بسزایی در موفقیت تیم داشته باشد.

 کمالوند که از اوایل دهه 80 علیرغم جوانی خیلی زود وارد عرصه مربیگری شده روزهای سختی و حساسی را در فوتبال کشورگذرانده و با 4 تیم طعم صعود از لیگ یک به لیگ برتر را چشیده و به خوبی می داند که برای رسیدن به موفقیت باید چالشها و سختی های مختلفی را پشت سر بگذارد و این موضوع را به بازیکنان تیم نیز بارها اذعان داشته است.

این روزها غیبت هواداران تیم سفید پوش بوشهری در ورزشگاه به شدت احساس می شود اما ثابت شده که در روزهای سخت و حساس همواره این عزیزان بال پرواز تیمشان بوده اند و این روزها اگر چه غایب، اما با انرژی مثبت خود در فضای مجازی همراه و یاور تیمشان هستند.

 بهرحال در 29 هفته باقیمانده و با حساس تر شدن بازیها روزهای دشوارتری در انتظار سفید پوشان بوشهری است . اما درایت و تجربه کادر فنی و بازیکنان قطعا می تواند کارگشا باشد و در این میان تلاش ، همدلی و درایت می توانند عناصری اصلی برای پرواز شاهین باشند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=122375

نظـــرات شمـــا