کد خبر : 124050       تاریخ : 1399/11/04 12:26:09
 ۵۸۰ کانتیتر محتوی کالاهای متروکه درگمرگ استان

۵۸۰ کانتیتر محتوی کالاهای متروکه درگمرگ استان

پیغام: ناظر گمرک‌های استان بوشهر گفت: ۵۸۰ کانتیتر محتوی کالاهای متروکه در این استان وجود دارد که پیگیری لازم از طریق معاون فنی گمرک ایران برای تعیین تکلیف آنها انجام شده‌است.

به گزارش «پیغام»؛ بهروز قره ‎بیگی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این ارتباط شماری از این کانتینرهای حاوی کالای متروکه غیرقابل ترخیص است که مقرر شده‌ در هیات دولت برای آنها تصمیم‌گیری شود.

وی بیان کرد: در ابتدای شهریور ماه سال جاری بیش از یک هزار کانتینر کالای متروکه در گمرک‌های استان بوشهر وجود داشت که بیشتر به دلیل مشکلات ناشی از کد منشا ارز، ثبت سفارش، تملیک و مواردی از این دست ترخیص آنها محقق نشده بود.

قره بیگی ادامه داد: با مصوبه‌ای که ۱۸ آبان ماه بخشنامه آن از طریق گمرک ایران به فعالان اقتصادی ابلاغ شد ۶۰۰ کانتینر به وزن ۱۳ هزار تن از گمرک‎های استان بوشهر ترخیص شد.

وی اظهارداشت: مابقی کالاهای موجود در گمرک‎های استان بوشهر امکان ترخیص آنها در اختیار مدیریت استان نیست و دلیل آن نیز تغییر گروه کالایی و ممنوعیت ترخیص است که باید در سطح کلان برای آنها تصمیم‌گیری لازم لحاظ شود.

ناظر گمرک‌های استان بوشهر بیان کرد: در برخی موارد نیز به دلیل مسائلی که صاحبان کالا دارند آنها را به گمرک اظهار نکردند که باید ساز و کاری فراهم شود تا سازمان اموال تملیکی برای کالاهایی که قابلیت ترخیص ندارند، تصمیم‌گیری کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124050

نظـــرات شمـــا