کد خبر : 124098       تاریخ : 1399/11/06 12:20:43
باید به فکر تأمین آب استان برای تابستان سال آینده بود
استاندار بوشهر :

باید به فکر تأمین آب استان برای تابستان سال آینده بود

پیغام: استاندار بوشهر از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به نشت‌یابی شبکه توزیع آب در شهر بوشهر و کنگان خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالکریم گراوند صبح دوشنبه در نشست شورای آب استان بوشهر اظهار داشت: اجرای آزمایشی پروژه نشت‌یابی در استان فرصتی برای کاهش هدر رفت آب و پایداری هر چه بیشتر آب آشامیدنی مشترکان است.

وی تصریح کرد: طرح نشت یابی آب در شهرهای بوشهر و کنگان به عنوان شهرهای برخوردار از آب‌شیرین‌کن اجرایی می‌شود و اجرا آن در محله‌های جنوبی بوشهر تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی به دنبال داشته است.

گراوند اضافه کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه نشت‌یابی شبکه توزیع آب این استان در بوشهر و کنگان اختصاص یافت و در صورت موفقیت‌آمیز بودن، این طرح در سایر استان‌های کشور نیز اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود میزان بارش در سال جاری از هم‌اکنون باید به فکر تأمین آب استان برای تابستان سال آینده بود در همین راستا باید پروژه‌های مربوط به آب‌شیرین‌کن در مناطق مختلف استان با جدیت هر چه تمام‌تر پیگیری شود.

گراوند افزود: قطع انشعاب‌های غیرمجاز آب منجر به پایداری آب آشامیدنی می‌شود بر همین اساس مبارزه با این انشعاب‌ها از اولویت‌های استان بوشهر است.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: نوسازی و بازسازی شبکه توزیع آب استان بوشهر در شهرها ۲۰۰ و در روستاها ۷۱۳ کیلومتر دستاوردی ارزشمند برای حوزه آب استان بوشهر در دولت تدبیر و امید است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124098

نظـــرات شمـــا