کد خبر : 124593       تاریخ : 1399/12/04 18:30:12
دروازه دیلم به مدت 10 روز بر روی مسافران بسته شد

دروازه دیلم به مدت 10 روز بر روی مسافران بسته شد

فرماندار دیلم گفت: همه ورودی‌های این شهرستان از امروز به مدت ۱۰ روز بر روی خودرو‌های غیربومی بسته است.

به گزارش«پیغام»؛ احمد دشتی در جلسه مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با بیماری کرونا این شهرستان بیان کرد: براساس مصوبه شورای تامین این شهرستان، تمامی ورودی‌های دیلم از سمت استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به مدت ۱۰ روز بسته خواهد بود و از ورود مسافران خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی جلوگیری می‌شود.

او افزود: در صورت مشاهده خودرو‌های غیربومی در شهر‌ها و روستا‌های این شهرستان، با آنان مطابق قانون رفتار خواهد شد.

فرماندار دیلم ادامه داد: علاوه بر مسدود شدن راه‌های اصلی، تمامی راه‌های خاکی منتهی به این شهرستان نیز با همکاری دستگاه‌های مرتبط مسدود می‌شود.

دشتی عنوان کرد: باتوجه به بند هفت مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر، اسکان و برپایی چادر و خدمات دهی در سواحل و بوستان‌های شهرستان به ویژه شهر‌های دیلم و امام حسن و بوستان جنگلی عاملی ممنوع است و برای اجرای این بند از نیروی انتظامی، شهرداری، دهیاری‌ها و دستگاه قضائی کمک گرفته می‌شود.

فرماندار دیلم همچنین با اشاره به محدودیت حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی گفت: یک سوم کارکنان با اولویت کارکنان دارای بیماری حاد تنفسی، جانبازان شیمیایی و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، زنان باردار و دارای کودک و بیماری خاص از فعالیت حضوری بپرهیزند. 

دشتی افزود: مدیران و حراست ادارات و بانک‌ها بر اجرای اصول بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک نظارت خواهند داشت.

او بیان کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به بیماری در کشور و احتمال ورود به موج چهارم بیماری، برگزاری هرگونه مراسم تجمعی ممنوع است.

فرماندار دیلم همچنین گفت: از همه ملوانان شناور‌های صیادی و تجاری، تست تشخیص کرونا با همکاری بهداشت و درمان و هلال احمر انجام خواهد شد.

دشتی از مردم دیلم که از بدو شیوع ویروس کرونا در کنار دولت بوده‌اند و با همکاری خود در پیشگیری از این ویروس قدم‌های مهم برداشته اند، قدردانی کرد و از آنان خواست همچنان اصول بهداشتی را رعایت کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124593

نظـــرات شمـــا