کد خبر : 124665       تاریخ : 1399/12/06 20:15:16
تحت هیچ شرایطی مجوزهای ضد محیط زیست نباید صادر شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر :

تحت هیچ شرایطی مجوزهای ضد محیط زیست نباید صادر شود

پیغام: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع از پروژه‌های ضد محیط زیستی گفت: تحت هیچ شرایطی مجوزهای ضد محیط زیست نباید صادر شود و منافع ملی را به پای منافع شخصی فدا کنیم.

به گزارش «پیغام»؛ محمدتقی ایرانی در جلسه کارگروه زیست محیطی استان بوشهر با بیان اینکه کنشگران محیط زیستی رویکرد اجتماعی و حقوقی دارند اظهار داشت: این فعالان اجتماعی همان‌گونه که تاکنون بر مدار قانونی و حقوقی فعالیت کرده‌اند باید بکوشند از این رویکرد پاسداری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به اجرای پروژه‌های زیست محیطی گفت: صدور مجوزهای ضد محیط زیستی نه تنها سبب زیان پروژه بر محیط زیست و منابع طبیعی می‌شود بلکه نارضایتی جوامع محلی پیرامون آن پروژه‌ها در پی دارد.

وی با تاکید بر برخورد قاطع از پروژه‌های ضد محیط زیستی افزود: تحت هیچ شرایطی مجوزهای ضد محیط زیست نباید صادر شود و منافع ملی را به پای منافع شخصی فدا کنیم.

ایرانی با اشاره به اینکه صنعت در استان بوشهر با مردم این استان بیگانه و پیوند مردم با صنایع در تضاد است گفت: صنایع باید ضمن پایبندی به تعهدات الزام‌آور زیست محیطی و تحقق مسئولیت‌های اجتماعی، در استقرار صنعت سبز در استان باید بکوشند.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز افزود: این صنایع باید در راستای جلوگیری از آلایندگی زیست محیطی برنامه‌های پیوستی را عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه صنایع مستقر در استان بوشهر نباید سبب بروز مشکلات آلایندگی و بستن راه نفس مردم شود افزود: این صنایع نباید سبب جلوگیری از معیشت و امرار معاش مردم شوند و در این راستا باید مبنای توسعه پایدار مبتنی بر محیط زیست به متولیان و مسئولان تبیین شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقاط پیرامونی صنایع مختلف به ویژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بیان کرد: صنایع مستقر در استان بوشهر باید به مسئولیت‌های اجتماعی در نقاط پیرامونی توجه ویژه کند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124665

نظـــرات شمـــا