کد خبر : 124683       تاریخ : 1399/12/09 09:25:18
۳۵ تن چوب قاچاق در دشتستان کشف شد

۳۵ تن چوب قاچاق در دشتستان کشف شد

پیغام: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: ماموران این یگان، ۳۵ تن چوب قاچاق از نوع کهور پاکستانی را در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان این استان کشف کردند.

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر؛ سرهنگ فیض‌الله رزمجو افزود: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی چوب قاچاق در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان دشتستان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری این استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: ماموران یگان حفاظت با هماهنگی مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی دشتستان در بازرسی از این مکان ۳۵ تن انواع چوب قاچاق از درختان کهور پاکستانی کشف کردند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: ارزش چوب‌های کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲۸۰ میلیون ریال برآورد شده‌است.

رزمجور تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف مبنی بر انواع تهدید به جنگل‌ها و مراتع مانند قطع درختان و دست درازی به جنگل‌ها، تغییر کاربری و تصرف و تعدی به اراضی ملی، تخریب عرصه و تغییر کاربری و آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها، مراتب را از طریق تلفن ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی  اطلاع دهند.

وی یادآور شد: پیش از این در سال جاری تاکنون پنج فقره کشف چوب به حجم ۷۵ مترمکعب، ۶ فقره محموله زغال به میزان ۸۲۴ کیلوگرم کشف و ۹ دستگاه خودرو متخلف نیز در این ارتباط توقیف شده‌است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124683

نظـــرات شمـــا