کد خبر : 124756       تاریخ : 1399/12/12 14:18:12
چهارمحل باستانی هم،صاحب گاز می شود،چگونه؟

چهارمحل باستانی هم،صاحب گاز می شود،چگونه؟

درست است که کوچه‌ها کم عرض‌اند و سختی خاص خودش رادارد، اما گرفتن وجه  از مردم دستور چه کسی است و آیا قانونی است؟ اگر نمی شود یا  برای این محل  گازرسانی مشقت  زیادی دارد، یا باید تکلیف مردم ساکن در آنجا را روشن نمایند و یا بافت را مرمت کنند

اسکندراحمدنیا- نویسنده و عضو هیات تحریریه پیغام

اخیراً شرکت گاز اقدام به گازرسانی به شمال شهر نموده است (محله بهبهانی):اقدامی شادکننده  و مورد پسند اما چگونه؟ هر خانه مبلغ دو میلیون و پانصد هزارتومان بابت لوله‌کشی تا  درِ هر خانه باید بپردازد دلیلش را هم سختی کار و تنگ وترش بودن کوچه ها ذکرکرده‌اند.  بسیاری قسط‌ بندی کرده‌اند و بسیاری دیگر اعلام نداری کرده و قیدش را زده‌اند در حالی که  قرار گازرسانی این نیست. حالا کدام مصوبه  و کدام نهاد چنین مجوزی را صادر نموده است و خلاف جریان متداول در این زمینه   دست به چنین اقدامی زده است، باید در ابتدای معترض شدن از شرکت گاز پرسید چرا؟ و طبق دستور چه نهادی؟

از آنجا که در این بافت رشد کرده‌ام و هنوز بخشی از بستگان درجه اولم در آنجا زندگی می‌کنند  و هر فرصتی که پیش آید، به دیدار آنها می روم، بعداز شروع این مورد  گازکشی  هم  وارد  محل شدم. دو تا از خانم‌های ساکن بافت جواب سلامم را دادند و گفتند فلانی شماها چرا  نمی نویسید بعد از سال‌ها که منتظر بودیم که صاحب گاز شویم، هزینه‌ی سنگینی را  به ما تحمیل نموده‌اند  برگشتم وگفتم از چرایی‌اش خبری ندارم ولی می‌نویسم.

در حال رفتن بودم که آقایی از پنجره‌ای گفت:مگرقرار نبود که ....  رایگان باشد؟ به احترامش برگشتم و ضمن سلام گفتم والله من هم مثل شما شهروند عادی این شهرم. بنده خدا  فکر می کرد من کاره‌ای هستم.

درست است که کوچه‌ها کم عرض‌اند و سختی خاص خودش رادارد، اما گرفتن وجه  از مردم دستور چه کسی است و آیا قانونی است؟ اگر نمی شود یا  برای این محل  گازرسانی مشقت  زیادی دارد، یا باید تکلیف مردم ساکن در آنجا را روشن نمایند و یا بافت را مرمت کنند و یا همه را به گوشه‌ی دیگری راضی به کوچ نمایند نه اینکه مردم بلاتکلیف  و کم بضاعت در مرکز استان گاز و نفت سال‌ها چشم انتظار و معطل تصمیم بالاترین مقام اجرایی بمانند؟


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124756

نظـــرات شمـــا