کد خبر : 124796       تاریخ : 1399/12/16 12:31:09
معرفی برترین‌های جشنواره تولید کالا و محصولات فرهنگی در بوشهر

معرفی برترین‌های جشنواره تولید کالا و محصولات فرهنگی در بوشهر

جشنواره تولید کالا و محصولات فرهنگی استان بوشهر روز شنبه در آیینی با حضور شماری از مسئولان و معرفی برترین‌ها پایان یافت.

به گزارش «پیغام»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این آیین که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: این اداره کل امسال موفق شد همزمان با ششمین دوره جشنواره ملی کالا و محصولات فرهنگی فیروزه نخستین دوره استانی جشنواره را برگزار کند.

فاطمه کرمپور افزود: هدف از برگزاری این جشنواره رونق بخشی به تولیدات محصولات فرهنگی و هنری و ترویج فرهنگ مصرف این کالاها در بین خانواده‌ها است.

کرمپور ادامه داد: این جشنواره بدون شک باعث شناسایی استعدادها و تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع از هنرمندان برجسته و شاخص استان بوشهر خواهد  شد که این مهم به به فراهم سازی زمینه برای حمایت از تولیدکنندگان محصولات فرهنگ و هنری این استان کمک شایانی خواهد کرد.

وی گفت: در این جشنواره که منجر به رونق اقتصاد فرهنگ و هنر بومی استان بوشهر شد تمامی هنرمندان کار خود را با محوریت المان‌ها و نمادهای بومی این استان اجرا کردند.

کرمپور یادآور شد: دبیرخانه جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان بوشهر از دی ماه امسال آغاز بکار کار کرد که با توجه به استقبال بسیار خوبی که از سوی هنرمندان انجام گرفت در ۲ مرحله فرصت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره تمدید شد.

وی گفت: همچنین هنرمندان استان بوشهر موفق شدند با ارسال ۳۰۶ اثر به دبیرخانه جشنواره در بین استان‌های کشور بیشترین آثار ارسالی به جشنواره کالا و محصولات فرهنگی را به خود اختصاص دهد.

کرمپور یادآور شد: همه آثار ارسالی به دبیرخانه شایسته و ارزشمند بودند ولی با این حال هیات داوران ناگزیر بود تنها شماری از آنها را به عنوان برتر معرفی کند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر موفق شد با جذب متقاضیان در رشته‌های مختلف آثار ارزشمندی در سامانه را به ثبت برساند و در نهایت با ثبت ۳۰۶ اثر به رتبه نخست در بین ۱۶ استان شرکت کننده دست پیدا کند.

 آنیتا مظفری افزود: موضوع‎‌های جشنواره استانی شامل عروسک سازی و هدایای فرهنگی بود که با استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان هم استانی همراه شد.

وی اظهار کرد: در سال جاری که به نام "جهش تولید" نام‌گذاری شده بخشی از این رسالت متوجه هنرمندان است که با برگزاری جشنواره تولید کالا و محصولات فرهنگی استان بوشهر گامی ارزشمند و موثری در این عرصه برداشته شد.

مظفری یادآور شد: در بخش عروسکی جشنواره الهام کشتکار، ساره اقتداری و لیلا بازگیر به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند و نسرین لک، زهرا میرزایی خواه و سهیلا میرزایی نیز موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر شدند.

وی اظهار داشت: در بخش زیورآلات نیز لیلا شفا رودی، طاهره بحرانی و سمیه معتقد موفق به کسب رتبه‏ های اول تا سوم جشنوار و مرضیه جمالی و مهناز دشتپا نیز موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر شدند.

مظفری افزود: در بخش کیف و کفش نیز فاطمه مظفری، منصوره خارستانی و ربابه کشکن حسینی به ترتیب حائز رتبه‌ های برتر شدند.

وی یادآور شد: هیات داوران نخستین جشنواره تولید کالا و محصولات فرهنگی استان بوشهر  نیز متشکل از فاطمه بهرامی، کژال ابراهیمی، صدیقه اشرافی و محبوبه خارستانی، مریم بخشی و فاطمه خیراندیش بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124796

نظـــرات شمـــا