کد خبر : 125105       تاریخ : 1400/01/12 13:20:15
ابتلای 7 نفر به کرونا سوغات یک جشن تولد در بوشهر

ابتلای 7 نفر به کرونا سوغات یک جشن تولد در بوشهر

پیغام: معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: برگزاری مراسم جشن تولد در شهر بوشهر منجر به مثبت شدن تعداد ۷ نفر به کرونا شد.

به گزارش «پیغام»؛ حمید حبیبی نیا اظهار داشت: متأسفانه علیرغم همه توصیه‌ها باز هم شهروندان با حضور در مجلس عزاداری یا مراسم جشن خانوادگی و دورهمی باعث به خطر انداختن سلامت خود و سایر شهروندان می‌گردند.

وی افزود: پس از اطلاع تیم رهگیر طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نسبت به ابتلای فردی به بیماری کرونا در تاریخ دوم فروردین‌ماه بلافاصله اقدام به رهگیری افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا کردند که طی آن مدت ۲ نفر از بستگان نزدیک با بیمار مثبت شدند.

 این مقام مسئول عنوان داشت: با ادامه رهگیری افراد، ۵ نفر دیگر تست سریع کرونای آنها مثبت اعلام شد که مشخص شد همه آنها در مراسم جشن تولد شرکت نموده‌اند ولی حال عمومی مبتلایان خوب توصیف شد.

حبیبی نیا اظهار داشت: متأسفانه با عادی انگاری عموم و عدم رعایت کامل شیوه‌نامه‌ها و توصیه‌ها مبنی بر عدم برگزاری هرگونه تجمع و عدم تردد بی‌مورد در مکان‌های شلوغ موارد ابتلا روزانه به کرونا در شهرستان بوشهر سیر صعودی بگیرد به نحوی که شاهد افزایش چشمگیر مراجعه افراد به مرکز غربالگری کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص) جهت انجام تست PCR هستیم.

 وی خاطرنشان کرد: تجربه یکسال اخیر نشان داده که بلافاصله پس از افزایش آمار مبتلایان سرپایی به کرونا آمار موارد بستری در بیمارستان‌ها نیز افزایش می‌یابد که خود سبب بالا رفتن موارد فوق در شهرستان بوشهر خواهد شد.

معاون فنی مرکز بهداشت گفت: با بررسی آمار مبتلایان در هفته اخیر متوجه شدیم که موارد مثبت به کرونا از موارد تک نفر تبدیل به خوشه‌ای و خانوادگی گردیده است و این نشان‌دهنده شرکت افراد در مراسم‌ها، جشن‌ها و ... است.

حبیبی نیا بیان داشت: با گرم شدن هوا و روشن شدن کولرها در استان و عدم امکان تهویه هوا امکان سرایت و انتقال بیماری نیز افزایش می‌یابد، لذا اصل مهم تهویه هوا در محیط‌های اداری، منزل، سالن اجتماعات به‌اندازه استفاده از ماسک مهم است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125105

نظـــرات شمـــا