کد خبر : 131252       تاریخ : 1400/07/04 11:30:12
۲۰ درصد اقتصاد ملی باید دریا پایه باشد
وزیر کشور در بوشهر؛

۲۰ درصد اقتصاد ملی باید دریا پایه باشد

پیغام: وزیر کشور گفت: ظرفیت‌های اقتصادی بوشهر باید شکوفا شود و نگاه ویژه‌ای به اقتصاد دریامحور صورت گیرد و ۲۰ درصد اقتصاد کشور در میان‌مدت باید از این طریق باشد.

 به گزارش «پیغام»؛ احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استاندار بوشهر با بیان این که بوشهر نماد وحدت، اخلاق، بزرگی، اتحاد، ولایت‌مداری و استکبارستیزی است، اظهار داشت: بوشهر دروازه بسیاری از اتفاقات خوب است و تمدن دریایی می‌تواند بار دیگر شکل بگیرد.

وزیر کشور ادامه داد: زمانی که به دریا رسیدیم و از دریا عبور نکردیم و متوقف شدیم به ما ظلم شد. ظرفیت‌های اقتصادی بوشهر باید شکوفا شود و نگاه ویژه‌ای به اقتصاد دریامحور صورت گیرد.

وی اضافه کرد: اقتصاد دریا محور از جمله مواردی است که باید در کشور نهادینه شود و در سال‌های آینده باید ۱۰ تا ۲۰ درصد اقتصاد ملی دریاپایه باشد.

وحیدی افزود: ظرفیت عظیم فرهنگی در استان بوشهر وجود دارد و باید نگاه خاصی به این ظرفیت‌ها صورت گیرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم استاندار جدید، استفاده از جوانان انقلابی برای آماده‌سازی پذیرفتن مسؤولیت‌های بزرگ است، استفاده از ظرفیت دریا و تبادلات خارجی از دیگر وظایف استاندار بوشهر است.

وی در ادامه بیان داشت: مسیر انقلاب روشن، قوی و پرعزت است، زیرا ادامه انقلاب سالار شهیدان است.امروز جمهوری اسلامی پنجه در پنجه قدرت‌ها بر تارک دنیا می‌درخشد اما بدخواهان می‌خواهند ما را محتاج غرب قرار دهند.

وحیدی افزود: هیچ‌وقت درخواستی از این کشورها نداشته‌ایم و خود را محتاج آن‌ها نمی‌دانیم.

او بیان کرد: به پشتوانه ملت، سخت‌ترین تحریم‌ها را پشت سر گذاشتیم و اکنون در آستانه یک خیز بزرگ در گام دوم انقلاب هستیم.

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=131252

نظـــرات شمـــا