کد خبر : 131564       تاریخ : 1400/07/21 08:23:14
کلاهبردار فروش اینترنتی برنج در بوشهر دستگیر شد

کلاهبردار فروش اینترنتی برنج در بوشهر دستگیر شد

پیغام: رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: کلاهبرداری که با تبلیغ و درج آگهی دروغین فروش برنج در سایت دیوار از شهروندان بیش از یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ مهدی قاسمی اظهار داشت: در بررسی مقدماتی مشخص شد فردی با انتشار آگهی فروش برنج خارجی در سایت دیوار با قیمت پایین و معرفی خود به‌عنوان تاجر وارد کننده برنج از بنادر استان همجوار، مبالغ قابل توجهی را در قالب بیعانه از مالباختگانی از سراسر کشور دریافت و به همین شیوه از آنان کلاهبرداری کرده بود.

وی ادامه داد: این فرد برای پوشاندن ردپای خود، فعالیتش را در قسمت استان تهران سایت طراحی و اجرایی کرده بود و از مدارک هویتی جعلی استفاده می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: با تلاش و اقدام ویژه کارشناسان سایبری پلیس فتا استان و پس از هماهنگی با مقام قضائی، متهم هنگام تبدیل وجوه به دست آمده از کلاهبرداری خود به تجهیزات الکترونیک در یکی از محله‌های جنوبی شهر بوشهر، دستگیر و به‌همراه تجهیزات هوشمند همراه خود به پلیس فتا منتقل شد.

قاسمی بیان کرد: متهم با مشاهده مستندات و ادله گردآوری شده، به جرایم ارتکابی اعتراف و اعلام کرد از دوماه پیش اقدام‌های مجرمانه خود را آغاز کرده و برای اینکه شناسایی نشود، قربانیان خود را از استان‌های دیگر انتخاب می‌کرده و با متقاضیان بوشهری خرید برنج به بهانه‌های مختلف توافق نمی‌کرده است.

رئیس پلیس فتا بوشهر به کاربران فضای مجازی توصیه کرد که هنگام خرید‌های اینترنتی و قبل از دیدن و دریافت کالا و خدمات مورد توافق، از پرداخت هرگونه وجوهی در قالب بیعانه یا پیش‌پرداخت خودداری کنند و فریب تبلیغات اغواکننده فروشندگان اینترنتی را نخورند.

وی  با اشاره به اینکه آگاهی‌بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، از مردم خواست، هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق درگاه پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=131564

نظـــرات شمـــا