کد خبر : 131644       تاریخ : 1400/07/27 10:07:05
۱۵ هزار تن میگو پرورشی در بوشهر برداشت شد

۱۵ هزار تن میگو پرورشی در بوشهر برداشت شد

پیغام: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ۱۵ هزار و ۴۰۵ تن میگوی پرورشی از 2 هزار و ۸۶۷ استخر پرورشی در استان بوشهر برداشت شد.

به گزارش «پیغام»، علی بازدار با بیان اینکه امسال شش هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو اختصاص یافته است گفت: پرورش میگو در استان بوشهر با تولید بچه میگو در مراکز تکثیر آبزیان آغاز و این پروژه از فروردین ماه اجرا می‌شود.

وی میزان بچه میگو تولید شده در مراکز تکثیر آبزیان را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون قطعه بچه میگو دانست و تصریح کرد: ۲.۱ میلیارد قطعه بچه میگو یاد شده در اختیار پرورش دهنده این آبزی قرار گرفت و در استخر پرورشی ذخیره‌سازی شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر اضافه کرد: پس از ۴ ماه عملیات پرورش میگو، محصول آن قبل از فرا رسیدن فصل سرما باید برداشت شود که در این زمینه برداشت میگو از استخر پرورشی از اواخر شهریورماه آغاز شده است.

بازدار میزان برداشت میگو پرورشی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۵ هزار و ۴۰۵ تن میگو از ۲ هزار و ۸۶۷ استخر پرورشی برداشت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد میگو از استخر پرورشی استان بوشهر برداشت شده است تصریح کرد: امسال شش هزار و ۱۰۰ هکتار زمین ساحلی برای پرورش میگو اختصاص یافته که تاکنون از ۳ هزار و ۳۶۱ هکتار آن میگو برداشت شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر میانگین وزن هر میگو پرورشی را ۱۷.۵ گرم دانست و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا اواسط آبان ۳۰ هزار تن میگو برداشت شود که تاکنون ۵۰ درصد آن استحصال شده است.

بازدار با بیان اینکه امسال در ۵ هزار استخر در قالب ۳۵۷ مزرعه، میگو پرورش داده شده است تصریح کرد: سال گذشته از ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار استخر پرورشی ۲۳ هزار تن میگو برداشت شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=131644

نظـــرات شمـــا