کد خبر : 148640       تاریخ : 1401/05/11 11:29:58
مونسون ۱۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت زد

مونسون ۱۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت زد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی موسوم به مونسون ۱۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش «پیغام»؛ شاپور رضایی در گفت وگو با ایرنا افزود: به دنبال هشدارهای هواشناسی در مورد فعالیت سامانه بارشی موسوم به مونسون در استان بوشهر، سازمان جهاد کشاورزی نیز همگام با سایر دستگاه‌های مرتبط اقداماتی در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی این سامانه به بخش کشاورزی انجام داد.

وی ادامه داد: با وجود اطلاع رسانی گسترده به بهره برداران و انجام اقدامات اولیه با این وجود به دلیل شدت بارندگی‌ها، برخی مزرعه ها و باغ‌ها دچار آسیب دیدگی شدند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: بیشترین خسارت‌های ناشی از سامانه بارشی مونسون در استان بوشهر در شهرستان‌های دشتستان، تنگستان و دشتی رخ داده است.

رضایی یادآور شد: در صورت تدام شرایط کنونی و رطوبت بالا که موجب ترشیدگی محصول نخیلات می شود احتمال افزایش این خسارت تا هزار میلیارد ریال نیز وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با وجود خسارت‌های وارده این بارش‌ها به عنوان یک آبیاری موثر در نخیلات موجب بهبود کیفیت و کمیت محصول خرمای استان بوشهر شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=148640

نظـــرات شمـــا