کد خبر : 150203       تاریخ : 1401/09/10 18:20:14
استان بوشهر کمبود پرستار دارد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

استان بوشهر کمبود پرستار دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استان بوشهر کمبود پرستار دارد که باید زمینه جذب نیرو‌های جدید در این حوزه فراهم شود.

به گزارش «پیغام»؛دکتر احمد یزدان‌پناه در دیدار پرستاران با امام جمعه بوشهر به مناسبت روز پرستار بیان کرد: در بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر ۲ هزار و ۲۰۰ پرستار مشغول به فعالیت هستند که هزار و ۷۲ تخت فعال را پوشش می‌دهند.

 وی با اشاره به فعالیت ۴۰۰ پرستار در مراکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، افزود: این پرستاران ۵۵ مرکز را تحت پوشش قرار می‌دهند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: کادر پرستاری و مامایی بیمارستان‌های غیردانشگاهی استان نیز ۸۳۰ نفر است که ۵۱۰ تخت را تحت پوشش دارند.

 به گفته وی برای اولین بار پس از ۱۵ سال کارانه خدمات پرستاری به دستور رهبر معظم انقلاب به مبلغ هشت میلیارد تومان برای سه ماهه اول پرداخت شد و به زودی کارانه مربوط به ۲ ماه دیگر نیز پرداخت خواهد شد.

 دکتر یزدان پناه از برنامه‌ریزی برای تقدیر از پرستاران خبر داد و اضافه کرد: منتخبین کشوری و استانی در مراسم و برنامه‌های جداگانه‌ای تقدیر خواهند شد.

 وی با اشاره به کمبود پرستار در استان بوشهر، گفت: برای رسیدن به استاندارد کشوری در نسبت پرستار به تخت، نیازمند ۱۵۰ پرستار، ۴۷ نفر نیروی اتاق عمل، ۲۵ نفر هوشبری و ۱۲۵ نفر کمک پرستار هستیم.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه نسبت پرستار مرد به زن در استان بوشهر ۲۸ درصد مرد و ۷۲ درصد زن است، عنوان کرد: برای رسیدن به وضعیت استاندارد به ۶۳۰ نفر کادر پرستاری نیاز داریم.

 وی با اشاره به اینکه با استاندارد کشوری در زمینه نسبت تخت به پرستار فاصله داریم، افزود: انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به استان بوشهر در این زمینه صورت گیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=150203

نظـــرات شمـــا