کد خبر : 18644       تاریخ : 1393/06/10 18:55
 خادمان حرم رضوی در شهر تنگ ارم

خادمان حرم رضوی در شهر تنگ ارم

پیغام: با حضورخدام رضوی درشهر تنگ ارم دشتستان و برگزاری جشن زیرسایه خورشید این شهر حال و هوای حرم حضرت علی بن موسی رضا(ع) را گرفت.

به گزارش «پیغام»؛ مردم شهر تنگ ارم و جمعی از روستاهای بخش ارم دسته دسته با عود و گلاب و اسپند به استقبال سه تن از خادمان حرم امام رضا(ع)آمدند و همصدا با نوای جانم رضا، اشک شوق ریخته و برای ساعاتی حال و هوای خوب حرم را برای خود تداعی کردند.

یکی از خادمان حرم رضوی دراین جمع اظهارکرد: این استقبال حاکی از دل سپردگی و یک تعلق خاطر خاص به علی بن موسی الرضا و حرم ایشان دربین مردم استان بوشهر و شهرستان های آن است که باعث مباهات و افتخار است.

مهدی مختار شاکری افزود: در واقع کسی که دلبسته آل الله است نمی تواند بهرورزی نکند به همین دلیل هرجا شخصی یا گروهی بوی اهل بیت می دهد را استقبال کرده و حضور می یابند.

وی اضافه کرد: کاروان سفیران حرم یکی از برنامه های فرهنگی آستان قدس رضوی است که به هدف آکنده کردن صفای رضوی در سراسر کشور و توفیق زیارت از راه دور مردم در جشن های زیرسایه خورشید دردهه کرامت در نقاط مختلف حضور می یابند.

مختار شاکری درمورد فضایل زیارت از راه دور ائمه بیان کرد: ازآنجایی که پیامبر اکرم (ص) درزمان حیات هیچگاه کسی نمی توانست درسلام کردن از ایشان پیش قدم باشد و اهل بیت ایشان همانند ایشان بوده اند، زیارت این خاندان از دور نیز همان زیارت نزدیک است وسلام دهنده قبل از سلام از این بزرگواران پاسخ می گیرد.

بخشدار ارم گفت: مکتب تشیع مفتخر به پیروی از امامان معصوم است و ما ایرانیان نیز علاوه بر آن مفتخر به وجود پربرکت امام هشتم که قلب تپنده این ملت و کشور است، هستیم.

مسعود صیادی افزود: نعمات و برکاتی که شامل حال جمهوری اسلامی ایران شده مدیون این امام رئوف است.

وی بیان کرد: این روز در خاطر مردم شهر تنگ ارم ماندگار خواهد بود.

خادمین حرم رضوی ضمن ادای احترام به شهدای شهر تنگ ارم در محل گلزار شهدای این شهر با خانواده شهید عبدالنبی یحیایی و یکی از خانواده های ایتام دیدار کردند.
 


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=18644

نظـــرات شمـــا