کد خبر : 46828       تاریخ : 1394/06/11 12:38:19
مرکر

مرکر

خبر خوب، خبری که پیام دارد، پیامی که خبر از کوی عاشقان دارد، خبر این است که در همین شهریور ماه، همین شهریور پر از باران، باران شرجی یک روزنامه در راه است .....

1-خبر خوب، خبری که پیام دارد، پیامی که خبر از کوی عاشقان دارد، خبر این است که در همین شهریور ماه، همین شهریور پر از باران، باران شرجی  یک روزنامه  در راه است ، روزنامه ی «پیام عسلویه» روزنامه ای که با دست وعزم یک توانمند شاعر و روزنامه نگار یعنی «علی هوشمند» به صاحب امتیازی برادر فرهیخته اش« مازیار» بر عرصه ی دانایی و فهم این استان بزرگ نام و باقدمتی چند هزار ساله، پا می نهد، این خبر را فعلاً داشته باشیم و دعا کنیم تا پنجه ی قلم نواز این نو رسیده و دست اندر کارانش در افتخار آفرینی نوین خود موفق باشد!
2-در حال رفتن، ماشینی پر سرعت از کنارم گذشت در حالی که چشم  به جاده داشتم، دیدم نواری از روغن لعاب بخشی از آسفالت را هاشور می کشد، چون خلوت بود سرعت گرفتم مهلتم نمی داد تا کنارش بروم شروع کردم به  بوق زدن، سرعتش را کم کرد و کنارزد و من هم متوقف شدم، با عصبانیت بیرون آمد و تندِ تند به سمت من آمد و خیلی عصبانی گفت: مگر .... داری؟ با انگشت دنباله ی شیار روغن را نشانش دادم  و با باریک توهینِ خیلی سنگین به راهم  ادامه دادم ، درد انگیز است  که او جوان بود و من.....
3-بوشهر بود و گرمای پر از رطوبت و کم برقی و بد آبی و فقر و نداری ، در حالی که تمام محوطه ی گمرکش پر از کالا و انواع ماشین های سنگین و جاده ی نزارش پر از همین ماشین های سنگین با بارهای گران ارزش، کوچه های بوشهر پر بود از بچه هایی که با توپ های پلاستیکی شوت  می کردند و دریبل می زدند و فریاد می کشیدند: گل!
این  بوشهر موی دماغ تهران بود، کرمان  را می برد و تبریز واصفهان را و ... و اکنون بوشهر، پارس جنوبی دارد، گمرک  مدرن و بندر نوین و نیروگاه اتمی و ... و ... ولی این بندر فراموش شده ( نه در ذهن تاریخ) اداره ی ورزش دارد، هیئت فوتبال دارد، ولی فوتبال؟! ایکاش یکبار دیگر، فقط یکبار دیگر نام ما که همیشه بوده است دوباره بر زبان ها جاری شود، راستی اگر منطقه ی آزاد مان در ناکجا آبادی دور به سیر آفاق رفته است،  نمی توانیم فوتبال مان را که نعشِ بر زمین مانده اش همین جا و پیش رویمان مانده است...؟! شاید تقدیر این است که بعد از بحران قضایای گمرک و ... فکری هم به حال فوتبال شود!


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=46828

نظـــرات شمـــا