کد خبر : 84558       تاریخ : 1396/03/16 11:15:17
برای محو بی سوادی در استان یک عزم عمومی لازم است
درخواست معاون سوادآموزی استان بوشهر ازمردم و مسئولان؛

برای محو بی سوادی در استان یک عزم عمومی لازم است

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان استان گفت: برای باسوادی تعداد اندک افراد محروم از نعمت خواندن و نوشتن همت وعزم عمومی لازم است.

به گزارش «پیغام»؛ غلامرضا دانش فر، در بازدید ازبرگزاری امتحانات دوره های سواد آموزی در شهر بوشهر با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید تاکنون بیش از یازده هزار و 949 نفر از افراد محروم از نعمت خواندن و نوشتن در استان تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته اند، اظهار داشت: تاکنون با تلاش بی وقفه همکاران ما در روستاها و شهرهای استان در گروه سنی 49-10 ساله درصد باسوادی به  96.22 درصد رسیده است که امیدواریم این آمار را به حد مطلوب جهانی برسانیم.
این مقام مسئول به چالش های پیش رو در حوزه سوادآموزی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بازگشت به بی سوادی، مسدود نبودن ورودی و بالا بودن نرخ بازمانده از تحصیل، تغییر محیط فرهنگی، اقتصاد و آموزشی از مهم ترین این چالش های این حوزه است.
وی نبود کتابهای آموزشی براساس گروه سنی افراد جهت باسواد شدن و اختیاری بودن  تحصیل در کشور را از دیگر مشکلات سواد آموزی عنوان کرد و افزود: کودکان بازمانده از تحصیل در رده سنی 19-10 سال، اولیا بی سواد دانش آموزان، کودکان در معرض آسیب مختلف اجتمای، باسواد کردن اتباع خارجی، زندانیان، کشاورزان و سربازان بی سواد از دیگر چالش های سواد آموزی در استان است که تنها با یک عزم عمومی به سرانجام نیک خواهد رسید.
دانش فر در این بازدید به با اشاره به اینکه بایستی مبنای همه فعالیت ها و تصمیمات؛ مقرارات و دستورالعمل ها باشد  بیان داشت: استفاه از تمام ظرفیت ها در تمامی مناطق و شهرستان ها، تلاش بی وقفه همکاران ما در کنار دقت، سلامت و نظارت مستمر بر کلاس ها و امتحانات پایانی ازعوامل مهم موفقیت استان در برگزاری سالم آزمون پایانی خواهد بود.
وی در خاتمه با تقدیر از حمایت های مستمر مدیریت ارشد آموزش و پرورش استان و نیزمشارکت فعال مردم و دیگر دستگاه ها در انجام رسالت آموزش و سوادآموزی، گفت: مشکل و معضل بی سوادی تنها از عهده ی معاونت سوادآموزی و آموزش و پرورش خارج است و باید برای خاتمه دادن به این پدیده شوم از جامعه ی اسلامی، مردم و همه دستگاه های اجرایی در استان بسیج شوند و همت بیشتری صورت بگیرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=84558

نظـــرات شمـــا