کد خبر : 85767       تاریخ : 1396/03/22 13:07
متکدیان خارجی از سطح شهر بوشهر جمع آوری می شوند
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر خبر داد:

متکدیان خارجی از سطح شهر بوشهر جمع آوری می شوند

پیغام: معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت:به منظور ساماندهی، تسهیل آمد و شد وسایل نقلیه در تقاطع ها و همچنین زیباسازی منظر شهری طرح جمع آوری متکدیان در بوشهر آغاز شد.

پیغام: معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت:به منظور ساماندهی، تسهیل آمد و شد وسایل نقلیه در تقاطع ها و همچنین زیباسازی منظر شهری طرح جمع آوری متکدیان در بوشهر آغاز شد.
به گزارش «پیغام» رسول رمضانی،با بیان این که  تکدي گري همانند سایر جرایم، معلول توسعه شهري و شهرنشینی است که ملازم با صنعتی شدن و افزایش مهاجرت از روستا به شهر است، بیان داشت: تکدي گري نه تنها جرم و آسیب اجتماعی است، که خود منجر به نابهنجاريهاي اجتماعی دیگر از جمله فروش مواد مخدر، اعتیاد، ولگردي و اشاعه فساد می گردد.
وی با بیان این که تکدی گری اتباع خارجی به دلیل پیامدهای امنیتی،بهداشتی،اقتصادی و اجتماعی آثار مخرب بیشتری نسبت به موارد مشابه داخلی دارد، گفت: این معضل اجتماعی فراگیر که اعتراض شهروندان بوشهری را نیز به همراه داشت سبب شد تا شهرداری بندر بوشهر اقدام به جمع آوری متکدیان خارجی سطح شهر کند.
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر با اعلام اینکه قوانین جمهوری اسلامی ایران طبق ماده ۷۱۲ و ۷۱۳، تکدی گری را جرم می داند و فرد متکدی مجرم است گفت:تکدی گری و به خصوص حضور متکدیان خارجی پیامدهای امنیتی و بهداشتی به همراه دارد و به همین خاطر جمع آوری آنان از سطح شهر یکی از ضرورت های اصلی شهرداری محسوب می گردد.

رمضانی بیان کرد:شهرداری بندر بوشهر با هماهنگی فرمانداری،نیرو انتظامی،سازمان بهزیستی،اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري بوشهر و سایر دستگاه های مرتبط اقدام به شناسایی و جمع آوری متکدیان خارجی سطح شهر بوشهر کرده است.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر اضافه کرد:متکدیان خارجی پس از جمع آوری توسط شهرداری در اختیار اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي استان قرار می گیرند تا با هماهنگی های لازم به مرز فرستاده شده و از کشور خارج شوند.
وی با تاکید بر اینکه عمده متکدیان بوشهر افراد غیربومی استان و غیرایرانی هستند افزود:روند جمع آوری متکدیان خارجی و غیر بومی بوشهر توسط شهرداری بندر بوشهر ادامه دارد و امیدواریم با همکاری دستگاه های مرتبط و با جمع آوری آخرین متکدی،شاهد ریشه کنی این پدیده ی شوم و آزار دهنده در سطح شهر باشیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85767

نظـــرات شمـــا