کد خبر : 85894       تاریخ : 1396/03/27 14:10
استاندار: تا آخر سال ماندنی هستم/کشته شدن صیاد بوشهری توسط عربستان

استاندار: تا آخر سال ماندنی هستم/کشته شدن صیاد بوشهری توسط عربستان

کاهش ساعت کار ادارات در تیرماه، اعلام آلودگی شدید دو شناهگاه ساحلی بوشهر، پست جدید نماینده سابق استان در وزارت دادگستری، طولانی شدن تصمیم گیری درباره انتخابات شورای بوشهر، تکذیب ارتباط زن بازداشتی در جم با داعش و تکمیل نشدن ظرفیت حج تمتع استان برخی از شنیدنی های هفتگی استان می باشد.

به گزارش «پیغام»؛خلیج فارس نوشت، خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • با گذشت قریب یک ماه از برگزاری انتخابات، هنوز وضعیت شورای جدید شهر بوشهر مشخص نشده است. گویا اعضای هیات نظارت استان شامل سه نماینده مجلس (خدری، سعادت و الماسی) همچنان بر روی اعلام نظر انتخابات شورای بوشهر توسط هیات مرکزی که در مجلس مستقر است، اصرار دارند. آنها دلیل سکوت شان را نرسیدن مستندات لازم از سوی فرمانداری اعلام کرده، از طرفی فرمانداری می گوید مستنداتی که موجب پیشنهاد ابطال 16 هزار رای انتخابات شورای بوشهر شده در اختیار این هیات قرار دارد. همچنین معاون سیاسی استانداری هم گفته: هیات نظارت استان هر مستندی بخواهد، فرمانداری آمادگی ارائه دارد تا درخصوص انتخابات شورای بوشهر توسط نمایندگان استان تصمیم گیری شود، چرا که آخرین مهلت اعلام نظر هیات نظارت استان 29 خرداد می باشد.
 • با توجه به ارجاع پرونده انتخابات شورای شهر بوشهر به هیات مرکزی نظارت، افراد زیر عضو این هیات هستند:

           بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس (فراکسیون امید)

           محمود محمودی شاهنشین نماینده شهریار (فراکسیون امید)

            قاسم میرزایی نماینده دماوند (فراکسیون امید)

           محمد جواد کولیوند نماینده کرج (فراکسیون اصولگرایان)

 • در شرایطی که هنوز منتخبان شورای پنجم بوشهر در بیم و امید تایید یا رد انتخابات هستند، در برخی محافل گزینه هایی برای شهرداری مطرح گردیده و ظاهرا یارکشی ها از میان اعضای جدید در حال انجام است. برخی معتقدند ترکیب شورا به شکلی می باشد که وضعیت میگلی نژاد شهردار کنونی برای ابقا مناسب تر از سایر رقبا می باشد. البته براساس قانون، از روز شروع بکار شورای جدید در مردادماه، باید از میان معاونان یا مدیرانی که استخدامی شهرداری بوشهر هستند، سرپرست تعیین شده تا حکم شهردار منتخب توسط وزیر کشور امضا شود.
 • نمایندگان استان در انتخابات کمیسیون های مجلس ناکام مانده اند، طوری که هیچ کدام از 4 نماینده استان در کمیسیون های خود نتوانسته اند کرسی های هیات رییسه را کسب کنند. این در شرایطی می باشد که در انتخابات کمیسیون ها در سال اول مجلس، خدری و سعادت دبیران کمیسیون های انرژی و کشاورزی بودند.
 • استاندار بوشهر از حضورش در این سمت تا پایان سال 96 ابراز اطمینان کرده است. وی در نشست هم اندیشی با رسانه ها که هفته پیش برگزار شد، با بیان اینکه عملکرد دولت یازدهم در استان بوشهر موفق بوده و به اغلب وعده ها عملی شده، گفته: تا پایان سال طی نشستی با حضور رسانه ها گزارشی از پیشرفت پروژه ها خصوصا در حوزه راه ارائه می شود. اظهارات استاندار درباره ادامه حضورش در شرایطی است که گزینه هایی برای تصدی مدیریت ارشد استان مطرح گردیده که به نظر می رسد پس از تشکیل کابینه دولت دوازدهم در شهریورماه، در این خصوص تعیین تکلیف شود.
 • سپرده گذاران موسسه آرمان امیدوارند براساس آنچه «جحازی» مدیرعامل کشوری موسسه در جمع سپرده گذاران بوشهری بیان کرده، تا پایان خرداد فرآیند ادغام این موسسه با موسسه دیگر توسط بانک مرکزی نهایی و تا یک هفته بعد هم وضعیت پرداخت سود یا سپرده ها مشخص شود. با توجه به مشکلات عدیده سپرده گذاران خصوصا اقساطی که دارند، عملی نشدن وعده ها گرفتاری بیشتری پیش روی آنها قرار می دهد.
 • نمایندگان مجلس از جمله نماینده دشتستان در نامه ای به رییس جمهور اعلام کردند: اگر به مشکل موسسات مالی کاسپین، آرمان و... رسیدگی نشود، به بحران ملی مبدل خواهد شد.

 • سهم بوشهر از اعتبارات آب کشور ناچیز ارزیابی شده است. باستی، معاون عمرانی استانداری با اشاره به تصویب 490 میلیارد تومان در کشور برای حل مشکلات کم‌آبی گفت: از این میزان 4 میلیارد تومان برای آب بوشهر پیش بینی شده است. این اعتبار حتی اگر نقد شود، در شرایطی  است که براساس اعلام وزار نیرو، بوشهر جزو 5 استان نخست از نظر تنش آبی می باشد.
 • به تازگی ویدئویی با عنوان آتش‌زدن سایه‌بان یک هندوانه فروش توسط شهرداری چغادک در فضای مجازی منتشر شده است. واعظی شهردار چغادک می گوید: بارها به این دستفروش درباره سدمعبرتذکردادیم ‌ولی آتش زدن سایه بان کارخودش بوده و بخاطر ادعای کذبش به مرجع قضایی شکایت کرده ایم.
 • زن بازداشتی در شهرستان جم ارتباطی با داعش ندارد. رسانه های این شهرستان از بازداشت یک خانم که گفته می شود غیربومی است در ورودی هیئتی در روستای بهارستان جم در شب 21 رمضان خبر دادند. رفیعی پور معاون سیاسی فرمانداری جم، در مورد گمانه زنی ها و شایعات مبنی بر انتساب این خانم به داعش گفته: پلیس به این بانو مشکوک شده و مورد خاصی نبوده و هرگونه ارتباط با داعش یا گروه های تروریستی کذب است.
 • خبر می رسد سهمیه هزار نفری بوشهر برای حج تمتع امسال هنوز تکمیل نشده و ثبت نام از اولویت های تعیین شده (سالهای 85 و 86) ادامه دارد.
 • ثبت نام چهارمین آزمون استخدامی مشترک وزارتخانه و دستگاه های اجرایی  از طریق سایت سازمان سنجش از 29 خرداد تا 5 تیرماه سالجاری انجام می پذیرد.
 • دو شناهگاه ساحلی بوشهر دارای آلودگی بالا اعلام شد. به گفته مدیرکل محیط زیست استان، دو شناهگاه شهر بوشهر شامل پارک سیادت و پلاژ آقایان (مقابل شهرداری)  بدلیل ورود فاضلاب، آلایندگی بالاتر از استاندارد و نگران کننده دارند، از این رو به شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی شده تا تابلوی ممنوعیت شنا در این نقاط نصب شود.
 • حقوق کارمندان خوزستانی ۵۰۰ هزارتومان افزایش می یابد. معاون سازمان برنامه و بودجه این استان گفته: در ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه برای مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و مناطقی که به صورت مستقیم از جنگ تحمیلی آسیب دیدند، یک ظرفیت قانونی درنظر گرفته شده که با اجرایی شدن آن، براساس مدرک تحصیلی بین 250 تا 500 هزارتومان در اضافه کار و ماموریت حقوق کارمندان دولت تاثیر دارد.
 • شرایط شیشه های دودی در خودروها توسط پلیس اعلام شد. به گفته معاون پلیس راهور،اگر از فاصله 3 متری سرنشینان خودرو قابل مشاهده نباشد طبق مقررات، شیشه دودی غیرمجاز تلقی شده و قابل اعمال قانون است.
 • شنیده شده دو قایق صیادی بوشهر در مرز آبهای ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شدند که بر اثر آن یکی از سرنشینان فوت شد، هرچند سرنشین دیگر قایق که پسر وی بوده توانست از مهلکه نجات یافته و همراه جسد صبح امروز خود را به اسکله صیادی جفره بوشهر برساند. گویا از قایق دیگری با دو سرنشین که همراه آنها بوده اطلاعی در دست نیست و براساس اظهارات اولیه احتمال توقیف وی توسط گارد دریایی عربستان وجود دارد.
 • محور جدید «کازرون - دشت ارژن» به شیراز از امروز ۲۷ خرداد ماه به مدت ده روز مسدود می شود. طبق اطلاعیه راه و شهرسازی فارس، از رانندگان خواسته شده از مسیرهای جایگزین تردد کنند.
 • فهرست 100 شهرستان پرجمعيت ايران طبق سرشماری سال گذشته منتشر شده که براین اساس، بوشهر و دشتستان به ترتیب در رتبه ۵۱ و ۷۰ قرار دارند.

 • خبر می رسد با توجه به پیشنهاد شرکت توزیع نیروی برق برای تعطیلی ادارات پس از ساعت 14 که پیک مصرف می باشد، به احتمال فراوان این موضوع توسط استانداری پس از ماه رمضان اجرایی خواهد شد.
 • با خبر شدیم صدای ماندگار جاودان یاد «جهانبخش کردی زاده» در حال ثبت در آثار ملی است. این صدای ماندگار از سوی استان برای ثبت نهایی در فهرست میراث ناملموس کشور به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فرسناده است.
 • حال و روز باشگاه ایرانجوان مساعد نیست. پس از آنکه یکی از شروط پورکبگانی مدیر این باشگاه برای تحویل ایرانجوان به متقاضیان جدید (دادن چکی شخصی به وی بابت مطالبات) مورد موافقت قرار نگرفت و آنها معتقد بودند تعهد محضری برای پرداخت مطالبات باشگاه توسط تیم جدید کفایت می کند، خبر می رسد ۱۴ نفر از سهامداران باشگاه ایران جوان با انتشار آگهی دعوت عمومی مجمع سالیانه، خواستار تشکیل هیئت مدیره جدید شدند. این مجمع در 7 تیرماه برگزار می شود.
 • انتقاد هفته پیش دلشب مدیرکل محیط زیست بوشهر درخصوص عدم توجه استانداری در زمینه موضوع ریزگردها و برگزار نشدن جلسه کارگروه مربوطه و تامین اعتبار برای کاهش گردوغبار در استان، این موضوع به مذاق مسئولان استانی خوش نیامده و احتمال دارد وی از حضور در جلسات استانداری منع شود!
 • دست آخر اینکه عسکر جلالیان نماینده اسبق جنوب استان بوشهر در مجلس، به تازگی به عنوان مدیرکل حقوقی وزارت دادگستری منصوب شد.

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85894

نظـــرات شمـــا