کد خبر : 85922       تاریخ : 1396/03/28 12:47:12
فریاد «خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِیا رب» روزه‌داران بوشهری طنین انداز شد
در سومین شب از لیالی قدر

فریاد «خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِیا رب» روزه‌داران بوشهری طنین انداز شد

در سومین شب از لیالی قدر دعای جوشن کبیر تا بامداد در فضای استان بوشهر بوشهر طنین انداز شد و روزه‌داران «سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِیا رب» فریاد زدند.

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم، مردم روزه‌دار بوشهری که در ایام ماه مبارک رمضان با آیین‌های خاص ماه ضیافت الهی سعی در استفاده از برکات این ماه دارند که  مردم متدین استان بوشهر آیین شب‌های قدر را با شکوه خاصی در  مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، مصلی‌های جمعه و امام‌زاده‌ها برپا کردند.

همزمان با سومین شب از شب‌های قدر، مردم مومن استان بوشهر با دعا به درگاه احدیت و بر سر گرفتن قرآن برای پیروزی مسلمانان دعا کردند.

در این شب با عظمت مردم دین‌دار و متدین بوشهر تا سحرگاه نوای ملکوتی «سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِیا رب» فریاد زدند.

مردم دارالحماسه استان بوشهر در  شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان مراسم احیاء و دعا و مناجات را در مساجد، تکایا، مصلی‌های جمعه، امام‌زاده‌ها و حسینیه‌ها  برگزار کردند.

مردم مومن و خداجوی  بوشهر با شرکت در مراسم معنوی شب قدر ، شب نزول قرآن  به راز و نیاز با پروردگار خود قرآن به سر گرفتند.

در این آیین مردم روزه‌دار استان بوشهر با انجام اعمال ویژه این شب با عظمت از جمله قرآن به سر،قرائت دعای جوشن کبیر، زیارت امام حسین(ع) و قرائت آیات قرآن از خدای متعال بخشش گناهان،  ظهور امام عصر(عج)، شفای بیماران و پیروزی اسلام بر کفار و استکبار طلب  کردند.

مراسم سومین شب از لیالی قدر در بوشهر با شور و شعف مردم مومن در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان بوشهردر سخنانی شب قدر را شب سرنوشت ساز دانست و اظهار داشت: این شب با دعا و نیایش تمام سیاهی‌های انسان به نور تبدیل و زمینه سعادت و خوشبختی انسان را فراهم می‌کند.


آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، شب قدر را شب محاسبه دانست و تصریح کرد: در شب قدر انسان باید گذشته خود را محاسبه کند و خودش را از بحران‌ها که مهم‌ترین آن گناه است نجات دهد.

امام جمعه بوشهر بزرگترین بحران در زندگی انسان را گناه دانست و خاطر نشان کرد: در شب قدر منزلت و شأن انسان بررسی می‌شود و خداوند متعال بر حسب این منزلت برای انسان تقدیر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در شب قدر انسان در اوج عنایات و کرامات الهی است افزود: در شب قدر انسان با دعا و نیایش باید درک کند که اساس زندگی خود بر اساس تقوا انتخاب کند.

صفایی بوشهری تاکید کرد: اگر انسان خودش را به خداوند متعال متصل و قرارداد بندگی خود را با حضرت باری‌‌تعالی منعقد کند، پروردگار حافظ انسان برای سعادت وی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که در شب قدر انسان باید اراده کند که بهتر از گذشته شود تصریح کرد: انسان با تزکیه خود در شب قدر به این درک می‌رسد که نباید به حقوق دیگران تجاوز کند و در فضای اجتماعی خدمتگزار مردم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر فرصت باقی مانده از ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: پایدار ماندن در فضلیت‌های ماه مبارک رمضان یک اصل برای الهی ماندن در زندگی است.

صفایی بوشهری، توبه کردن، اتصال به خداوند تبارک و تعالی، پایدار ماندن در فضیلت‌ها، متقی شدن و مهار نفس را از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: انسان متقی، محبوب خداوند متعال می‌شود که بالاترین درجه مرتبه نزد ایزد منان است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انسان باید در ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر به عرفان و معرفت الهی دست یابد تاکید کرد: محاسبه اعمال گذشته، اتصال به ایزد باری‌تعالی و متقی شدن، اکسیر اعظم ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر است.

در این مراسم که زن، مرد، پیر و جوان حضور داشتند مومنان تا سحرگاه با خواندن ادعیه به ویژه دعای جوشن کبیر این شب عزیز را گرامی داشتند و برای بخشش گناهان،  تسریع در ظهور حضرت مهدی موعود(عج)، سلامتی با عزت برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عاقبت بخیری، شفای عاجل بیماران و عمری با برکت دعا کردند .


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85922

نظـــرات شمـــا