کد خبر : 85945       تاریخ : 1396/03/29 11:12:50
عملیات امداد و نجات موتور لنج باری در نزدیکی بندر دیر

عملیات امداد و نجات موتور لنج باری در نزدیکی بندر دیر

عملیات امداد و نجات موتور لنج مضطر با موفقیت انجام شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی، محمد شکیبی نسب، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این باره گفت: در پی اعلام اضطرارموتور لنج باری مذکور که در مسیر دبی به دلوار در حال تردد بود به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی دیر،  مبنی بر از کار افتادن موتورها و نیاز به عملیات یدک کشی بلافاصله هماهنگی های لازم بعمل آمد و شناور کیش ۸۱۳ به منطقه اعزام گردید.

شکیبی نسب افزود : با رسیدن شناور" کیش ۸۱۳ " به موقعیت اعلام شده، ناگهان پیام عدم رویت و عدم پاسخگویی رادیویی موتور لنج مضطر از سوی  شناور امداد رسان مخابره گردید،از این رو بادریافت این پیام و با توجه به وضعیت نامساعد جوی  شناور ناجی ۸ بمنظور گشت زنی و جستجو به موقعیت اعزام شد.

وی اضافه کرد:شناور ناجی ۸ بعد از گذشت ۲ ساعت جستجو نهایتا موفق به رویت موتور لنج مضطر گردید و با هماهنگی با مرکز جستجو و نجات دیر موتور لنج صیادی جهت یدک نمودن لنج مضطر اعزام شد .

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: شناور ناجی ۸ پس از رسیدن شناور صیادی و حصول اطمینان از ایمنی هر دو شناور، بسمت پایگاهش بازگشت شناور مضطرنیز   توسط شناور امدادرسان به اسکله بندر دیر انتقال و  پهلو گیری داده شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85945

نظـــرات شمـــا