کد خبر : 85969       تاریخ : 1396/03/29 12:40:28
دمای هوای استان بوشهر به ۵۰ درجه رسید
مدیرکل هواشناسی بوشهر:

دمای هوای استان بوشهر به ۵۰ درجه رسید

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از تداوم وزش بادهای گرم در سطح استان خبر داد و گفت: دمای هوای استان بوشهر به بیش از ۵۰ درجه رسید.

به گزارش «پیغام»؛ نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت، تداوم وزش باد گرم در استان باعث تلاطم دریا در نواحی ساحلی استان شد و در برخی نواحی افزایش دمای هوا تا ۵۰ درجه سانتیگراد را موجب شد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده تداوم وزش جریانات شمالی طی امروز و فردا به‌ویژه در ساعاتی از ظهر تا شب است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم باشد و همچنین به دلیل وزش باد وقوع پدیده گردوخاک در برخی نقاط دور از انتظار نخواهد بود.

شفیع‌خدایی بیان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی خواهد بود و در بعد از ظهر وزش باد و گاهی گرد و خاک و صبح فردا در نواحی ساحلی استان تشکیل پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جهت باد نیز شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۰ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات بعد از ظهر و شب در سواحل جنوبی استان تا ۴۸ کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و طی ساعات بعداز ظهر و شب در سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: فردا زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۵۹ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت ۱۱ و پنج دقیقه، مد دوم دریا ساعت ۱۶ و ۲۸دقیقه و جزر دوم ساعت ۲۲ و ۴۱ دقیقه خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85969

نظـــرات شمـــا