کد خبر : 89275       تاریخ : 1396/05/16 09:21
آمادگی پلیس برای جمع آوری معتادان/ بوشهر رتبه نخست کشور در کشف سرقت ها
فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر:

آمادگی پلیس برای جمع آوری معتادان/ بوشهر رتبه نخست کشور در کشف سرقت ها

پیغام: فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: نیروی انتظامی استان بوشهر در عسلویه آمادگی دارد که کلیه معتادان در مناطق جنوبی در کمتر از یک روز همه آنها را جمع آوری کند.

به گزارش «پیغام»؛ حیدر عباس زاده در نشست خبری در جمع خبرنگاران  اظهار داشت:  یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی تامین نظم و امنیت در جامعه است، بدون تردید نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند این کار را در سراسر کشور انجام دهد.
وی با بیان این که رسانه ها نقش اساسی در احساس آرامش در جامعه و انتقال پیام نیروی انتظامی به مردم را دارند، بیان داشت: نیروی انتظامی تلاش می کند با رسانه ها صادقانه رفتار کند و اگر جایی مطلبی نمی گوییم دلیل آن نیست که به رسانه ها اعتماد نداریم بلکه برای این است که اسرار مردم را حفظ کنیم و اگر پشت پرده برخی حوادث  با بی توجهی افشا شود  افکار عمومی دچار مشکل خواهد شد.
عباس زاده بیان داشت: توقع پلیس از  رسانه ها این است که رسانه ها با پلیس همراهی داشته باشند چرا که نقش رسانه ها در آموزش و آگاهی دادن شهروندان  بسیار موثر است و  از رسانه های  درخواست می کنیم بسترسازی لازم برای انجام ماموریت‌ها پلیس در جامعه انجام دهند که البته  این همکاری بین پلیس و رسانه های استان بوشهر وجود دارد.
وی همچنین  به برخورد پلیس با معتادان و هنجارشکنان  اشاره کرد و بیان داشت: نیروی انتظامی استان در عسلویه این آمادگی را داریم که کلیه معتادان  در مناطق جنوبی که عموماً غیر بومی هستند در کمتر از یک روز همه آنها را جمع آوری کنیم اما مکانی برای تحویل آنها وجود ندارد.
عباس زاده با اشاره  به این که  استان بوشهر  در وضعیت امنیتی، اجتماعی و ترافیکی  مطلوبی  قرار دارد، گفت:  در طول 5 سال گذشته  به طور مستمر  شاهد کاهش جرائم خشن  در سطح استان بوده ایم.
وی  اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون در خصوص جرائم خشن در استان  20 درصد کاهش داشته و آنچه اتفاق افتاده  94 درصد از این جرائم نیز کشف شده است.
وی  همچنین  به کاهش 20 درصدی قتل در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر قتل های که اتفاق افتاده عاملین آنها شناسایی و دستگیر شدند و یک فقره قتل که طی چند روز اخیر در شهرستان دشتستان  رخ داده است عاملین قتل  شناسایی شده و به زودی دستگیر خواهد شد.
عباس زاده  در ادامه  به کشفیات سرقت ها در استان اشاره کرد و  بیان داشت: در موضوع سرقت ها تلاش های خوبی انجام شده است به طوری که  از ابتدای سال جاری کشفیات سرقت  94 درصد  نسبت به وقوع بوده است و استان بوشهر در سه سال متوالی  با کشف  92 درصد  رتبه نخست کشور را به دست آورده که این معدل قابل قبولی است.
وی با بیان این که در ترویج فرهنگ ترافیک  با کارکردی خوبی که داشته اند  تعداد متوفیان در تصادفات نسبت به 10 سال گذشته کاهش یافته است،گفت: در حوزه تصادفات درون شهری وبرون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل  24 درصد متوفیان درون شهری و 15 درصد برون شهری کاهش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر  اضافه کرد: در بخش کشفیات مواد مخدر  از ابتدای سال تاکنون 2 تن کشفیات مواد مخدر در استان وشهرستان ها داشته ایم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 117 درصد کشفیات مواد مخدر در سطح استان افزایش داشته است.
وی ادامه داد:  با تلاش همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر روز گذشته  یک محموله 150 کیلو گرم  تریاک در جاده شهید موسوی  شهرستان عسلویه  نیزکشف شده است.
عباس زاده  به کشفیات کالاهای قاچاق در استان اشاره کرد و بیان داشت:  در 5 ماهه نخست امسال  100 میلیارد و 893 میلیون تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است  که  این مورد نسبت به مدت مشابه سال قبل، 53 درصد کشفیات افزایش داشته است.
وی در ادامه با افزایش 211 درصدی برخورد پلیس با خودرو های شوتی در سطح استان اشاره کرد: 6 هزار و 121 دستگاه خودرو شوتی  اعمال قانون و توقیف شده است که بعد از تغییر وضعیت در اختیار صاحبان قرار گرفته است.
عباس‌زاده عنوان کرد:  نیروی انتظامی متولی تولید امنیت نیست بلکه حافظ و پاسدار امنیت  است و تلاش می‌کند که این امنیت را به بهترین شکل در استان بوشهر ایجاد کند .
وی ادامه داد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر  برابر مصوبه شورای فرهنگ عمومی برای 24 دستگاه در کشور، 310  راهکار اجرایی  پیش بینی شده است که متاسفانه برخی از این دستگاه‌ها به وظایف خود توجه نمی‌کنند.    
در پایان این نشست به مناسبت 17 مردادماه بزرگداشت روز خبرنگار از سوی فرماندهی انتظامی استان بوشهر از خبرنگاران این حوزه تجلیل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=89275

نظـــرات شمـــا