کد خبر : 90321       تاریخ : 1396/05/17 12:05:36
ظاهر مهربان برخی مدیران کمکی برای رسانه ها نیست
عضو فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران:

ظاهر مهربان برخی مدیران کمکی برای رسانه ها نیست

پیغام: خبرنگار با سابقه بوشهری و عضو فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گفت: ظاهر مهربان مدیران و مسئولان استان نمی‌تواند به رسالت واقعی رسانه برای توسعه و آگاهی بخشی در جامعه کمکی کند.

به گزارش «پیغام» سجاد بهزادی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: علی‌رغم تاکید دولت به تکریم خبرنگاران، همچنان شاهد باوری کاذب به تکریم خبرنگاران نزد برخی مدیران و فرمانداران استان بوشهر هستیم.
این خبرنگار با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید، احترام و پذیرش روزنامه‌نگاران در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی ارتقاء پیدا کرده اظهار داشت: چون این احترام حالت دستوری و از بالا به پایین شکل گرفته و خودجوش نبوده عملا به شکوفایی و پویایی جامعه رسانه‌ای کشور و استان کمک محسوسی نکرده است.
بهزادی با اشاره به شکایت‌های رسانه‌ای برخی دستگاه‌ها و مدیران استان از خبرنگاران و مماشات فرمانداران و مسئولین ارشد شهرستان‌ها با این شکایت‌ها، آنها را نمونه‌ها و مصداق‌هایی عینی از شعارهای پوشالی برخی مسئولین در حمایت از رسانه‌ها دانست.
عضو فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران تصریح کرد: با همه این احوال ۱۷ مرداد فرا رسیده است و مسئولان هم پیام‌های سراسر مهری را همراه با گل و شیرینی برای خبرنگاران می‌فرستند اما واقعیت این است که خیلی از آنها گویی دیکته شده از بالا به پایین می خواهند ظاهر موضوع را حفظ کرده باشند.
وی افزود: درحال حاضر با وجود تکثیر فضای رسانه‌های در اینترنت و گروه‌های مجازی و فعالیت گسترده خبرنگاران نسبت به سال‌های دورتر، اما بدون تعارف حال روزنامه نگاری و خبرنگاران خوب نیست و به مطالبات صنفی آنها کمترین توجه می‌شود.
بهزادی ادامه داد: ظاهر مهربان مدیران و مسئولان استان نمی‌تواند به رسالت واقعی رسانه برای توسعه و آگاهی بخشی در جامعه کمک کند.
وی تصریح کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها نیز به واسطه دسترسی وسیعی که به انبوه مخاطبان در فضای مجازی دارند می بایست توسط تشکل های صنفی آموزش ببینند و دستگاههای دولتی نیز باید به این امر کمک کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90321

نظـــرات شمـــا