کد خبر : 90338       تاریخ : 1396/05/21 09:13
در جانمایی پتروشیمی هیچ نظری نداریم/ اعتبارت عمرانی  دشتستان 83 درصد افزایش یافت
فرماندار دشتستان در نشست خبری با خبرنگاران مطرح کرد:

در جانمایی پتروشیمی هیچ نظری نداریم/ اعتبارت عمرانی دشتستان 83 درصد افزایش یافت

پیغام: فرماندار دشتستان گفت: در جانمایی پتروشیمی هیچ نظری نداریم و همچنین در جانمایی دیگری از محل اجرای این طرح هم هیچ نظری نخواهیم داد.

به گزارش«پیغام»، ارسلان زارع در نشست خبری که  به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد در جمع اصحاب رسانه، به نقش موثرخبرنگاران در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران در مسیر ارزشمند خبرنگاری و اطلاع رسانی در تولید اخبار و اطلاعات گوناگون و انتشار آنها نقش اساسی دارند.
وی  در ادامه افزود: خبرنگاران با حرفه ی سختی که پیشه  کرده اند با عشق، هنر و دلسوزی و انگیزه وافری که به راه ارزشمند خودشان اعتقاد دارند، این مسیر را می پیمایند.

زارع با بیان این که یکی از دستاوردهای انقلاب گسترش رسانه ها در کشور بوده است، بیان داشت: اگر بخواهیم رسانه های را با  قبل و بعد از انقلاب مقایسه کنیم افزایش و ارتقا چند برابر سطح رسانه ها یکی ازشاخص ها توسعه یافتگی است.
وی ادامه داد:  توسعه رسانه های در کشور قطعاً کار خبرنگاران را سخت تر کرده به لحاظ این که خبرنگاران باید درسرعت عمل پیشتاز باشند.
زارع در ادامه سخنانش به دستاوردهای دولت دوزادهم اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید، تلاش برای افزایش رفاه اجتماعی، حفظ امید، امنیت و آرامش، رونق اقتصادی و تلاش برای تک رقمی شدن میزان بیکاری است.
فرماندار دشتستان در ادامه یادآور شد: امروزشاهد همدلی، وفاق و انسجام ملی  در همه ارکان نظام و ملت ایران هستیم که ما را برای طی کردن مسیر توسعه و پیشرفت کشور و تحقق اهداف نظام، برنامه دولت و برنامه های ششم توسعه اقتصادی امیدوارتر می کند.

این مقام مسئول با بیان این که در شهرستان دشتستان در 4 ماه نخست امسال به سبب وجود شرایط مناسب امنیتی، اجتماعی شاهد نشاط و پویایی بوده ایم، بیان داشت: مهمترین جلوه این نشاط اجتماعی در برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ریاست جمهوری بود و استمرار آن  افزایش فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و معیتشی مردم است.

وی اضافه کرد:در شهرستان دشتستان به لحاظ ایجاد این بستر، شاهد فعالیت های سیاسی، احزاب در انتخابات و پس از آن بوده ایم و همه گرایش های سیاسی آزادانه به فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود ادامه می دهند.
زارع به شاخص های امنیتی در شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون شاهد بهبود شاخص های امنیتی در این شهرستان  بوده ایم به طوری که جرائم خشن نسبت به سال قبل بیش از 25 درصد کاهش داشته است.
اعتبارت عمرانی  دشتستان 83 درصد افزایش یافت
فرماندار دشتستان همچنین به افزایش اعتبارات عمرانی اشاره کرد و بیان داشت: اعتبارت عمرانی شهرستان دشتستان در سال 96  به 83 درصد از محل اعتبارت استانی و تملک دارایی ها سرمایه ای و 3 درصد نفت و گاز افزایش یافته  که در کمیته برنامه ریزی به 513 پروژه اختصاص داده شده است.
زارع  با بیان این که در انجام پروژه ها به منابع  آب و عمران روستایی توجه بیشتری شده است، گفت: اجرای طرح های بوستان روستایی و اجرای طرح هادی از مهمترین برنامه های سال جاری است.
وی با بیان این  که در سال جاری یکصد و پنجاه میلیارد تومان  از محل نفت و گاز به شهرستان دشتستان اختصاص یافت، گفت:در طی روزهای آتی نیز بخش دیگری از اعتبارات تخصیص خواهد یافت و بر اساس شرایط شاخص و انصاف و عدالت بین دستگاه های اجرایی توزیع  خواهد شد.
زارع به انجام فعالیت های اجتماعی ، اقتصادی  در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  اشاره کرد و بیان داشت: با جذب سهمی که در توسعه مشاغل روستایی، افزایش فعالیت های اقتصادی و صنعتی و همچنین بهبود شرایط کشاورزی در دشتستان داریم تلاش می کنیم نرخ بیکاری را نسبت به سال قبل کاهش دهیم.
یکصد و600 میلیارد تومان برای اجرای پایلوت اصلاح شیوه آبیاری نخیلات
وی یکی از مهمترین برنامه های اقتصادی دولت دوازدهم را اجرای طرح تحول کشاورزی عنوان کرد و گفت: طرح پایلوت اصلاح تغییر شیوه آبیاری نخیلات با اعتباری بالغ بر یکصد و600 میلیارد تومان در دستور کار است  که در آبپخش نیز در هفته دولت به بهره برداری می رسد و طرح 2400 هکتاری سعدآباد نیز آغاز شده است.
فرماندار دشتستان اضافه کرد: اجرای این طرح در شهرستان دشتستان زمینه ساز افزایش بهره وری ، تولید، سطح درآمد سرانه مردم خواهد شد.

رضایت باغداران از قیمت فروش خرما

وی در پاسخ به سوالی درخصوص این که چه برنامه ای برای خرید محصولات باغداران شهرستان دارید گفت: سال های گذشته با نوسان قیمت در بازار روبه رو بودیم، با همکاری جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در سال قبل و جاری شرایط بازار به گونه ای ایجاد شده است که باغداران فروش نسبتاً مناسبی داشته اند و اکنون خرمای روی نخل از قیمت 2 هزار تا 2 هزار و 200 به ازای هر کیلو پیش خرید شده است و این افزایش نسبت به سال های گذشته در بین باغداران از رضایت نسبی مطلوبی برخوردار بوده است.
وی یکی از راهکارهای برون رفت از این مشکلات را افزایش حجم سردخانه ها و نگهداری و بسته بندی بهتر خرما بیان داشت: معتقدیم با انجام بسته بندی بهتر و شرایط بازاریابی بهترمی توان خرمای کبکاب دشتستان در بازارهای داخلی و خارجی به 4 برابر قیمت فروشی که باغداران به واسطه ها می فروشند، به فروش رساند.  
زارع همچنین اضافه کرد: در سال گذشته با پیگیری  سازمان صنعت  استان، جهاد کشاورزی و انجمن های خرما  دو  محصول خرمای کبکاب و زاهدی دشتستان  با برند تجاری  ثبت شد.
برای آغاز به کار شورهای جدید منتظر ابلاغ دولت هستیم
فرمانار دشتستان در پاسخ به سوال دیگر درباره زمان آغاز به کار دوره پنجم شوراها شهر اظهار داشت: برای آغاز به کار شورای جدید ما منتظر ابلاغ دولت هستیم  و پس از ابلاغیه  طبق قانون  دوره  پنج شوراهای اسلامی شهر آغاز به کار خواهند کرد،  به دلیلی همزمانی آغاز کار دولت دوزداهم و معرفی وزیران دوراز انتظار نیست که این زمان به شهریور ماه موکول شود.
وی همچنین درباره  انتخاب شهردار توسط شوراهای شهر گفت: شوراها  شهرداری را انتخاب کنند که شرایط احراز شهرداری داشته باشند و حتما از تخصص و تعهد لازم برخوردار باشند و از مقبولیت نسبی اجتماعی بهره مند باشند.
زارع در ادامه سخنانش بیان داشت: انتظار داریم شوراهای شهر در انتخاب  شهردار فردی را انتخاب کنند  که ازتجربه و دانش بالایی برخوردار بوده و نه فقط  مورد انتظار ما بلکه مورد تایید مردم هم باشند.
وی در ادامه بیان داشت: تاکید می کنم هرگز استانداری و فرمانداری گزینه ای را به شوراهای اسلامی به عنوان شهردار معرفی نخواهند کرد.

40 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای بیمارستان 17 شهریور

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره عملیات اجرایی بیمارستان 17 شهریور برازجان اظهار داشت: با پیگیرهای صورت گرفته 40 میلیارد ریال اعتبار به این طرح تخصیص یافته و در آینده نزدیک عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.
وی همچنین به سوال دیگر درباره جانمایی اجرای پروژه پتروشیمی دشتستان پاسخ داد و گفت: در جانمایی پتروشیمی هیچ نظری نداریم و همچنین در جانمایی دیگری از محل اجرای این طرح هم هیچ نظری نخواهیم داد.
زارع یادآور شد: بدیهی است که سرمایه گذار مایل است سرمایه اش را در مکانی اجرا کند که هم از امنیت بالایی برخوردار باشد و هم  آن مکان دارای توجیه اقتصاد و فنی باشد. 


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90338

نظـــرات شمـــا