کد خبر : 90342       تاریخ : 1396/05/21 10:23:43
تمدید منطقه شکار ممنوع کوه مند استان بوشهر به مدت پنج سال
مدیرکل محیط زیست بوشهر خبر داد؛

تمدید منطقه شکار ممنوع کوه مند استان بوشهر به مدت پنج سال

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از تمدید منطقه شکار ممنوع کوه مند به مدت پنج سال خبر داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، حسین دلشب صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع کوه مند در شهرستان‌های دشتی و تنگستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در راستای مراقبت ویژه از این منطقه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی پاسگاه محیط‌بانی شهید بیرامی کوه مند در سال گذشته، خاطرنشان کرد: محیط‌بانان به صورت شبانه‌روزی در این منطقه حضور فعال دارند و شاهد افزایش ضریب امنیتی هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از تمدید منطقه شکار ممنوع کوه مند به مدت پنج سال خبر داد و اضافه کرد: این منطقه از زیستگاه‌های مهم کل و بز و قوچ و میش محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در این منطقه برای مدت پنج سال هرگونه تیراندازی و شکار ممنوع است و در صورت مشاهده با افراد متخلف برخورد خواهد شد و مراجع قضایی به موضوع رسیدگی می‌کنند.

دلشب تصریح کرد: کارشناسان محیط زیست استان نسبت به شناسایی مناطق شکارممنوع اقدام می‌کنند و در صورت داشتن استعداد لازم، به سازمان معرفی می شود و بعد از بررسی در کمیته فنی به عنوان منطقه شکارممنوع اعلام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به وجود سه منطقه شکارممنوع در سطح استان، افزود: مناطق شکار ممنوع می‌تواند پشتوانه بسیار خوبی برای مناطق تحت مدیریت باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90342

نظـــرات شمـــا