کد خبر : 90359       تاریخ : 1396/05/21 13:56
پیش بینی هواشناسی از وقوع رگبار پراکنده باران در استان

پیش بینی هواشناسی از وقوع رگبار پراکنده باران در استان

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی از روز دوشنبه برای این استان وقوع رعد و برق، رگبار پراکنده باران و در برخی نقاط تند باد لحظه ای پیش بینی شده است.

 به گزارش «پیغام»؛ نادر شفیع خدایی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: در 24 ساعت گذشته نیز براساس پیش بینی ها علاوه بر بالا بودن گرما و رطوبت هوا ، بر مقدار ابرها در آسمان استان بوشهر افزوده شد.

وی بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی جوی نشان می دهد این وضعیت به تناوب تا اواخر هفته جاری ادامه داشته باشد و طی ساعاتی از شبانه روز بویژه در بعد از ظهر تا شب، علاوه بر افزایش پوشش ابر، وقوع ناپایداری جوی نیز بر شهرستان جم این استا ن حکمفرما باشد.
شفیع خدایی ادامه داد: این سیستم ناپایدار جوی از روز دوشنبه در سطح استان بویژه مناطق مرتفع شرقی تقویت شده که به دنبال آن وقوع رعد و برق، رگبار پراکنده باران و در برخی نقاط تند باد لحظه ای دور از انتظار نخواهد بود.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط مه صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و در ارتفاعات استان با احتمال وقوع ناپایداری جوی پیش بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت:در این مدت جهت وزش باد متغیر، گاهی شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا 28 کیلومتر در ساعت که طی ساعاتی از بعد ظهر تا 36 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
شفیع خدایی ادامه داد: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس 30 تا 90 سانتیمتر پیش بینی شده است.
وی افزود: فردا زمان مد اول دریا ساعت 00:04 دقیقه بامداد ، جزر اول ساعت 05:25 دقیقه، مد دوم ساعت 11:30 دقیقه و جزر دوم در ساعت 18:11 دقیقه خواهد بود.
شفیع خدایی یادآورشد:در24 ساعت گذشته برازجان با 47 و خورموج با 30 درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشتند.
وی گفت:دراین مدت خارگ با 86 و جم با 11 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان رطوبت را دراستان بوشهر تجربه کردند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90359

نظـــرات شمـــا