کد خبر : 90365       تاریخ : 1396/05/21 14:27
تولید بیش از 8 میلیارد متر مکعب گاز شیرین در پالایشگاه دوم پارس جنوبی

تولید بیش از 8 میلیارد متر مکعب گاز شیرین در پالایشگاه دوم پارس جنوبی

ﺭﺋﯿﺲ ﺑﻬﺮﻩ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ پالایشگاه دوم پارس جنوبی گفت: از ابتدای سال تا کنون 8 میلیارد و 185میلیون متر مکعب گاز شیرین در این پالایشگاه تولید شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، محمد سعیدیان افزود: در این مدت همچنین بیش از 9 میلیون بشکه میعانات گازی و 47 هزار و 700 تن گوگرد در پالایشگاه دوم تولید شده است.
وی با اشاره به اهمیت تضمین استمرار کیفیت وکمیت محصولات پالایشگاه، ادامه داد: به همین منظور تعمیرات اساسی را از 29 مرداد شروع خواهیم کرد و مطابق برنامه‌ریزی به مدت 18 روز کاری به طول خواهد انجامید.

سعیدیان بیان کرد: علاوه بر این، طرح دیگری با عنوان « مرکاپتان‌زدایی از میعانات گازی(DMC) » نیز در مراحل آغازین اجراست و قرار است نقاط اتصال مورد نیاز این طرح در زمان تعمیرات اساسی سا اجرا شود.

ﺭﺋﯿﺲ ﺑﻬﺮﻩ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ پالایشگاه دوم پارس جنوبی، مأموریت این پالایشگاه را ارزش‌آفرینی حداکثری از منابع گازی منطقه از طریق پالایش پایدار گاز طبیعی و تولید محصولات جانبی عنوان کرد و گفت: توسعه خدمات فنی دانش محور و تأمین انرژی پاک از دیگر اهدافی است که دنبال می‌کنیم.

پالایشگاه دوم پارس جنوبی وظیفه بهره برداری از فازهای 2 و 3 میدان گازی پارس جنوبی را بر عهده دارد.

این فازها بهمن سال 81 به بهره برداری رسیده‌اند و روزانه بیش از 53 میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده وارد شبکه سراسری می‌کنند.

تولید روزانه 80 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد از دیگر تولیدات این دو فاز است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90365

نظـــرات شمـــا