کد خبر : 93220       تاریخ : 1396/07/19 10:12:45
آیین نکوداشت یادروز حافظ در بوشهر برگزار می‌شود+عکس
رئیس انجمن دوستداران حافظ بوشهر

آیین نکوداشت یادروز حافظ در بوشهر برگزار می‌شود+عکس

پیغام: آیین نکوداشت یادروز حافظ به همت انجمن دوستداران حافظ (شعبه بوشهر)، کافه شعر و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر پنجشنبه 20 مهر 1396 در کافه شعر بوشهر در جوار آرامگاه منوچهر آتشی برگزار می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ رئیس انجمن دوستداران حافظ بوشهر گفت: شعر و اندیشه‌های خواجه شمس‌الدین محمد، حافظ شیرازی ظرفیتِ مناسبی برای درمان دردهای فردی و اجتماعی مردمانِ روزگار ما است.

عباس عاشوری‌نژاد در ادامه با بیان این‏که بازخوانی و بازنگری اندیشه‌های حافظ هم می‌تواند انسان امروز را در درک روزگار و شرایط دشوار زندگی خویش یاری دهد و هم می‌تواند راهی را برای تعاملِ با خویش و جهان بگشاید، افزود: انجمن دوستداران حافظ، انجمنی مردم نهاد (NGO) است و از سال 1384 تا به امروز با برگزاری بیش 150 برنامه بجد در زمینه تبیین اندیشه‌ای خواجه شیراز کوشیده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته تاریخ و فرهنگ در پایان همه دوستداران فرهنگ و ادب را دعوت کرد تا افزون بر حضور در آیین نکوداشت حافظ، همچنین به منوچهر آتشی، چهره ماندگار شعر معاصر کشور ادای احترام کنند و گفت: در این آیین رضا معتمد، شاعر، روزنامه‎نگار، منتقد و استاد دانشگاه غزلی از لسان‎الغیب را شرح خواهد داد و شاعرانی چون ابوالقاسم ایرانی، صالح دوروند، کمیل ایزدجو به شعرخوانی می‏ پردازند.
یادآوری می‏ شود، آیین بزرگداشت خواجه شیراز همزمان با روز «حافظ» در بوشهر برگزار می ‏شود.

 

 

 


  منبع: بامداد جنوب
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93220

نظـــرات شمـــا

دبیر ادبیات سابق گفت:
یادروز حافظ"یا "یادمان روز حافظ" : مسئله اینست!لُو گوی گزارش ضعف تألیف چشمگیر دارد و عنوان انگلیسی در پوُستر-که صرفأ برای فیس آورده شده است!!- نیز با عنوان فارسی نابرابر است! (روزملّی قرار بود برای "خدای شاعران"/ دکتر مهدی حمیدی شیرازی / باشد که به نام دکتر شهریار رقم خورد!)روز حافظ مبارک!
1396/07/20