کد خبر : 94222       تاریخ : 1396/08/21 12:56:10
تشخیص احراز صلاحیت شهردار از اختیارات شورای شهر نیست+مستندات
جوابیه شهرداری بوشهر به تصمیم شورای شهر؛

تشخیص احراز صلاحیت شهردار از اختیارات شورای شهر نیست+مستندات

پیغام:شورای اسلامی شهر بوشهر روز گذشته(شنبه 20 آبان ماه ) به منظور تعیین تکلیف وضعیت شهرداربوشهر نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار کرد و با رای دو سوم اعضا شورا، صلاحیت میگلی‌نژاد برای ادامه فعالیت در این مسئولیت احراز نشد.

پیغام:شورای اسلامی شهر بوشهر روز گذشته(شنبه 20 آبان ماه ) به منظور تعیین تکلیف وضعیت شهرداربوشهر نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار کرد و با رای دو سوم اعضا شورا، صلاحیت میگلی‌نژاد برای ادامه فعالیت در این مسئولیت احراز نشد.

در این نشست اعضای شورای شهر به استناد استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، ادامه فعالیت میگلی‌نژاد در شهرداری بوشهر را منطبق بر این قانون ندانسته و صلاحیت وی را احراز نکردند.
به دنبال این تصمیم شورا، روابط عمومی شهرداری بوشهر با صدوراطلاعیه ای نسبت به این تصمیم واکنش نشان داد و جوابیه ای را برای روشن شدن این موضوع  با ارائه مستندات منتشر کرد.

به گزارش«پیغام»؛ روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر نسخه ای از این اطلاعیه برای «پیغام» ارسال کرد، که در ادامه آورده است: «نظر به جلسه فوق العاده شنبه مورخ 20 آبان 1396 شورای اسلامی شهر بوشهر پیرامون بررسی وضعیت ایثارگری جناب میگلی نژاد شهردار بندر بوشهر و تصمیم شورا در خصوص عدم احراز شرایط ایثار گری شهردار برای ادامه خدمت ایشان شایسته است موارد ی به شرح ذیل  به همراه مستندات به استحضار مردم شریف و آگاه بوشهر رسانده شود:

1. جناب میگلی نژاد حضور در جبهه های هشت سال دفاع مقدس را تکلیف شرعی خود دانسته و تاکنون هم در هیچ جایگاهی این موضوع را مطرح نکرده اند و قائل به استفاده از مزایای آن حتی عنوان نام جانباز بر خود  نبوده اند. چرا که این را عهدی میان خود و خدای خویش در پاسداشت از سرزمین مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانسته اند اما امروز در قبال مصوبه ی اخیر مجلس شورای اسلامی و به منظور تکلیفی دیگر در عرصه ی خدمت صادقانه به شهروندان، نا گزیر به ارائه و انتشار مستندات آن شده اند.
2. بدون شک مرجع تایید هر گونه مستندات جانبازی و ایثارگری نامبرده در حوزه ی اختیارات و وظایف  اداره کل بنیاد شهید می باشد که در این خصوص مستند به نامه ی شماره ی 1911/820/6020 مورخ 20/8/96 به همراه پنج برگ مدارک مجروحیت و جانبازی جناب میگلی نژاد از سوی بنیاد شهید شهرستان بوشهر به شورای اسلامی شهر بوشهر ارسال گشته است. حال سوال این است که اعضای محترم شواری اسلامی شهر بوشهر با توجه به تائیدیه ی مرجع ذی صلاح در خصوص ایثار گری و جانبازی شهردار و ارائه مستندات لازم چگونه شرایط ایثار گری ایشان را احراز ننموده اند و ایشان را مشمول این بند از قانون نداشته اند.
3. اسناد مجروحیت و جانبازی ایشان در عملیات شکست حصر آبادان در سال 1360 در پاسخ به استعلام  مورخ 23/3/90 بنیاد شهید شهرستان بوشهر طی نامه ی شماره ی 4520 و همچنین نامه ی شماره 8519 مورخ 16/8/96 از سوی بیمارستان حاجیه نرگس بندر ماهشهر به همراه رونوشت برابر اصل دو برگ از دفتر ثبت اسامی مجروحین جنگ تحمیلی به انضمام نامه ی تائیدیه ی بنیاد شهید شهرستان بوشهر در خصوص ایثار گری و جانبازی جناب میگلی نژاد به شورای محترم اسلامی شهر بوشهر ارسال گردیده است.
4. به استناد نامه ی شماره ی 132791 مورخ 16/8/96 معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به استانداران سراسر کشور در اجرای تفسیر قانون استفساریه  تبصره ی 1 قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و مستند به بند های (الف) و (د) ذیل تبصره ی 4 بند 1 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اصلاحات بعدی شوراها مکلف به جمع بندی مستندات و ارسال آن ها به مرجع صدور حکم ( وزارت کشور ) می باشند و در این خصوص اختیار خاتمه ی کار شهرداران مشمول این قانون را ندارند.
لذا رای گیری عدم  احراز صلاحیت جناب شهردار دارای وجاهت قانونی نبوده و  شکل قانونی این امر  رعایت نشده است و تشخیص احراز ایشان برای ادامه خدمت در سمت شهردار بندر بوشهر از حوزه اختیارات شورای اسلامی شهر بوشهر نمی باشد.

                                                              مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر

 

 

 

 

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94222

نظـــرات شمـــا