کد خبر : 94871       تاریخ : 1396/09/11 08:42
تشکیل کمیته حل اختلاف دستگاه اجرایی با رسانه ها در خانه مطبوعات /20 نشریه استان لغو مجوز شده است
رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر خبر داد:

تشکیل کمیته حل اختلاف دستگاه اجرایی با رسانه ها در خانه مطبوعات /20 نشریه استان لغو مجوز شده است

پیغام: رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر از تشکیل کمیته حل اختلاف دستگاه اجرایی با رسانه ها در خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام»، مازیار هوشمند در نشست اعضای هیات مدیره  با استاندار بوشهر اظهار داشت: خانه مطبوعات یک تشکل صنفی معتبر است که با هدف ارتقاء سطح کیفی و کمی مطبوعات محلی استان تشکیل شده است.
وی افزود: اعضای خانه مطبوعات استان را هفته نامه های محلی، مدیران مسئول و روزنامه ها و خبرگزاری تشکیل می دهند .
هوشمند از لغو مجوز برخی رسانه های استان خبر داد و بیان داشت: در استان بوشهر  115 رسانه  مجوز دار وجود دارد که  برخی از رسانه ها به دلیل مشکلاتی مالی و انتشار نامنظم  قادر به ادامه  فعالیت نبودند و لغو مجوز شده اند.
هوشمند با بیان این که  هم اکنون 20 نشریه استان لغو مجوز شده  و زیبنده استان نیست، خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات  پیگیریهای لازم برای بازگشت این رسانه انجام داده که در این زمینه  وزرات ارشاد از رسانه هایی که انتشار منظم داشته حمایت می کند.
وی به افزایش 50 تا 70 درصدی رسانه های استانی در نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد و بیان داشت: امسال 6 رسانه استان در نمایشگاه مطبوعات حضور یافتند و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفتند و ازدو رسانه استان نیز به عنوان رسانه برتر تقدیر شد.
رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر در ادامه اعزام خبرنگاران و مدیران مسئول رسانه های استان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات را یکی از فعالیت های این تشکل صنفی عنوان کرد.
وی برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی  را یکی از برنامه های در دست اقدام بیان کرد و افزود: مشکلات مالی یکی از دلایل کندی برگزاری کلاس های آموزشی شده است که در این زمینه نیازمند حمایت مالی هستیم.
رئیس خانه مطبوعات استان نبود مکان مناسب برای فعالیت خانه مطبوعات را یکی دیگر از مشکلات بیان کرد و تصریح کرد: خانه مطبوعات هنوز مکان مناسبی برای فعالیت ندارد و فضایی کنونی متعلق به شهرداری بوده  که برای دو سال دراختیار خانه مطبوعات قرار داده بودند و که جایی برای برگزاری کلاس ها و نشست نداشت.
وی از تشکیل کمیته حل اختلاف در خانه مطبوعات خبر داد و گفت: این کمیته  برای حل اختلاف دستگاه اجرایی با رسانه ها تشکیل شده  تا دستگاه اجرایی قبل از اینکه به دستگاه قضایی مراجع کنند به این کمیته ارجاع داده شوند و اختلافات در این کمیته بررسی شده و اگر رفع نشد می توانند شکایت خود را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند، از استاندار درخواست داریم این موضوع را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کنند.
وی با بیان این که تعامل دستگاهای اجرایی با رسانه های استان  مناسب نیست، اذعان داشت: دستگاه های اجرایی نسبت به رسانه های استانی کم لطفی کرده و بیشترآگهی های دولتی را در رسانه های سراسری  منتشرمی کنند در حالی که بر اساس  قانون باید  70 درصد آگهی های دولتی استان ها به رسانه های محلی  واگذار شود، اما در استان بوشهر این مهم مورد توجه قرار نمی گیرد و نیازمند این است که دستگاه های اجرایی این قانون را در استان اجرایی کنند.
هوشمند همچنین از استاندار درخواست کرد ازاراضی فرهنگی که در اختیار راه وشهرسازی است زمینی با کاربری فرهنگی به خانه مطبوعات اختصاص دهند که استاندار بوشهر در پاسخ به درخواست رئیس خانه مطبوعات از  مدیرکل دفتر استانداری خواست در نامه ای به اداره ارشاد ابلاغ کند تا مکاتباتی با مسکن و شهرسازی انجام گیرد و قطعه زمین با کاربری فرهنگی برای خانه مطبوعات، به ارشاد معرفی کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94871

نظـــرات شمـــا