کد خبر : 96230       تاریخ : 1396/10/16 12:51:20
باید تلاش شود فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه گردد
معاون سوادآموزی استان بوشهر در دیدار با خانواده شهیدفرهنگی عنوان کرد:

باید تلاش شود فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه گردد

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش استان گفت: هدف از دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران بزرگداشت یاد و خاطره این بزرگواران است.

به گزارش «پیغام»؛ غلامرضا دانش فر در دیدار با خانواده شهید اسماعیل محمدپور در محله تنگک شهر بوشهر با گرامی داشت یاد و خاطره شهداء انقلاب و 8 سال دفاع مقدس، به تکریم و تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی پرداخت و اظهار داشت: همه ما درهر جایگاه و مقامی که قرار داشته باشیم قدردان خون شهدای عزیز، جانبازان فداکار و همه ایثارگران و خانواده های محترم آنان هستیم.

معاون سوادآموزی استان دیدار با  خانواده شهداء را یکی از وظیفه مسئولان دانست و افزود: دیدار با خانواده شهیدان والامقام باعث می شود که از نزدیک با مشکلات خانواده های این عزیزان بیشتر آشنا شویم و از صبر و بردباری آنان درس بگیریم.

وی با بیان این که نباید از مشکلات خانواده شهداء غافل شویم،افزود: بنابراین وظیفه خود می دانیم که در حد توان خود پیگیر حل مشکلات آنها باشیم.
دانش فر ادامه داد: خدمت به همه خانواده شهداء بویژه خانواده های شهدای فرهنگی استان که با صبر و گذشت خود درس ایثار و فداکاری به ما دادند باعث افتخار و عزت خود می دانیم.
در خاتمه با اهدا یک دست گل و لوح تقدیر از صبر و شکیبایی مادرشهید اسماعیل محمدپور از فرهنگیان استان بوشهر تجلیل شد.

لازم به یادآوریست شهید اسماعیل محمدپور در روز 30 فروردین 1337 در یکی از روستاهای شهرستان دشتی دیده به جهان گشود و پس از مهاجرت خانواده وی به شهر بوشهر و طی نمودن دوران تحصیل، در سال 1357 در سپاه دانش به شغل معلمی مشغول شد و سپس درشهرستان های بوشهر و دیلم به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداخت تا اینکه درتابستان1362  برای مبارزه با دشمن متجاوز بعثی به جبهه های حق علیه باطل شتافت و پس از رشادت فراوان در روز اول مرداد 1362 به درجه رفیع شهادت رسید.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96230

نظـــرات شمـــا