کد خبر : 96734       تاریخ : 1396/10/30 12:51:23
معصومه ابتکار: وضعیت اشتغال زنان خوب نیست

معصومه ابتکار: وضعیت اشتغال زنان خوب نیست

باید در مورد انتخاب وزرای زن در آینده امیدوار باشیم. زمانی در ایران ورزش زنان ممنوع بود اما در حال حاضر تعداد زیادی از مدال آوران ما زنان هستند.

پیغام: معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد شکاف جنسیتی درایران  گفت: در ارزیابی شکاف جنسیتی  چهار حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد. ما در بخش آموزش و بهداشت وضعیت خوبی  داریم اما دربحث اشتغال وضعیت ‌مناسب نیست و آن هم به این دلیل است که آمارها اشکال دارد چون ما آمار بخش غیر رسمی را در نظر نگرفته ایم .

به گزارش «پیغام»؛ابتکار در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: ما عقب ماندگی وچالش در بحث اشتغال داریم ولی در این دوسال اخیر رشد اشتغال زنان خوب بوده است یعنی سرمایه گذاری در بحث اشتغال زنان تقریبا امیدوارکننده است اما در بحث مشارکت سیاسی  مقداری با معیارهای جهانی فاصله داریم در حال حاضر حضور زنان در مجلس حدود 7 درصد است و در دولت نیز سه معاون رئیس جمهور داریم که این  مشارکت نسبت به معیارهای جهانی مناسب نیست .

رییس سابق سازمان محیط زیست بیان کرد: دولت در حال حاضر مشخص کرده است که 30 درصد از مدیران در همه سطوح باید از بین زنان انتخاب شوند و این فرصت خوبی برای مشارکت سیاسی زنان است که امیدواریم با اجرایی شدن این تصمیم آقای روحانی این فاصله نیز پر شود.

وی در مورد اینکه آیا نیاز به حضور حداقل یک وزیر زن در دولت ها نیست گفت: ما در این بحث‌ها تلاش کردیم و آقای روحانی نیز تلاش‌های داشتند که امیدواریم شاهد تحولاتی نیزدراین زمینه باشیم و باید در مورد انتخاب وزرای زن در آینده امیدوار باشیم. همواره تحولات در این کشور مثبت بوده است و زمان برده است. زمانی در ایران ورزش زنان ممنوع بود اما در حال حاضر تعداد زیادی از مدال آوران ما زنان هستند.

ابتکار در مورد حضور زنان در مجلس نیز گفت:در این مورد باید تلاش کنیم در انتخاباتی که در پیش است مشارکت زنان را بیشتر ببینیم. یکی ازراهکارها این است که برای زنان در مجلس سهمیه در نظر گرفته شود که همه موافق سهمیه نیستند که البته مشارکت بیشتر زنان در مجلس به رقابت و تلاشی که باید داشته باشند برمی گردد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96734

نظـــرات شمـــا