کد خبر : 97939       تاریخ : 1396/12/19 11:50:34
استاندار: بوشهر دروازه تجارت و تمدن فرهنگی است/ دهدار:چهره ی ماندگار این دوره منشا توسعه و تحول بوشهر /تبادار: آزادراه شیراز- بوشهر باید فعال شود
در مراسم تجلیل از چهره ماندگار و شهروند افتخاری بوشهر:

استاندار: بوشهر دروازه تجارت و تمدن فرهنگی است/ دهدار:چهره ی ماندگار این دوره منشا توسعه و تحول بوشهر /تبادار: آزادراه شیراز- بوشهر باید فعال شود

پیغام: در دهمین سال نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر چهره ی ماندگار و شهروند افتخاری این دوره معرفی و تجلیل گردید.

پیغام: دهمین سال نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر عصر جمعه در مجتمع فرهنگی هنری با معرفیچهره ی ماندگار و شهروند افتخاریبرگزار شد.

استاندار بوشهر گفت: بوشهر در تاریخ ایران بیش از پنج هزار سال سابقه تاریخی و تمدنی دارد و تنها استانی است که در تاریخ درخشان خود 10 کشور بزرگ دنیا در آن دفتر نمایندگی داشتند.

بوشهر دروازه تجارت و تمدن فرهنگی در ادوار مختلف بوده است

به گزارش «پیغام» عبدالکریم گراوند در آیین دهمین همایش نکوداشت چهره های ماندگار و شهروند افتخاری با بیان نقش و اهمیت استان و تقدیراز حسن انتخاب روز تاسیس مدرسه ی سعادت به نام روز بوشهر اظهار داشت: بوشهر همیشه نقش مهمی در توسعه و آبادانی ایران اسلامی داشته و به عنوان دروازه تجارت و تمدن فرهنگی در ادوار مختلف بوده است.

وی همچنین خدمات مهندس تبادار استانداراسبق بوشهر و استاندار فعلی استان خدمات ایشان را برای بوشهر قابل توجه دانستند و از زحماتشان برای توسعه زیر ساخت ها در بوشهر تقدیر نمودند و از حسن انتخاب ایشان به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر از سوی شورای شهر قدردانی کرد.

وی در ادامه لیلا رجبی را عروس بوشهر خواند و افزود: افتخارات این بانوی ورزشکار در میدان های ملی و بین المللی شایسته و قابل تقدیر است.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره همایون شهنواز کارگردان فقید سریال دلیران تنگستان خاطرنشان کرد: این هنرمند فقید در معرفی تاریخ باشکوه بوشهر در عرصه مقاومت نقش مهمی داشته است.

چهره ی ماندگار این دوره منشا توسعه و تحول بوشهر است

در این همایش رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر هدف هفته بوشهر را معرفی ظرفیت های معنوی و تاریخی آن دانست و گفت: انتخاب این افراد از سراسر استان نشانه ی نشراندیشه و احترام به دانش در این استان است.

ابوذر دهدار چهره ی ماندگار این دوره را منشا توسعه و تحول بوشهر خواندند و اظهار داشت: خدمات دوره ی استانداری مهندس تبادار همیشه در اذهان مردم بوشهر باقی خواهد ماند و همواره از ایشان به نیکی یاد خواهد شد و امروز هم مدیریت استان فارس به ایشان واگذارشده امیدواریم همانند بوشهر با خوشنامی همراه باشد.

وی همچنین در خصوص معرفی شهروندان افتخاری از اولین شهروند افتخار بوشهر استاد همایون شهنواز خالق سریال مانای دلیران تنگستان یاد کرد و ضمن تسلیت به درگذشت این هنرمند افزود: لیلا رجبی شهروند افتخاری این دوره از بانوان شایسته است که افتخارات بسیاری در عرصه ی  ورزشی برای بوشهر و ایران به ارمغان آورده است.

رئیس شورای شهر بوشهر در پایان سخنانش خواستار برگزاری روز برنامه های ملی خلیج فارس در بوشهر شدند و از استاندار بوشهر تقاضای پیگیری این مهم را داشتند.

در ادامه این مراسم تندیس شهروند افتخاری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی  و مدیرکل امور بانوان استانداری به لیلا رجبی شهروند افتخاری بوشهر اهدا گردید.

رونمایی از کتاب "معرفی ده دوره چهره ی ماندگار" 

همچنین در ادامه این مراسم از کتاب "معرفی ده دوره چهره ی ماندگار" که به همت بنیاد ایران شناسی شعبه ی بوشهر و شهرداری تدوین و چاپ شده رونمایی گردید.

دکتر مشایخی رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه ی بوشهر ضمن تقدیر از  کسانی که زحمت تدوین و جمع آوری اطلاعات این کتاب را بر عهده داشتند، گفت: معرفی و اطلاعات چهره های ماندگار و شهروندان افتخاری در طول این ده دوره هفته بزرگداشت بوشهر در این کتاب ثبت و ضبط شده است.

اهدا تندیس زرین نکوداشت و چهره ی ماندگار به تبادار

در ادامه تندیس زرین نکوداشت بوشهر و چهره ی ماندگار به مهندس تبادار به پاس خدمات ارزنده شان برای استان بوشهر اهدا گردید و از ایشان به عنوان چهره ی ماندگار بوشهر تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

تعامل با نفت در جهت توسعه استان 

چهره ماندگار دهمین دوره نکوداشت هفته بوشهر در سخنانی ضمن تشکر از این دعوت و تبریک میلاد حضرت زهرا و بنبان گذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: چهره ماندگار در استانی که پنج هزار سال سابقه تمدن دارد و سرزمین نشر اندیشه است مایه افتخار می باشد، البته در دوره های گذشته روز بوشهر نیز اعضای شورا مرا به این عنوان مطرح نمودند که نپذیرفتم و این بار هم تاکید داشتم فرهیختگان و بزرگانی در استان برای این عنوان می باشند، اما به حرمت اعضای شورا و تاکیدی که داشتند، به مراسم امروز آمدم.

استانداربوشهر در دوران اصلاحات با بیان افتخارات استان بوشهر را همچون سرزمینی طلایی دانست و این را تلنگری برای مدیران خواند وگفت: اگر بنا داریم  گذشته ی بوشهر را احیا کنیم نیاز است بندری در خور بوشهر با هویت تجاری ایجاد شود، بوشهر با داشتن مرز وسیع دریایی دارای جایگاه ویژه ای در عرصه ی انرژی است و باید از این ظرفیت با رویکرد تعامل با وزارت نفت در جهت توسعه استان بوشهر استفاده شود.

راه آهن فارس بوشهر با پیگیری های هر دو استان تعیین تکلیف شد

اسماعیل تبادار با بیان اینکه از استاندار طلب می کنم که با نفت تعامل داشته باشند تا فرصت های توسعه برای بوشهر شکل بگیرد، اظهار داشت: در دوره ای که برخی مدیران کشوری نشستن با مدیران بوشهری برایشان خوشایند نبود، با تعاملی که با وزارت نفت داشتیم، زمینه آغاز دانشکده مهندسی، نفت، معماری، اقداماتی در حوزه نوسازی مدارس، برخی پروژه های بیمارستانی و حوزه راه شکل گرفت و می توان با همکاری آقای زنگنه این رویه را مجددا احیا کرد.

ایشان همچنین در سخنرانی خود  بیان داشتند با توجه به اشتراکات استان فارس و بوشهر و با رویکرد تعاملی که وجود دارد راه آهن فارس بوشهر با پیگیری های هر دو استان تعیین تکلیف شد و امیدواریم اعتبارات لازم پیش بینی گردد.

 آزادراه شیراز- بوشهر برای بهره مندی دو استان باید فعال شود

وی یادآور شد: راه آهن شیراز اگر به کانون های بار که یکی از آنها بوشهر است متصل نشود، موفق نیست و با همکاری استاندار بوشهر که در این زمینه اهتمام دارند، دو استان زمینه های مشترک برای پیگیری دارند که موضوع بعدی آزادراه می باشد. سال آینده اولین آزادراه جنوب بین اصفهان و شیراز به بهره برداری می رسد و انتظار است با تعاملی که با استاندار بوشهر داریم، آزادراه شیراز- بوشهر هم برای بهره مندی دو استان فعال شود.
ایشان در پایان از لطف و محبت همشهریان خود بعد از دوران استانداریش در بوشهر،  تشکر و قدردانی نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97939

نظـــرات شمـــا