کد خبر : 97977       تاریخ : 1396/12/20 09:54
سه هزار و 300 میلیارد ریال کالای قاچاق دراستان بوشهر کشف شد
فرمانده دریابانی استان بوشهر:

سه هزار و 300 میلیارد ریال کالای قاچاق دراستان بوشهر کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: نیروهای این مرزبانی از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به کشف سه هزار و 300 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب های حوزه استحفاظی این استان شده اند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سرهنگ ولی الله رضایی نژاد روز یکشنبه درجمع خبرنگاران افزود: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش نشان می دهد.
وی اضافه کرد: 306هزار لیتر مواد سوختی، هفت میلیون نخ سیگار، شماری گوشی همراه، پنج دستگاه خودرو خارجی، لوازم یدکی خودرویی، بیش از هشت هزار دستگاه لوازم و تجهیزات پزشکی،هفت هزار متر پارچه، 18 میلیون قلم دارو و بیش از هشت کیلوگرم طلاجات از مهمترین اقلام کشف شده است.
فرمانده دریابانی استان بوشهر یادآورشد: با اقدام به موقع دریابانی بوشهر به تازگی یک فروند شناور یدک کش که به طرز ماهرانه ای قاچاق سوخت انجام می داد توقیف و بیش از 250هزار لیتر سوخت قاچاق از آن کشف و تحویل شرکت نفت داده شد.
وی با اشاره به افزایش 36درصدی گشت های مرزی و دریایی استان گفت: در این مدت 48 دستگاه خودروی حامل قاچاق، 241 فروند شناور متخلف، دستگیری 174نفر، سه هزارو 800 مورد تذکر به شناورها، متلاشی شدن 23 باند قاچاق، تشکیل 640 مورد پرونده وانجام 12مورد امداد و نجات دریایی انجام شده است.
رضایی نژاد یادآور شد: شماری از پست های کنترل و مراقبت مرزی دریایی این فرماندهی مجهز به سامانه جامع کنترلی ورود و خروج شده و همچنین به منظور پایش بهتر حوزه مرزی استان به صورت پایلوت تعدادی از اسکله ها مجهز به دوربین مدار بسته شده اند.
وی گفت:در راستای تقویت ناوگان دریایی در سال آینده 2 فروند شناور تند رو مجهز به امکانات ویژه به این ناوگان اضافه می شود.
رضایی نژاد افزود:باتوجه به شرایط مناسب آب و هوایی، جاذبه دریایی و ساحل زیبا مسافران زیادی استان بوشهر را برای گذراندن تعطیلات نوروزی انتخاب می کنند که دراین راستا تقویت گشت های دریایی، استقرار چادر و کانکس درساحل برای راهنمایی مسافران،کنترل ورود و خروج قایق های تفریحی، ارائه خدمات بهداشتی رایگان، صدور و تمدید دفترچه های تردد انتظامی و پروانه های گذر مرزی در روزهای تعطیل در دستور کار قرار دارد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97977

نظـــرات شمـــا