کد خبر : 98053       تاریخ : 1396/12/26 12:57:58
نمونه ای موفق از اعتماد به مدیریت جوانان

نمونه ای موفق از اعتماد به مدیریت جوانان

تغییر وضعیت خانه معلم از یک مرکز بدهکار و تقریبا ورشکسته به مرکزی خودکفا و سر پا و ایجاد تغییرات ساختاری در آن و سر و سامان بخشیدن به تمامی ابعاد خانه معلم و مهم تر از همه استفاده از نیروهای جوان، آن هم عمدتا از فرزندان فرهنگیان، از اقدامات ارزشمندی است که توسط مدیر فعلی در همین چهار سال اخیر انجام گرفته

رضا معتمد
دوشنبه شب گذشته، مرکز شماره ۲ فرهنگی ـ رفاهی فرهنگیان استان بوشهر (مرکز استاد نبوی)  با حضور شماری از فرهنگیان پیش کسوت، جمعی از چهره های فرهنگی مطبوعاتی و تعدادی از مسئولان آموزش و پرورش به بهره برداری رسید. من هم در شمار یکی از دعوت شدگان به مراسم افتتاح این مرکز بودم.
آنچه حاصل کار چندماهه برای بازسازی این مرکز و تبدیل آن به یک مرکز رفاهی آبرومند و شایسته شأن و اعتبار فرهنگیان است،برایم شعف انگیز و شوق آور بود.
همه آنچه اکنون در قامت مرکز فرهنگی ـ رفاهی استاد نبوی جلوه گر شده و خود را در حد و اندازه یک مکان آبرومند برای فرهنگیان می نمایاند،حاصل جوان گرایی در مدیریت خانه معلم است که در زمان مدیر کل سابق آموزش و پرورش رقم خورد و تاکنون نیز پرتلاش و مبتکر و پی گیر نشان داده است.

 

تغییر وضعیت خانه معلم از یک مرکز بدهکار و تقریبا ورشکسته به مرکزی خودکفا و سر پا و ایجاد تغییرات ساختاری در آن و سر و سامان بخشیدن به تمامی ابعاد خانه معلم و مهم تر از همه استفاده از نیروهای جوان، آن هم عمدتا از فرزندان فرهنگیان، از اقدامات  ارزشمندی است که توسط مدیر فعلی در همین چهار سال اخیر انجام گرفته وبه گمان من یکی از عوامل اصلی موفقیت های به دست آمده نیز استفاده از مشورت و تجارب نیروهای مجرب و کارشناسان پیشکسوت از جامعه فرهنگیان و تعامل مثبتی بوده است که با همه مدیران سطوح مختلف استانی و کشوری و نیز با معلمان در طیف ها و سلیقه های مختلف صورت گرفته است.

بازسازی مرکز شماره دو آن هم با شمایلی بسیار نیکو و دلپَذیر و به مرحله بهره برداری رساندن آن و جذب اعتبارت لازم برای این تغییر و تحول و بازسازی نیز، در نتیجه تعاملات استانی و فرااستانی همین مدیریت جوان بوده است.
آنچه در چند سال اخیر نمونه اش را در تغییر و تحولات خانه معلم بوشهر دیده ایم و می تواند گام های عملی و هر چند کوچک در جهت تکریم و رفاه معلمان تلقی شود، حاصل اعتماد به مدیریت نیروهای جوان و البته کاردان و تحصیل کرده است که نه با واسطه گری و وابستگی های قوم و خویشی و ایل و تباری بلکه به دلیل توان  و لیاقت خودشان در مصدر امور گماشته شده اند  و آموزش و پرورش بشدت فرتوت و حتی مضمحل ما برای نجات خود از این وضعیت راهی جز میدان دادن به جوانانی با خصیصه هایی این چنین ندارد.

 

بسیار خوانده ایم و شنیده ایم که گفته اند باید کار مدیریت را به جوانان سپرد اما همه آنچه در سالهای اخیر در عمل رخ داده، به نام جوانان و به کام بازنشستگان یا افراد در آستانه بازنشستگی بوده است. سهم نیروهای جوان از مدیریت هم غالبا در همین سطحی بوده که افرادی چون مدیر فعلی خانه معلم بوده اند. یعنی در جایگاه هایی که میدان عرض اندام محدود و عرصه فعالیت تنگ بوده است اما آنها در همین میدان تنگ نیز خودی نشان داده اند. من در آموزش و پرورش با یکی دو جوان میدان دیده مواجه بوده ام که اتفاقا از خود جوهره لیاقت و توانایی نشان داده اند. با این وضع اما مسئولان ارشد ما همچنان اصرار دارند که در بر همان پاشنه سابق بچرخد.چرایش را باید از خودشان پرسید.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98053

نظـــرات شمـــا