کد خبر : 98066       تاریخ : 1396/12/27 11:56:06
مراسم اعتکاف در ۲۲۰ مسجد استان برگزار می‌شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

مراسم اعتکاف در ۲۲۰ مسجد استان برگزار می‌شود

پیغام: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از نام نویسی شرکت در مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: این مراسم معنوی در ۲۲۰ مسجد استان با حضور جوانان مومن و فرهیخته از سحرگاه ۱۱ فروردین برگزار می‌شود.

به گزارش«پیغام» به نقل ازتسنیم، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح امروز در نشست برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، نقش مهم این مراسم معنوی را در تقویت بنیه دینی و تهذیب نفس بسیار مهم دانست و اظهار داشت: اعتکاف سبب رونق و تقویت ارتباطات و همزیستی مسالمت آمیز و ارتقای دوستی‌های مومنان و بندگان خالص خدا می‌شود.

وی اعتکاف را اهرم توانمند در سازندگی انسان  دانست و  تاکید کرد: متعکف در کنار پرداختن به عبادت و انس با خداوند از دریای بیکران معارف قرآنی بهره مند می‌شود و زمینه سعادت خود را در دنیا و آخرت فراهم می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از آغاز نام‌نویسی برای شرکت در مراسم اعتکاف خبر داد و  گفت:  220 مسجد در استان بوشهر برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف آماده شده است.

سروستانی از مشارکت 450 مبلغ در مراسم اعتکاف خبرداد و بیان کرد: از این تعداد 438 نفر نیروی بومی و 12 نفر نیز مبلغ اعزامی هستند.

سروستانی با بیان اینکه آیین اعتکاف 13 رجب مصادف با 11 فروردین آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: آیین اعتکاف در 220 مسجد برگزار و پیش‌بینی می‌شود 13 هزار نفر در مراسم اعتماف شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم اعتکاف در استان بوشهر اندیشیده شده افزود: اجرای ادعیه از جمله دعای ام‌داوود، حضور قاریان برجسته ویژه مراسم شبی با قرآن، تهیه بروشور فرهنگی و توزیع در میان معتکفان از برنامه‌های اجرایی اعتکاف امسال است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهرافزود: آیین اعتکاف سحرگاه 11 فروردین همزمان با 13 رجب و آغاز ایام البیض آغاز می‌شود و غروب 13 فروردین مصادف با 15 رجب پایان می‌یابد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98066

نظـــرات شمـــا