کد خبر : 98472       تاریخ : 1397/01/27 12:50:10
ارائه خدمات دندان‌پزشکی سیار به بیش از یک‌هزار نفر
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خبر داد:

ارائه خدمات دندان‌پزشکی سیار به بیش از یک‌هزار نفر

پیغام: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: از آبان تا اسفند سال گذشته، یک هزار و 825 خدمت توسط کلینیک سیار دندانپزشکی به مردم روستانشین در شهرستان تنگستان ارائه شد.

به گزارش «پیغام»؛عادل مقدس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ازآبان تا اسفند سال گذشته، یک هزار و 825 خدمت توسط کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای محروم شهرستان تنگستان ارائه شد.
وی افزود: با ارائه خدمات دندانپزشکی توسط کلینیک سیار دندانپزشکی 92 درصد از گروه‌های هدف این شهرستان که شامل کودکان 6 تا 12 سال بودند در مناطق محروم و دورافتاده تحت پوشش این خدمات به صورت رایگان قرار گرفتند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان یادآور شد: کلینیک سیار دندانپزشکی در سال گذشته با اعتباری بالغ بر دومیلیارد ریال خریداری شد و از آبان ماه با کلیه وسایل و تجهیزات شروع به کار کرد.
مقدس تصریح کرد: پنج دندانپزشک و یک دستیار دندانپزشک در قالب چهار تیم دونفره تعداد 60 مورد بازدید را به صورت 12 روز کاری در هر ماه از ساعت 8 صبح الی 12 ظهر انجام دادند که طی آن، کلیه خدمات سطح دو دندانپزشکی را در مدارس ابتدایی شهرستان به صورت رایگان ارائه کردند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تاکید کرد: خدمات سطح دو دندانپزشکی ارائه شده شامل معاینات دندان، کشیدن دندان، ترمیم کامپوزیت و آمالگام، جرم‌گیری، فیشور سیلنت، پالپ زنده و آموزش‌های مربوط به سلامت دهان و دندان بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98472

نظـــرات شمـــا