درخواست شهردار بوشهر ازشهروندان برای مشارکت در زیبا سازی شهر
پیغام: شهردار بندر بوشهر خواستار همکاری شهروندان با شهرداری در زمینه زیباسازی شهر شد و گفت: زیباسازی شهر بوشهر نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان است.
كدخبر: 110209
1398/05/31

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، سید نورالدین امیری صبح پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های شهری بوشهر اظهار داشت: در راستای زیباسازی شهر بوشهر از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم و طرح‌های مهمی را در دست اجرا داریم.

وی خاطرنشان کرد: به عقیده برخی افراد، تمام اقدامات مربوط به زیباسازی شهر می‌بایست توسط مدیریت شهری انجام شود اما این تصور صحیح نیست چرا که شهروندان نیز در زیبایی شهر سهم بالقوه‌ای دارند.

شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: زیبایی و آراستگی محیط شهری در گرو آگاهی و مشارکت همه شهروندان بوده و از وظایف حقوق شهروندی محسوب می شود.

وی ادامه داد: امکانات و تجهیزات سطح شهر متعلق به شهروندان بوده که هزینه خرید و نصب آن از عوارض مردم است و شایسته است شهروندان ضمن احساس تعلق خاطر، خود را در زیباسازی شهر سهیم بدانند.

امیری افزود: خیابان امام خمینی(ره) به عنوان یکی از خیابان‌های اصلی شهر بوشهر نقش مهمی در جابجایی شهری و همچنین جذب و تولید سفر دارد و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های شهری در آن اتفاق می‌افتد ولی از نظر مبلمان شهری دارای جذابیت‌های لازم نیست.

وی بیان کرد: برای تقویت حس مکان و آسایش و آرامش رهگذران و سایر ساکنین نیاز به ایجاد تغییراتی در مبلمان شهری احساس می‌شود که در این راستا از شهروندان درخواست داریم تا با مشارکت از طریق ارائه طرح و ایده و پیشنهادات خود در زیباسازی شهر سهیم شوند.

شهردار بوشهر گفت: مبلمان شهری حکم روح برای کالبد شهر را دارد و ارتقاء کیفیت خدمات عمومی شهری و ایجاد سرزندگی در شهروندان با نوسازی و بهسازی مبلمان شهری و طراحی اصولی آن به گونه ای که همگام با نیازهای مادی و روانی شهروندان باشد، می تواند به نحو موثر و چشمگیری منجر به پیشرفت و تکاپو در فعالیتها شود.

منبع: