فرمانده انتظامی استان بوشهر :
دستگیری باند اختلاس میلیاردی در بوشهر
پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهارنفره اختلاس از طریق سندسازی در پروژه‌های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به ۳۵۰ میلیون تومان حیف‌ومیل بیت‌المال اعتراف کرده‌اند.
كدخبر: 110784
1398/07/13

به گزارش «پیغام؛ سردار خلیل واعظی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس از طریق تماس‌های مردمی مطلع شد در یک سازمان دولتی از طریق سندسازی و دست‌کاری در اعداد و ارقام پروژه‌ها، بیت‌المال مورد حیف‌ومیل قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر ابراز کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی طی چند ماه تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

وی بیان داشت: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در اجرای پروژه‌های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سندسازی، ثبت ارقام غیرواقعی هزینه کردها، تغییر در حجم خاک‌برداری، خاک‌ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت‌المال را به نفع خود تضییع کرده‌اند.

سردار واعظی اذعان داشت: برخی از کارکنان خدوم و مسؤولیت شناس شاغل در این پروژه‌ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را از طریق حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع‌رسانی کرده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می‌شدند.

 وی خاطرنشان کرد: در بررسی اسناد و مدارک دو پروژه دریکی ۹۵ و دیگری ۲۵۰ میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات‌شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری چهار نفر در این رابطه خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از دستگیرشدگان از کارکنان رسمی دولت و ۳ نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه‌های مرتبط با این اداره دولتی هستند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات‌شده است افزایش یابد.

منبع: