فرماندار حمیدیه: شایعه پیدا شدن بمب در روستای دهکده کذب است
فرماندار شهرستان حمیدیه با رد خبر پیدا شدن بمب در روستای دهکده حمیدیه، گفت: این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یک‌بار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.
كدخبر: 115389
1399/04/05

پیغام: فرماندار شهرستان حمیدیه با رد خبر پیدا شدن بمب در روستای دهکده حمیدیه، گفت: این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یک‌بار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.

به گزارش«پیغام» به نقل از فارس، پیش از ظهر امروز فیلمی درشبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه یک بمب میان زمین‌های کشاورزی روستای دهکده از توابع شهرستان حمیدیه رها شده است.

اما شاهین هاشمی فرماندار شهرستان حمیدیه در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حمیدیه، با رد این ادعا، اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که از مدیر کل هواشناسی دریافت کردیم این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یکبار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.

وی با بیان اینکه این دستگاه سیستم سنجش از راه دور است، افزود: رادیو سوند را معمولاً روزانه به هوا ارسال می‌کنند که تا ارتفاع 20 تا 30 کیلومتری صعود و در جو رها می‌شود.

فرماندار شهرستان حمیدیه با اشاره به پرتاب این دستگاه به وسیله بالون گفت: این دستگاه پس از صعود تا ارتفاع زیاد می‌ترکد و به طرف زمین پایین می‌‌افتد.

هاشمی با بیان اینکه مردم محلی به دلیل عدم آشنایی با این دستگاه تصور کردند بمب است، عنوان کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از این جریان نیروی انتظامی در محل حاضر و دستگاه جمع‌آوری شد.

منبع: