«خانه رایگان» برای عروس دامادهای گناوه ای
پیغام: خیر گناوه ای با احداث 14 واحد مسکونی در روستای سربست شهرستان گناوه ، این واحدهای را به مدت دو سال به صورت رایگان در اختیار زوج های جوان که تازه ازدواج کرده و مسکنی ندارند، قرار می دهد.
كدخبر: 124541
1399/12/02

پیغام: خیر گناوه ای با احداث 14 واحد مسکونی در روستای سربست شهرستان گناوه ، این واحدهای را به مدت دو سال به صورت رایگان در اختیار زوج های جوان که تازه ازدواج کرده  و مسکنی ندارند، قرار می دهد.

به گزارش«پیغام» ایرنا نوشت؛ "احمد عابدی" خیری نیک اندیش از خطه جنوب کشور در بندرگناوه چندین سال است که در این مسیر قدم بر می‌دارد.

احداث مجتمع ۱۴ واحدی خیرساز مسکونی امام رضا (ع) بندرگناوه در روستای "سربست" یکی از کارهای ماندگار و به یادماندنی این خیر است که برای  زوج‌های جوان بدون مسکن فراهم کرده‌است.

  

مجتمع خیرساز امام رضا (ع) از زمان افتتاح تاکنون به تعدادی از زوج‌های جوان که بدلیل مشکلات مالی امکان خانه دارشدن برای آنان میسر نبوده  اسکان داده‌است.

نحوه واگذاری واحدهای مسکونی این مجتمع به زوج‌های نیازمند بدین گونه است که به مدت ۲سال می‌توانند در این مکان بصورت رایگان سکونت کنند.

عابدی که رزمنده دوران دفاع مقدس با ۶۰ درصد جانبازی است، اصلی ترین هدف خود از کارهای عام المنفعه را ادای دین و حق بزرگی که پدر و مادرش به گردن او دارند و باورهای دینی و عشق و علاقه وافر به اهل بیت (ع) ابراز کرد.

به گفته  وی، احداث  ۱۴ واحد مسکونی به نیت ۱۴معصوم (ع) یکی از نیت‌هایی است که این خیر جانباز جنگ تحمیلی با همکاری دیگر خیران انجام داده‌است.

عابدی می‌گوید: زمین این  مجتمع متعلق به یک پیرزن بود که ۹۰سال پیش به حضرت ابوالفضل (ع) بخشیده بود و به من واگذار شد و اقدام به ساخت آن کردم.

این خیرساز گناوه ای بیان داشت: واحدهای مسکونی در این مجتمع  هر دو سال یک بار به  ۱۴زوج یتیم و فقیر که مشکل خانه دارشدن در ابتدای ازدواج خود دارند، واگذار می‌شود.

وی یادآور شد: از زمان احداث این مجتمع تاکنون زوج‌های زیادی در آن سکونت کردند و سپس با تلاش و کار، صاحب مسکن شدند.

احداث یک سالن چندمنظوره برای گروه‌های آسیب پذیر جامعه از جمله اعتیاد به موادمخدر، خانواده‌های معلول دارای شغل و آسایشگاه سالمندان از دیگر کارهای خیرخواهانه این خیر در شهرستان گناوه است.

آسایشگاه سالمندان ویژه معلولان ذهنی و جسمی بانوان به نام "مهر مادر" که دارای ۶ سالن است از اماکن در دست ساخت این خیر است که چهار ماه دیگر افتتاح می‌شود.

وی می‌گوید: ساخت پروژه دیگری را برای زنان سرپرست خانوار که سرپناه ندارند در قالب ۱۲سوئیت آغاز کرده‌است.

احداث یک واحد مسکونی در تهران برای بیماران شهرستان گناوه که برای مداوا به پایتخت اعزام می‌شوند از دیگر  کارهای این خیر است که برای اسکان در اختیار همراهان بیماران قرار می‌دهد.

عابدی در این ارتباط گفت: یادم می‌آید زمانی که در بیمارستان به علت مجروحیت بستری بودم عده زیادی مشاهده کردم مکانی برای استراحت نداشتند و در همان موقع با خود عهد بستم  آپارتمانی برای چنین افرادی خریداری کنم و اسم آن را خانه خدا گذاشتم.

احداث مجسمه پدر در میدان کنار دریا و دو مناره بر قبر سیدرضا از سادات جلیل القدر شهرستان گناوه از دیگر کارهای این خیر معتقد به  باورهای دینی  و دوستدار اهل‌البیت (ع) است.

منبع: