۲۶ هزار کلاس اولی در استان بوشهر سال تحصلی را آغاز کردند
پیغام: ۲۶ هزار دانش‌آموز کلاس اولی استان بوشهر همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه در آیینی سال تحصیلی خود را آغاز کردند.
كدخبر: 131190
1400/07/01

به گزارش «پیغام»به نقل از ایرنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر روز پنجشنبه در آیین جشن شکوفه‌ها در دبستان پسرانه ناخدا عباس بوشهر گفت: سلامت دانش آموزان اولویت اصلی و خط قرمز آموزش و پرورش است و همه تلاش خود را برای تامین سلامت آنان انجام می‌دهیم.

علیمراد کرمی افزود: رویکرد اصلی آموزش در سال ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ حضوری است ولی به سبک و سیاقی که به اداره‌های کل آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: براین اساس سه گروه دانش آموز خواهیم داشت شامل مدارسی که جمعیت آنها زیر ۵۰ نفر و تراکم دانش آموز در کلاس ۱۵ نفر است که بیشتر شامل مدرسه‌های روستایی و عشایری است که از اول مهر کلاس‌های آنها به صورت حضوری برگزار می‌شود.

کرمی اضافه کرد: گروه دوم مدرسه‌هایی که جمعیت آنها بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر و تراکم دانش آموز در کلاس ۳۰ نفر به پائین است که هر کلاس به ۲ دسته تقسیم و هر گروه سه روز در هفته به صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: گروه سوم مدرسه‌هایی که زیر ۳۰۰ نفر دانش آموز دارند و این مدرسه‌ها به صورت مجازی و در شبکه شاد فعالیت می‌کنند و به تدریج با تصمیم شورای مدرسه از نیمه دوم مهر ماه کلاس‌ها به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار می‌شود.

کرمی گفت: مدرسه‌هایی که بیش از ۳۰۰ نفر دانش آموز دارند نیز آموزش‌ها را از مهر ماه به صورت مجازی و در ادامه از نیمه دوم آبان ماه حداقل ۲ روز در هفته به صورت حضوری برگزار می‌شود.

امسال ۲۴۴ هزار دانش آموز در ۱۰ هزار کلاس درس و درقالب ۲ هزار مدرسه در استان بوشهر ساماندهی شده اند.

منبع: