آمادگی ثبت احوال استان بوشهر برای ارائه خدمت تا پایان ساعت رای گیری
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از باز بودن همه ادارات و دفاتر تابعه تا پایان زمان اخذ رای در روز رأی گیری یازدهم اسفند خبر داد.
كدخبر: 167073
1402/12/08

به گزارش «پیغام»به نقل از روابط عمومی؛ اسکندر پاسالار با اعلام اینکه اداره های ثبت احوال از ابتدای اسفند ماه در آمادگی کامل قرار گرفته اند و به افرادی که شناسنامه آنها دارای مشکلات ثبتی است، در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات رسانی می کنند، گفت: کلیه ادارات ثبت احوال سراسر استان بوشهر در روز برگزاری انتخابات (جمعه 11 اسفند) تا پایان زمان اخذ رای فعال است و علاوه بر ارائه خدمات به شهروندان به تمامی استعلام های احراز هویت شعب اخذ رای پاسخ می دهند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، با تاکید بر اینکه در روزهای سرنوشت سازی قرار داریم، گفت: باید با آمادگی کامل تلاش کنیم تا زمینه حضور حداکثری مردم شریف استان را در انتخابات پیش رو مهیا کنیم.

وی بر لزوم صدور شناسنامه همه افرادی که درخواست تعویض شناسنامه داشته‌اند، تا قبل از روز رای گیری تاکید کرد و گفت: درخواست هایی که در روزهای آتی در دفاتر پیشخوان اخذ می شود باید روزانه در دو نوبت تحویل ادارات شود و ادارات مکلف هستند تمامی شناسنامه افراد را با فوریت صادر و تحویل نمایند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، در خصوص شناسنامه های المثنی نوبت اول و دوم، بیان کرد: کلیه درخواست های مفقودی نوبت اول و دوم بدون در نظر گرفتن مهلت قانونی صادر شود و مفقودی های نوبت سوم به بعد طی یک نامه از استان مجوز صدور دریافت کنند.

پاسالارهماهنگی و تعامل بیشتر ادارات با دفاترپیشخوان را در زمان باقیمانده تا روز انتخابات را خواستار شد و افزود: به دفاترپیشخوان اعلام شود در صورت استقبال شهروندان برای تعویض شناسنامه زمان کاری را افزایش دهند تا شهروندان به راحتی بتوانند خدمات شناسنامه ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: به دفاترپیشخوان ابلاغ شده است در روز انتخابات حضور داشته باشند تا کسانی که تا آن روز موفق به دریافت شناسنامه یا کارت ملی خود نشده اند در روز انتخابات با مراجعه به دفاترپیشخوان ثبت احوال مدارک هویتی خود را دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، با یادآوری اینکه در این دوره از انتخابات افراد علاوه بر شناسنامه و کارت ملی می توانند با  یکی از مدارک گواهینامه، گذرنامه و کارت پایان خدمت خود در انتخابات شرکت کنند، تصریح کرد: در ادارات ثبت احوال مکلفیم مواردی که مربوط به حوزه کاری ما می شود را به خوبی انجام دهیم و پاسخگوی نیازهای مردم و مشکلات احتمالی آنان باشیم تا زمینه حضور پرشور و حداکثری مردم عزیز را در پای صندوق های رای فراهم کنیم.

 

 

منبع: