هجوم به روحانی با استناد به تحریف خودساخته
«تلاش کردند از موجی که خود ساختند، سواری بگیرند و فضای رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهوری راه بیندازند اما وقتی ادعاها تکذیب شد، تکذیب را عقب‌نشینی قلمداد کردند تا مجبور نشوند نه از مردم، بلکه حداقل از مخاطبان خود به خاطر یک هفته فضاسازی غیر واقعی عذرخواهی کنند.
كدخبر: 96679
1396/10/27

پیغام: «تلاش کردند از موجی که خود ساختند، سواری بگیرند و فضای رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهوری راه بیندازند اما وقتی ادعاها تکذیب شد، تکذیب را عقب‌نشینی قلمداد کردند تا مجبور نشوند نه از مردم، بلکه حداقل از مخاطبان خود به خاطر یک هفته فضاسازی غیر واقعی عذرخواهی کنند.»«تلاش کردند از موجی که خود ساختند، سواری بگیرند و فضای رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهوری راه بیندازند اما وقتی ادعاها تکذیب شد، تکذیب را عقب‌نشینی قلمداد کردند تا مجبور نشوند نه از مردم، بلکه حداقل از مخاطبان خود به خاطر یک هفته فضاسازی غیر واقعی عذرخواهی کنند.»

به گزارش «پیغام»؛ روزنامه ایران نوشت: «منتقدان دولت باز هم به در بسته خوردند اما همچنان اصرار دارند که مقابل این در بسته بایستند. آنان این بار تلاش کردند با دستمایه قراردادن یک ادعای کذب و انتساب یک جمله اساساً بر زبان نیامده به رئیس‌جمهوری، بار دیگر موج رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهوری راه بیندازند؛ غافل از این که فضای مجازی و نشر گسترده اطلاعات، موج‌سازی‌ها و یک بام و دو هوای مدعیان را برملا می‌کند. آنان تلاش کردند از موجی که خود ساختند، سواری بگیرند و فضای رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهوری راه بیندازند اما وقتی ادعاها تکذیب شد، تکذیب را عقب‌نشینی قلمداد کردند تا مجبور نشوند نه از مردم، بلکه حداقل از مخاطبان خود به خاطر یک هفته فضاسازی غیر واقعی عذرخواهی کنند.

آغاز ماجرا از یک انتساب کذب

ماجرا از سخنرانی رئیس‌جمهوری در جمع مدیران وزارت اقتصاد آغاز شد. روحانی در این نشست با تأکید بر این که دولت از انتقاد استقبال می‌کند و معتقد است که همه باید نقد بشوند، گفت: «هیچ استثنایی در کشور برای انتقاد کردن وجود ندارد و در کشور ما معصوم نداریم. ضمن این که پیامبر اسلام(ص) هم به مردم اجازه انتقاد می‌دادند و بالاتر از مقام پیامبر در تاریخ وجود ندارد.» وی اضافه کرد که «ما در زمان حکومت معصوم(ع) هم نقد داریم.»

ساعاتی پس از سخنرانی، یک جمله در فضای رسانه‌ای و مجازی دست به دست گشت و برخی با استناد به این جمله مدعی شدند رئیس‌جمهوری گفته است که «امام زمان(عج) هم قابل نقد است.» دوشنبه گذشته دفتر رئیس‌جمهوری طی اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب محض خواندن انتساب این جمله به رئیس‌جمهوری تأکید کرد که «تقطیع و تحریف هدفمند جملات رئیس‌‌جمهور، ابتدائاً از سوی یک چهره سیاسی بیان شد و متأسفانه زمینه‌ساز قضاوت و موضع‌گیری گروهی از رسانه‌ها، اشخاص و برخی تشکل‌های حوزوی گردید.»

هر چند دفتر رئیس‌جمهوری اسمی از این چهره سیاسی نیاورد اما شواهد حاکی از آن است که این چهره سیاسی، عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما است. جمله اساساً کذب مورد اشاره، نه در پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری یا خبرگزاری‌ها، بلکه نخستین بار در کانال «تلگرام» این فعال سیاسی اصولگرا منتشر شد.

ضرغامی، با انتشار پستی در کانال خود مدعی شد که رئیس‌جمهوری در سخنان خود گفته است که «امام زمان(عج) هم قابل نقد است.» در ادامه منتقدان روحانی به جای رجوع به اصل، متن یا فیلم سخنرانی، همین جمله ادعایی منتشر شده در کانال ضرغامی را مبنای اظهار نظرهای خود قرار دادند.

موج‌سواری روی تحریف خودساخته

پس از آن که ضرغامی پاس گل را به هم‌جناحی‌های خود داد، طبیعی بود که آنان نیز فرصت را غنیمت بشمارند. از آن پس بود که خبرگزاری‌های همسو، بر پایه همین ادعای ضرغامی به تولید اخبار، گزارش‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری روی آوردند؛ امری که در نهایت زمینه‌ساز موضع‌گیری و صدور بیانیه از سوی برخی شخصیت‌ها و نهادهای دینی در قم نیز شد. اوج این تلاش‌ها را می‌توان در نامه بسیج دانشجویی ۵ واحد دانشگاه آزاد تهران بزرگ خطاب به آیت‌الله جنتی دید. نویسندگان با اشاره به این ادعای کذب و نیز سایر اظهارات رئیس‌جمهوری درباره مذاکره امام حسین(ع) از دبیر شورای نگهبان خواستند «از آنجایی که شرط عضویت در مجلس خبرگان رهبری اعلمیت و اجتهاد اعضای آن است، خواهشمند است ضمن احضار جناب آقای روحانی، دستورات لازم را در خصوص به عمل آوردن آزمون کتبی و شفاهی از ایشان یا آوردن دستخط از مراجع عظام تقلید که تأییدکننده اجتهاد ایشان باشد، مبذول فرمایید. انتظار می‌رود در صورت اثبات فقدان صلاحیت علمی و اجتهادی جناب روحانی، عضویت ایشان در مجلس خبرگان رهبری ملغی اعلام گردد.»

حتی وقتی دفتر رئیس‌جمهوری انتساب این جمله به رئیس‌جمهوری را تکذیب کرد، یک خبرگزاری اصولگرا از آن به «عقب‌نشینی روحانی از اظهاراتش درباره جواز نقد امام معصوم» تعبیر کرد. این خبرگزاری این بخش از فیلم سخنرانی رئیس‌جمهوری را منتشر کرد که گفته است: «ما در کشور معصوم نداریم. یک وقتی اگر امام دوازدهم(عج) ظهور کرد، آن وقت هم می‌شود نقد کرد. پیغمبر(ص) هم اجازه نقد می‌داد و دیگر بالاتر از پیغمبر در تاریخ نداریم.» اتفاقاً این فیلم و همین بخشی که خبرگزاری منتقد دولت منتشر کرده، به خوبی نشان می‌دهد نه تنها رئیس جمهوری چنین جمله‌ای بر زبان نیاورده، بلکه مراد او از نقد، همچون نقد در زمان پیغمبر، نقد حکومت است و نه نقد معصوم(ع) و این که در زمان پیامبر هم نقد وجود داشته و در زمان ظهور امام زمان هم می‌توان فضای نقد را داشت. اما عجیب آن که خبرگزاری اصولگرای دیگری با صحه گذاشتن بر ادعای ضرغامی مبنی بر این که رئیس‌جمهوری چنین چیزی گفته است، پرسید: «دفتر رئیس‌‌جمهوری چه چیزی را تکذیب کرد؟»

منتقدان رئیس‌جمهوری دیروز چه گفتند؟

بخشی از سخنان رئیس‌جمهوری که منتقدان درباره آن مناقشه کردند، نشان می‌دهد که منظور روحانی از نقد، نقد حکومت است و نه نقد معصوم(ع). محسن مهدیان، از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در کانال «تلگرام» خود نوشت که «روایت غالب از این سخنان این بود که روحانی عصمت را زیر سؤال برده و گفته است که معصوم هم می‌تواند خطا کند و باید نقد شود اما ماجرا این نیست. اشاره روحانی به اهمیت و حرمت نقد در جامعه است و اشاره می‌کند که حتی در زمان حکومت معصوم هم، مردم ولی را نقد می‌کردند اما این جمله نه بدین معناست که معصوم دارای خطاست بلکه از این جهت است که معصوم این اجازه را می‌داده است. مگر غیر این است؟»

نویسنده در ادامه به خطبه ۲۱۶ نهج البلاغه استناد می‌کند که در آن علی(ع) صریح می‌فرمایند که من را نقد کنید. نکته اینجاست که ضرورت نقد حتی در دوران حکومت معصومین، پیش از این از سوی چهره‌های مطرح منتقد رئیس‌جمهوری هم بیان شده است اما گویا در آن زمان چنین موشکافی‌هایی مرسوم نبوده است که به گویندگان این سخنان ایراد گرفته شود. یا این که می‌توان فرض گرفت آنان در بیان این جملات آزاد هستند اما رئیس‌جمهوری به‌ عنوان یک چهره روحانی از چنین حقی برخوردار نیست.

آن چه دیروز «ایسنا» از آیت‌الله مصباح یزدی منتشر کرد معنایی شبیه به معنای سخنان رئیس‌جمهوری را به ذهن متبادر می‌کند. بر اساس این اظهارات که در کتاب «جامعه و تاریخ از نگاه قرآن» منتشر شده، مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که «رهبر باید نسبت‌ به انتقادات و عیب‌جویی‌های گوناگون زیردستانش گوش شنوا داشته باشد»،می‌گوید: «حتی رهبران معصوم (علیه‌السلام) یا به‌ علت این که بعضی از مردم به عصمت‌شان پی‌‌نبرده بودند یا بدین قصد که دیگران را تعلیم ‌و تربیت کنند و نشان بدهند که هر فرد، در هر حدی از رهبری هست، باید انتقادپذیر باشد، به انتقادات و عیب‌جویی‌‌هایی گوش می‌سپردند و از مردم می‌خواستند که از عرضه و ارائه آرا و نظریات خود دریغ نورزند.» با این حال آیت‌الله مصباح یزدی دیروز در توئیتی همصدا با مخالفان و منتقدان روحانی نوشت: «می‌گویند مردم می‎توانند بر امام معصوم هم خرده بگیرند، انتقاد کنند و در جایی فرمانش را اطاعت نکنند. این مطالب را نه در پشت کوه قاف که در پایتخت جمهوری اسلامی ایران گفته‎اند! با وجود اینان، امام زمان چقدر باید خون دل بخورد؟!»

مدعیان اخلاق!

محسن مهدیان که یک فعال رسانه‌ای اصولگرا است، در همان مطلب نوشت که «این فهم روایت صورت گرفته از سخنان روحانی اشتباه است؛ اما مهم نیست. شاید گفته شود روحانی هم سهو لسان داشته است اما دفتر رئیس‌جمهوری هم تکذیب کرده است. ادامه دادن این ماجرا خلاف انصاف است. عواقب ماجرا را هم نظاره کنیم. رئیس‌جمهوری یک مملکت شیعه که مخالف عصمت حرف نمی‌زند. اساساً برای انتقاد از روحانی نیازی به تشکیک در این سطوح نداریم.»

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و یکی از چهره‌های اصولگرا هم دیروز در همایش «خبر خوب» گفت: «حق نداریم چون منتقد دولتیم، هر چه دلمان خواست علیه‌اش بگوییم. اگر یک رسانه‌ای منتقد دولت است باید هر چه دلش خواست علیه دولت حرف بزند؟ دولت برای جمهوری اسلامی است و ما باید تابع قانون باشیم. حالا چون با دولت چپ افتادیم و به او رأی ندادیم باید همین جور دولت را بکوبیم؟»
اما با وجود چنین تصریح و تأیید کذب بودن ادعاها از سوی این فعال سیاسی اصولگرا، آن که ابتدا جمله کذب را به رئیس‌جمهوری منتسب کرد، هنوز از ادعای خود برنگشته و اشتباه سنگین خود را اصلاح نکرده است. این در حالی است که رئیس اسبق صداوسیما دیروز در همایش «خبر خوب» گفت که «خبر دروغ توهین به مخاطب است و باید کسی که خبر دروغ می‌دهد، هو بشود.»

منبع:
ترامپ خبرنگار سی‌ان‌ان را از کنفرانس خبری بیرون انداخت
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان را که از او درباره مهاجرانی که به زعم او حق ورود به آمریکا را دارند سوال کرد، بیرون انداخت.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان را که از او درباره مهاجرانی که به زعم او حق ورود به آمریکا را دارند سوال کرد، بیرون انداخت.
كدخبر: 96678
1396/10/27

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل،  در جریان کنفرانس خبری مشترک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با نورسلطان نظربایف، رئیس‌جمهور قزاقستان، جیم آکوستا، خبرنگار سی‌ان‌ان از ترامپ پرسید: آقای رئیس‌جمهور آیا شما گفتید که می‌خواهید مردم بیشتری از نروژ به آمریکا بیایند؟ ترامپ ابتدا در پاسخ به او گفت من می‌خواهم مردم از هر جایی بیایند.

دستیار مطبوعاتی کاخ سفید بعد از این سوال به جیم می‌گوید: تشکر می‌کنم جیم وقت خارج شدن است.
آکوستا می گوید که می‌خواهد یک سوال دیگر بپرسد.

وی می‌گوید: فقط نژاد قفقازی و کشورهای سفیدپوست جناب؟ یا افرادی از دیگر بخش‌های جهان و افراد رنگین پوست هم می‌توانند به آمریکا بیایند؟
بعد از آن ترامپ به آکوستا نگاه کرده و انگشتش را به سوی او نشانه گرفته و می‌گوید: بیرون!
بعد از این اتفاق آکوستا در یکسری توئیت واکنش نشان داد.
آکوستا نوشت: در حالی که تلاش کردم از ترامپ در اتاق کنفرانس خبری روزولت سوال کنم دستیاران مطبوعاتی کاخ سفید توی صورت من فریاد زدند تا سوال‌های من گم شود. تا به حال چنین چیزی ندیده بودم. چنین اتفاقی بیشتر من را یاد رخدادهای یک کشور دیگر به جز آمریکا می‌اندازد و نه مطمئنا کاخ سفید و کشور آمریکا.

 

منبع:
عکس/بارش برف در ارتفاعات رودسر گیلان
بارش برف در ارتفاعات رودسر گیلان
كدخبر: 96677
1396/10/27

 

 

 
 
 
منبع: تسنیم

 

منبع:
پوتین صاحب خودروی ملی روسیه می‌شود +عکس
پیغام: رئیس‌جمهوری روسیه به زودی از خودروی ملی ساخت این کشور برای دیدارهای رسمی و بین‌المللی خود استفاده خواهد کرد.رئیس‌جمهوری روسیه به زودی از خودروی ملی ساخت این کشور برای دیدارهای رسمی و بین‌المللی خود استفاده خواهد کرد.
كدخبر: 96676
1396/10/27

به گزارش«پیغام»به نقل از ایسنا از ریانووستی، دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت: اواخر ماه فوریه تا اوایل ماه مارس امسال، ۱۶دستگاه خودروی جدید «کارتژ» تحویل مقامات بلند پایه روسیه می‌شود.وی افزود: بودجه سرمایه گذاری شده در این پروژه ۱۲.۴ میلیارد روبل است. هدف از این پروژه استفاده مقامات بلند پایه روسیه از  خودروهای ساخت داخل به جای تولیدات خارجی است.استفاده از خودرو برای سران کشورها نماد اعتبار دولت، تجسم فن آوری و قدرت مهندسی نوآوری در این کشورها است، از این رو رهبران کشورهای پیشرفته ترجیح می دهند تا با خودرو های تولیدی کشور خود سفر کنند.

بعنوان مثال رئیس جمهوری آمریکا از کادیلاک شماره یک، ملکه انگلستان از بنتلی یا رولزرویز، نخست وزیر انگلستان از جگوار استفاده می کنند، همچنین خودرو دولتی رئیس جمهوری فرانسه سیتروئن است، خودرو صدراعظم آلمان آئودی، تویوتا خودرو رسمی نخست وزیر ژاپن است و رئیس جمهوری چک اشکودا و رئیس جمهوری ایتالیا از مازراتی استفاده می کنند.

از سال ۱۹۴۸ میلادی رهبران شوروی از لیموزین ZIL/ZIS استفاده می کردند، پس از فروپاشی شوروی بدلایل اقتصادی و فنی مقامات روسیه به خودروهای خارجی روی آوردند.هم اکنون خودروی رئیس جمهوری روسیه مرسدس بنز اس ۶۰۰ گارد پولمن است، که بزودی به خودروی تولید داخل در این کشور تغییر می کند.پروژه طراحی خودرو برای مقامات کشوری روسیه"کارتژ" نام دارد که از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون ادامه دارد و طراحی خودروها  همگام با پیشرفت جهانی در زمینه فن آوری های نوین صورت گرفته است.

این پلتفرم چند نوع خودرو سواری لیموزین، مینی بوس و شاسی بلند را در بر می گیرد.در برنامه جامع روسیه قرار است تا این پلتفرم جدید خودرو علاوه بر استفاده مقامات دولتی، به عنوان خودرویی ملی و پیشرفته و نماد روسیه در اختیار تمامی علاقه مندان و خریداران در سراسر جهان قرار گیرد.

 

منبع:
طنز/استخدام راهزن در شهرداری!
ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم با توجه به اخبار متنوع منتشرشده و شوخی با چهره‌ها و خبرها همراه با روزنامه قانون منتشرشده است.
كدخبر: 96675
1396/10/27

 

منبع:
نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام
سردار نقدی در نامه‌ای به رئیس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.سردار نقدی در نامه‌ای به رئیس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.
كدخبر: 96674
1396/10/27

پیغام: سردار نقدی در نامه‌ای به رئیس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.سردار نقدی در نامه‌ای به رئیس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.

به گزارش «پیغام»؛انتخاب نوشت: سردار «محمدرضا نقدی»، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نامه‌ای به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، نوشت:همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! شما به پاسداری از عزّت و منافع ملت ایران قسم خورده اید. آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید.
در نامه سردار نقدی به روحانی آمده است:

همان‎گونه که مستحضرید امروزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و نیز فضای مجازی جزئی لاینفک از ابزار زندگی جامعه بشری است و همه اذعان دارند که جامعه‎ای می تواند به پیشرفت بیشتری برسد که حداکثر استفاده را از این ظرفیت بنماید.

گمان نمی کنم حتی یک نفر عاقل و دلسوز در کشور وجود داشته باشد که ضرورت بهره‌گیری هر چه بیشتر و فراگیرتر فضای مجازی را نفی کند، هر چند جوسازی‎ها و عوام فریبی‎هایی در این زمینه صورت می‌گیرد، ولی اختلاف نظرها در این حوزه به هیچ وجه مربوط به بود و نبود فضای مجازی و تعطیل یا برقراری آن نیست، بلکه اختلاف نظر بر سر نحوه مدیریت آن است.

مسأله این است آیا مدیریت این فناوری باید در اختیار ملت ایران باشد و یا اینکه زحمت را ایرانی بکشد و آقایی اش را دیگران بکنند؟سردار نقدی در ادامه نامه خود، چند پرسش را مطرح می کند:

سؤال اول) چه کسانی در بیابان‎ها و خیابان‎های کشور با تحمل خطرات فراوان و مشکلات حاد زیر آفتاب سوزان و بارش برف و باران و یخبندان، ده‎ها هزار کیلومتر فیبر نوری را زیرزمین می‎خواباند؟ پاسخ روشن است کارگران و مهندسان ایرانی.

سؤال دوم) چه کسانی این فیبرها را که هر روز به‎خاطر حوادث، با قطعی و خرابی مواجه می‎شوند، نگهداری می‎کند؟ جواب معلوم است جوانان ایرانی.

سؤال سوم) چه کسانی مراکز سوئیچ و کنترل فنی این شبکه‎ها را می سازد و نصب و راه اندازی می کنند؟ صنعتگران ایرانی

سؤال چهارم) چه کسانی با تحمل سختی ها و خطرات در گرما و سرمای شدید روی ارتفاعات و قلل مرتفع کشور دکل‎های مخابراتی را نصب می کند؟ جوانان ایرانی.

سؤال پنجم) چه کسی با پرداخت هزینه‎های سنگین، بودجه این زیرساخت‎ها و ساختمان‎ها و ابنیه مورد نیاز این تأسیسات را تأمین می‎کند و می‎سازد؟ پول جیب مردم، عرق جبین مهندسان ایرانی.

سؤال ششم) فضای مجازی نیاز به انرژی و برق و گاز در اقصی نقاط کشور دارد. چه کسی این‎ها را تأمین می‎کند؟ پول جیب و عرق جبین مهندسان ایرانی.

سؤال هفتم) محتوای مورد نیاز مردم ایران در فضای مجازی را چه کسی تولید می‎کند؟ جواب روشن است، 95% محتوا را خود مردم ایران تولید می‎کنند.

سؤال هشتم) نرم‎افزارهای تکمیلی را چه کسی تولید می‎کند؟! 85% آنرا نرم‎افزارنویسان و فناوران ایرانی.

سؤال آخر این است که این شبکه عظیم که نرم افزار و سخت افزار و ابنیه و انرژی و شبکه ارتباطی و همه چیز آن را ما ایرانی‎ها با زحمت و سرمایه خودمان درست می‎کنیم، مدیریتش در دست کیست؟ در دست رژیم صهیونیستی و عناصر مشکوک آن رژیم.این همه زحمات را ما مردم ایران می کشیم، سود آن‎را چه کسی می برد؟ با هر کلیک که ما می‎کنیم، دلارها به حساب چه کسی واریز می شود؟ به حساب آمریکا و مؤسسات استعماری وابسته به آن.آیا این انصاف است؟! آیا این عاقلانه است؟!

این که بدتر از دوران برده‎داری است. برده‎داران قدیم لااقل برای مدیریت بردگان خودشان باید در آفتاب می‎ایستادند و برای شلاق زدن باید خودشان هم عرق می‎ریختند، امروز آقای برده‎دار نشسته هزاران کیلومتر دورتر در ویلای اشرافی و گرم و نرم از جایش هم تکان نمی‎خورد، از یک طرف از همه ما بیگاری می‎کشد و جوان و کارگر و صنعتگر و فناور ایرانی را در مخاطرات فراوان به میدان کار می فرستند تا سامانه‎ها را آماده کنند و از طرف دیگر، با هر اشاره و انگشت ما پول به جیبش سرازیر می شود.

لااقل برده‎داران قدیم غذا و محل سکونت برده‎های خود را می‎دادند. امروز این برده‎داران مدرن به ملت ما که این همه زحمات را می‎کشند چه می‎دهند؟!

فحشا و نابودی نوامیس و اخلاق را به ملت‎ها پمپاژ می‎کنند. حجم بالای دروغ و شایعه و شبهه‎های دینی و اخلاقی را بر سر ملت آوار می کنند .
مواد مخدر و کالاهای بنیان برانداز خودشان را با فشار تبلیغات به جوانان ما تحمیل می‎کنند و هر موقع هم که سازمان های اطلاعاتی غرب بخواهند این فضا را تبدیل به ارتش جنگی برای به آشوب کشیدن کشور و آتش زدن مساجد و امامزاده‎ها و مغازه‎ها محل کسب و کار مردم و از بین بردن امنیت کشور می‎کنند.

این چه معامله زشت و تحقیرآمیزی است که ما با ملت خودمان می‎کنیم؟

او در ادامه نامه خود نوشت: آقای رئیس جمهور! حرف ما یک جمله بیشتر نیست و آن این‎که اگر همه زحمات فضای مجازی بر گردن ما ایرانی‎هاست، مدیریت آن هم باید به دست ایرانی باشد. اگر وزارت ارتباطات کشوری که ده سال پیش ماهواره پرتاب کرده توانایی راه اندازی یک نرم افزار پیش پا افتاده را ندارد عوضشان کنید

خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس ها و شاه با مردم خودتان صحبت کنیم و هر کس را که مخالف سلطه اجانب است مخالف پیشرفت بنامیم ما می‎گوییم فضای مجازی باید ده‎ها برابر این توسعه بیابد، امّا با مدیریت ایرانی، نه مدیریت دشمن.

سردار نقدی در پایه نامه خود نوشت: در بهره‎برداری از فضای مجازی ما فقط در دو راهی انسداد-ولنگاری که افراط و تفریط است قرار نداریم، بلکه راه سومی هم وجود دارد که همان راه اعتدال است، نه انسداد و ولنگاری، بلکه بهره‎برداری هر چه گسترده‎تر از فضای مجازی با مدیریت ایرانی؛ همان راهی که اکثریت کشورهای مقتدر جهان می‎روند و می‎بینیم حتی کشورهایی که هیچ اختلاف اساسی فرهنگی و سیاسی با آمریکا و رژیم صهیونیستی ندارند، مدیریت فضای مجازیشان را به آن‎ها نمی‎دهند.این‎که همه زحمات را ما بکشیم و سود کلان و بی شمار مالی و استفاده از آن به‎عنوان اهرم ناامن‎سازی کشور برای دشمنان باشد،این برده‎داری است. شکی نیست هر که به این بردگی مدرن رضایت دهد، در بر باد رفتن نوامیس ملّت شریک است، آن‎که به این وضع خفّت‎بار؛ یعنی مدیریت بیگانگان بر فضای مجازی کشور رضایت دهد، در خون بیگناهانی که در حوادث و اغتشاشات تحمیلی بیگانگان بر زمین می‎ریزد، شریک است. تصور اینکه متخصصان ایرانی نمی توانند این شبکه را بومی کنند بزرگترین توهین به دانشگاهیان ماست که سامانه هایی دهها برابر پیچیده تر را طراحی کرده و ساخته اند .

همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.

آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! شما به پاسداری از عزّت و منافع ملت ایران قسم خورده اید. آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید.

منبع:
عکس/استعفای خاص مدیرعامل منطقه آزاد ارس
محسن خادم عرب در متن استعفای خود نوشت: از آنجا که با مصوبه جدید، قد و قواره مناطق آزاد کوتاه و توسری‌خور شده و استقلال خود را از دست داده و با توجه به مواردی که قابل گفتن نیست، استعفا می‌کنم.
كدخبر: 96673
1396/10/27

پیغام: محسن خادم عرب در متن استعفای خود نوشت: از آنجا که با مصوبه جدید، قد و قواره مناطق آزاد کوتاه و توسری‌خور شده و استقلال خود را از دست داده و با توجه به مواردی که قابل گفتن نیست، استعفا می‌کنم.

 

 

 

منبع: فارس

منبع:
توده ۱۲ کیلوگرمی از شکم پیرزن مراغه ای خارج شد +عکس
پیغام: درسه روز گذشته بیماری با سن87 ساله به خاطر انسداد روده و مجاری ادراری به اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) مراجعه کرده بود که پس از تشخیص وجود توده در شکمش امروز بعد از آزمایش و مشخص شدن نتیجه تحت عمل جراحی قرار گرفت.
كدخبر: 96672
1396/10/27

به گزارش «پیغام»به نقل از تسنیم؛دکتر ایوب عاشق وطن در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: تیم پزشکی عمل جراحی بیمارستانامیرالمؤمنین مراغه موفق شدند طی یک عمل جراحی توده 12 کیلوگرمی را از شکم پیرزن 87 ساله خارج کنند.

وی افزود: درسه روز گذشته بیماری با سن87 ساله به خاطر انسداد روده و مجاری ادراری به اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) مراجعه کرده بود که پس از تشخیص وجود توده در شکمش امروز بعد از آزمایش و مشخص شدن نتیجه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

رئیس تیم پزشکی بیمارستان امیرالمؤمنین در ادامه با اشاره به خارج کردن توده از شکم بیمار، تصریح کرد: ابعاد توده در شکم بیمار 30 سانتیمتر در 30 سانتی متربود که با تلاش تیم پزشکی این توده طی فقط یک عمل جراحی از شکم بیمار با موفقیت کامل خارج شد.

وی گفت: عمل جراحی به مدت یک و نیم ساعت انجام و به دلیل حساسیت موضوع و سن بالای بیمار بعد از عمل جراحی به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان انتقال یافته است.

دکتر عاشق وطن، ادامه داد: پیرزنمراغه‌ای در سه سال گذشته دچار عارضه تشکیل توده سفت شده و آن را در شکم خود نگه داشته بود که درسه روز گذشته وی را با مشکل ادرار و انسداد روده روبرو کرده و او را به بیمارستان کشانده بود.

وی از مردم خواست هر بیماری که دچار می‌شوند در مرحله نخست جهت تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنند تا این بیماری در کم‌ترین زمان و با هزینه کمتری درمان شود.

 

منبع:
وثیقه سنگین برای آزادی قائم مقام قالیباف از کجا تامین شد؟
پیغام: روزنامه شرق نوشت: اواخر سال گذشته، بدون اشاره به اتهام و دلیل خاصی، قائم‌مقام شهردار تهران دستگیر شد.
كدخبر: 96671
1396/10/27

پیغام: روزنامه شرق نوشت: اواخر سال گذشته، بدون اشاره به اتهام و دلیل خاصی، قائم‌مقام شهردار تهران دستگیر شد.

عيسي شريفي در همه ١٢ سال مديريت قاليباف بدون تغيير، بدون مصاحبه و بدون حاشيه و در سايه کارش را مي‌کرد و تنها زماني که شايعه استعفايش در رد و تأييد مي‌رفت و مي‌آمد، براي اولين‌بار خبرساز شد.

خبر استعفا و سفر قائم‌مقام پرسابقه محمدباقر قاليباف در دوران مسئوليتش به عنوان شهردار تهران چند بار تکذيب و رد شد و گفتند اين مدير قاليباف درگير بيماري همسر و فرزند خود است و سفر او به يکي از کشورها به دليل درمان بوده و حالا هم برگشته است. دست آخر ناصر اماني، معاون قاليباف خبر استعفاي شريفي را تأييد کرد و چندي بعد تعدادي از مديران و اعضاي شوراي شهر تهران به ديدار او رفتند و در تقدير معاونان قاليباف بدون آنکه خود شريفي حاضر باشد، شوراي چهارم از او هم تقدير کرد.

مدتي خبرها کم شد تا اينکه خبر دستگيري نهايي شريفي را محسني‌اژه‌اي ١٣ شهريور ٩٦ تأييد کرد. سخنگوي قوه قضائيه در توضيحي کوتاه اينگونه گفت: «اصل دستگيري درست است و اتهام ايشان مالي است از جزئيات خبر ندارم اگر داشتم هم از بيان آن معذور بودم». پس از اين اظهارات تا امروز هنوز جزئيات بيشتري از پرونده شريفي گفته نشده اما باز هم خبر آزادي مشروط او با وثيقه‌اي سنگين از سوي فردي در خارج از کشور اعلام شد. در اين مدت هم افراد مسئول و غير مسئول زيادي درباره عيسي شريفي و حجم تخلفاتش از هفت هزار ميليارد تا ١٣ هزار ميليارد و تا ١٠٠ هزار ميليارد حرف زدند و گمانه‌زني داشتند؛ گمانه‌زني‌هايي که در همان حد شايعه و حرف ماندند. در اين ميان دسترسي به اخبار صريح و شفاف از آنچه اين مدير ١٢ ساله در شهرداري تهران و زيرمجموعه‌هاي آن داشته لازم و مهم است که نداريم در حالي که او فعلا آزاد است و دستگاه قضائي حرفي درباره او نزده است.

منبع:
وزیر دادگستری: به گفته مسئولان امنیتی زیر 100 نفر هنوز در بازداشت هستند
پیغام: وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه بازداشت کردن افراد برای ما هیچ لذتی ندارد و برای هیچ حکومتی خوب نیست، اظهار کرد: به گفته مسئولان امنیتی تعداد کسانی که در جریان اتفاقات اخیر بازداشت شده و تاکنون آزاد نشده اند و کماکان در بازداشت به سر می برند زیر صد نفر است.
كدخبر: 96670
1396/10/27

پیغام:وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه بازداشت کردن افراد برای ما هیچ لذتی ندارد و برای هیچ حکومتی خوب نیست، اظهار کرد: به گفته مسئولان امنیتی تعداد کسانی که در جریان اتفاقات اخیر بازداشت شده و تاکنون آزاد نشده اند و کماکان در بازداشت به سر می برند زیر صد نفر است.

به گزارش«پیغام» به نقل ازایسنا، علیرضا آوایی وزیر دادگستری صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد تعداد بازداشت شدگان در اتفاقات اخیر اظهار کرد: در رابطه با بازداشتی‌ها یکی از موضوعاتی که همه از جمله مقام معظم رهبری و روسای قوا بر آن اتفاق نظر داشتند، این بود که یک سری اتفاقاتی افتاده و در آن افراد مختلف با انگیزه‌های گوناگون ورود پیدا کرده‌اند که باید آنها را تفکیک کنیم.

وی ادامه داد:در جریان اتفاقات اخیر برخی هیجانی شده و برخی نیز برای آنکه بدانند چه خبر است، به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای دیگر نیز از بخشهایی از نظام در طول این مدت عقده، ناراحتی، گرفتاری و تکدری داشتند و برای عقده گشایی به خیابان‌ها آمدند، همچنین ممکن است برخی دیگر نیز فکر کنند که ‌آمدنشان به صحنه به ویژه تا پیش از آغاز تخریب‌ها به کشور کمک می‌کند، لذا با هرکدام از این افراد باید یک جور رفتار شود.

منبع: ایسنا

منبع:
ارزش تولیدات فاز 19 به‌زودی با هزینه ساخت پالایشگاه برابری می‌کند
پیغام:مدیر فاز 19 پارس جنوبی گفت: پالایشگاه دهم که معادل دو فاز تولیدات خود را عرضه خواهد کرد، اولین تولید خود را از ابتدای سال 95 آغاز و تا نیمه دی ماه سال جاری موفق به برداشت حدود 17 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز شده است.
كدخبر: 96669
1396/10/27

به گزارش«پیغام»؛سهیل رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا اظهار داشت: فاز ۱۹ پارس جنوبی مطابق طراحی پس از بهره‌برداری تمام واحد‌ها، توانایی تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی، ۲ هزار و ۵۰۰ تن اتان، یک‌هزار و ۸۰۰ تن پروپان، ۸۰ هزار بشکه کاندنسیت، ۴۰۰ تن گوگرد را داراست که برای رسیدن به این میزان تولید پس از راه‌اندازی کامل پالایشگاه نیازمند برنامه‌ریزی مناسبی هستیم که در حال حاضر تمام بخش‌های وزارت نفت با توجه به تجربیات سالیان اخیر و بهره‌برداری از فازهای مختلف دانش لازم برای این کار را کسب کرده‌اند و بدون شک امروز ایران در این بخش بهترین متخصصان را داراست.

وی با بیان اینکه از ابتدای مهر فاز ۱۹ شرایط متفاوتی را تجربه کرد و برخی از واحدهایی که کامل شدند به مجتمع گاز پارس جنوبی تحویل شد، افزود: پالایشگاه دهم که معادل دو فاز تولیدات خود را عرضه خواهد کرد، اولین تولید خود را از ابتدای سال ۹۵ آغاز و تا نیمه دی ماه سال جاری موفق به برداشت حدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز شده است. این پالایشگاه همچنین در این مدت بیش از ۲۰ میلیون بشکه میعانات گازی و ۱۶ هزار و ۶۸۴ تن گوگرد مایع تولید کرده است.

مدیر فاز ۱۹ پارس جنوبی تصریح کرد: رسیدن به تولید مناسب در پالایشگاه نیازمند انجام فرآیندهایی است که در فاز ۱۹ با توجه به حضور نیروهای متخصص مجتمع گاز پارس جنوبی این فرآیند‌ها از ابتدا و به‌ درستی انجام شده است و هم‌اکنون نیز این برنامه منظم ادامه دارد.

وی ادامه داد: در واقع از ابتدای راه‌اندازی در سال ۹۴ نیروهای SPGC در فاز ۱۹ حاضر شدند و با همکاری با سایر بخش‌های فعال، بهره‌برداری و راه‌اندازی پالایشگاه را مدیریت کردند.

رفیعی خاطرنشان کرد: حضور جدی‌تر نیروهای مجتمع از سال ۹۵ اتفاق افتاد که از اواخر خرداد این سال حدود ۳۵ نفر از نیروهای متخصص مجتمع گاز پارس جنوبی در پالایشگاه دهم حاضر شدند و اولین تولید با حضور آن‌ها صورت گرفت و آنطور که کار‌شناسان اشاره کرده‌اند، ارزش تولیدات فاز ۱۹ به‌زودی با هزینه ساخت پالایشگاه برابری می‌کند و این موضوع نشان‌دهنده شایستگی جوانانی است که روزهای بسیاری در سخت‌ترین شرایط برای بهره‌برداری این پالایشگاه تلاش کرده‌اند.

وی یادآور شد: فاز ۱۹ هم‌اکنون در ابتدای راه است و از این پس به‌سوی تکامل پیش می‌رود و قطعاً در روزهای آتی اخبار بسیار خوشحال‌کننده از این پالایشگاه خواهیم شنید.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: این پالایشگاه از ابتدای راه‌اندازی باعث اشتغال هزاران نفر شده است و این روند تا سال‌ها ادامه خواهد داشت. توسعه با گاز و به پشتوانه پارس جنوبی مسیری است که امروز در کشور به خوبی در حال انجام است و یقیناً فاز ۱۹ نیز به عنوان یکی از بخش‌های حمایتی از این توسعه پایدار تمام تلاش خود را در این راستا انجام و به پشتوانه تجربه و تخصص نیروهای داخلی و مجتمع گاز پارس جنوبی به زودی با ظرفیت کامل محصولات خود را به ذی‌نفعان تحویل خواهد داد.

منبع:
مکان‌یابی محل غرق شدن نفت‌کش ایرانی/ ارسال ربات زیردریایی برای یافتن سانچی
پیغام:وزارت حمل‌و‌نقل چین اعلام کرد که محل غرق شدن نفت‌کش ایرانی سانچی در شرق دریای چین را مکان‌یابی کرده‌اند.
كدخبر: 96668
1396/10/27

به گزارش«پیغام» ایلنا به نقل از گلوبال تایمز، وزارت حمل‌و‌نقل چین امروز –چهارشنبه- اعلام کرد که پس از غرق شدن نفت‌کش ایرانی سانچی در شرق دریای چین که روز یکشنبه گذشته به وقوع پیوست، اکنون محل قرار گرفتن این کشتی مکان‌یابی شده است.

بنا بر اعلام این وزارت‌خانه اکنون سانچی در عمق ۱۱۵ متری زیر آب قرار گرفته است.

دفتر نجات شانگهای که زیر مجموعه وزارت حمل و نقل چین است، به دنبال برنامه‌‌ریزی برای ارسال ربات‌های زیر دریایی برای پیدا کردن کشتی هستند.

بر این اساس دو کشتی به نام‌های «هایشان ۱۶۹» و «دانگلی ۶» با هدف آغاز عملیات پاک‌سازی به محل غرق شدن کشتی رسیده‌اند.

کشتی نفت‌کش ایرانی با پرچم پاناما حامل ۱۳۶ هزار تن نفت و میعانات گازی ایران پس از برخورد با کشتی کریستال چین دچار حریق و آتش‌سوزی شده و پس از هشت روز غرق شد. ۳۲ خدمه این کشتی شامل ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند.

 

منبع:
توضیح معاون رئیس‌جمهور درخصوص افزایش حقوق کارمندان در بودجه سال ۹۷
پیغام:معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی توضیحاتی را درخصوص افزایش حقوق کارمندان ارائه کرد.
كدخبر: 96667
1396/10/27

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، جمشید انصاری پیش از ظهر امروز پس از پایان نشست هیات دولت درخصوص افزایش حقوق کارمندان در بودجه سال ۹۷ گفت: پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه سال ۹۷، افزایش متوسط ۱۰ درصد است که مجلس آن را تایید کرده است.

وی ادامه داد: با این حال، مجلس برای افزایش حقوق قیدی را تصویب کرده که بین ۱۸ درصد تا به پایین به صورت پلکانی تا حقوق‌های پنج میلیونی این افزایش حقوق تغییر کند. اگر این موضوع این در صحن علنی مجلس تصویب شد، سازوکار این افزایش حقوق در آیین‌نامه اجرای بودجه به تصویب خواهد رساند. 

منبع:
برنامه رقابت های بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ در بوشهر اعلام شد
پیغام: سازمان جهانی فوتبال ساحلی برنامه‌های دومین دوره مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ بوشهر را اعلام کرد.
كدخبر: 96666
1396/10/27

به گزارش «پیغام» به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مسابقات فوتبال ساحلی پرشین کاپ با حضور تیم های ملی ایران،اسپانیا،اوکراین و آذربایجان از روز هفتم تا نهم بهمن ماه امسال به میزبانی استان بوشهر و باشگاه پارس جنوبی برگزار می شود.

برنامه مسابقات توسط سازمان جهانی فوتبال ساحلی به شرح زیر است:

شنبه هفتم بهمن

اسپانیا – اوکراین از ساعت 16:00
آذربایجان – ایران از ساعت 17:30

یکشنبه هشتم بهمن

اسپانیا – آذربایجان از ساعت 16:00
ایران – اوکراین از ساعت 17:30

دوشنبه نهم بهمن

اوکراین – آذربایجان از ساعت 16:00
ایران – اسپانیا از ساعت 17:30

مسابقات فوتبال ساحلی پرشین کاپ در ورزشگاه دهکده ساحلی واقع در بزرگراه امام علی(ع) برگزار می شود.

در نخستین دوره از این مسابقات که بهمن پارسال با حضور تیم‌های ملی ایران، ایتالیا، اوکراین و لهستان در بوشهر برگزار شد، تیم کشورمان به قهرمانی رسید.

منبع:
طرح برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو مند دشتی اجرایی می‌شود
پیغام: سرپرست فرمانداری دشتی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات پرورش‌دهندگان مزارع میگو برق‌رسانی به سایت‌های پرورش میگوست که با برنامه‌ریزی انجام‌شده این طرح اجرایی ‌می‌شود.
كدخبر: 96665
1396/10/27

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، عبدالله نادری بیان کرد:براي توسعه زیرساخت‌های اراضی پرورش میگوی شهرستان دشتی، طرح برق‌رسانی به مزارع پرورشی مند دشتی اجرایی می‌شود که با عملیاتی شدن آن سالانه 50 میلیارد ریال در مصرف سوخت این مزارع صرفه‌جویی می‌شود.

وی افزود: 40 مزرعه پرورش میگو در مند شمالی قرار داد که از این تعداد در حال حاضر 37 مزرعه فعال است و اجرای برق‌رسانی به این مزارع در اولویت برنامه‌های شهرستان قرار دارد.

سرپرست فرمانداری دشتی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی باید تلاش کنند مشکلات پرورش‌دهندگان در سایت مند برطرف شود زیرا این امر می‌تواند نقش به‌سزایی در افزایش ظرفیت تولید داشته باشد.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهرستان دشتی اضافه کرد: در حال حاضر طرح گازرسانی به 10 روستای این شهرستان در دست اجرا است که تلاش داریم در دهه فجر تکمیل و به بهره‌برداری برسد و با تکمیل آن پوشش گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در دشتی به 88 درصد خواهد رسید.

نادری با بیان اینکه عملیات ساخت پارک موزه قلعه محمدخان دشتی نیز از پیشرفت خوبی برخوردار است یادآور شد: کارخانه سیمان مند دشتی از طرح‌های مهم و اشتغال‌زا در این شهرستان است که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه‌ریزی 5 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی دره ذاکری شهر خورموج به‌عنوان یکی از دره‌های پر آب و خطرآفرین مصوب شده که شهرداری در حال تهیه نقشه طبق نظر مشاور برای اجرای این طرح است.

سرپرست فرمانداری دشتی به طرح‌های تکمیل ‌شده در این شهرستان نیز اشاره کرد افزود: مرکز جامع سلامت شهید الیاس احمدی، پنج‌خانه بهداشت روستایی، ایجاد مخازن آب در روستاها و سالن ورزشی روستای زیارت ازجمله طرح‌هایی است که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع:
اشتغال زنان روستایی در تنگستان توسعه می‌یابد
پیغام: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: اشتغال زنان روستایی در تنگستان توسعه می‌یابد.
كدخبر: 96664
1396/10/27

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، اردشیر علائی صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه زنان روستایی اظهار داشت: در راستای توسعه اشتغال در سطح شهرستان، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف را در دستور کار داریم.

وی اضافه کرد: در همین راستا کارگاه آموزشی ساخت تراریوم یا باغ شیشه‌ای با حضور ۲۰ نفز از زنان روستایی به صورت عملی در مرکز جهاد کشاورزی گورک شهرستان تنگستان برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان بیان داشت: شرکت کنندگان با مراحل ساخت تراریوم، شرایط محیطی نگهداری تراریوم و گل و گیاهان مناسب تراریوم آشنا شدند.

وی هدف از برگزاری این دوره هویت دادن به زنان، استقلال بخشیدن به آنان و فراهم کردن زمینه مشارکت فعال آنها در امور مختلف اقتصادی- اجتماعی است.

علائی گفت: توسعه پایدار تنها در سایه مشارکت عملی بوده و از آنجایی که زنان نیمی از افراد جامعه را تشکیل می دهد، بنابراین مشارکت زنان بخش مهمی از فرایند توسعه محسوب می شود.  

منبع:
برگزاری رزمایش آموزشی زیست محیطی مواجهه با شرایط اضطراری
پیغام:رزمایش آموزشی زیست محیطی "مواجهه با شرایط اضطراری ریزش مرکاپتان" در شرکت گاز استان بوشهر برگزار شد .
كدخبر: 96663
1396/10/27

به گزارش«پیغام» به نقلف از روابط عمومی شرکت گازاستان بوشهر:رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست( HSE) شرکت گاز استان بوشهر اظهار داشت: این رزمایش با هدف ارتقاء توانمندی پرسنل انبار کالا و مرور اقدامات لازم جهت آمادگی در شرایط بحرانی مشابه  این مانوار را برگزار کرد.

علی بندامیری وی افزود: رزمایش فوق به مدت یک ساعت و 20 دقیقه به طول انجامید و طی آن پرسنل واحدهای عملیاتی،  حراست و HSE وارد عمل شده و به انجام اقدامات لازم جهت کنترل شرایط پرداختند.

وی با تأکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر به رعایت مسائل ایمنی و زیست‌محیطی، تصریح کرد: بدون تردید یکی از اصلی‌ترین مباحثی که در حفظ سلامت عمومی جامعه مطرح  می‌شود، آموزش مواجهه با بحران به‌ منظور کنترل سوانح ناخواسته  است که بی‌شک اجرای رزمایش‌های مواجهه با شرایط اضطراری در تحقق این مهم نقشی اساسی ایفا می‌کند.

رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست( HSE) شرکت گاز استان بوشهر با بیان این که برگزاری مستمر رزمایش های مقابله با شرایط بحرانی در ستاد و نواحی تابعه از جمله اولویت‌های کاری مهم این شرکت است، اضاقه کرد: افزایش توان عملیاتی و قدرت تصمیم‌گیری پرسنل در شرایط اضطراری، اطمینان از آماده‌ به‌کاربودن وسایل و تجهیزات اطفاء حریق، شناسایی نقاط ضعف و قوت، ارزیابی عملکرد گروه‌های مختلف حاضر در عملیات و نیز هماهنگی بیشتر میان واحدها در شرایط اضطراری از جمله مهم‌ترین دستاوردهایی است که از طریق  برگزاری رزمایش‌های مقابله با شرایط اضطراری حاصل می‌شود.

وی بیان کرد: از طریق برگزاری مستمر رزمایش‌های یادشده، امکان برآورد میزان کمبودها و نیازهای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات فراهم می‌شود و علاوه بر شناسایی نقاط ضعف و قوت در همه حوزه‌‌های تخصصی، از عملکرد صحیح روش‌های مدیریت بحران و نیز ارزیابی میزان آمادگی کارکنان اطمینان حاصل می‌شود.

منبع:
فروش بلیط‌های VIP ورزشگاه تختي جم به عموم
پیغام: رييس هيات فوتبال شهرستان جم از فروش بلیط‌های VIP ورزشگاه تختي جم به عموم در دیدار روز پنج‌شنبه پارس‌جنوبی‌جم و استقلال خوزستان خبر داد.
كدخبر: 96662
1396/10/27

به گزارش «پیغام»؛ محمد اسدی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به درخواستی که از باشگاه پارس‌جنوبی‌جم دریافت کرده‌ایم، بلیط‌های VIP ورزشگاه تختی جم در دیدار روز پنج‌شنبه این باشگاه با استقلال خوزستان در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس توافق انجام شده قیمت بلیط‌های VIP در این دیدار به قیمت ۱۰هزار تومان و از طریق باجه‌های اطراف ورزشگاه در اختیار علاقمندان قرار می‌‌گیرد.

رییس هیات فوتبال شهرستان جم تصریح کرد: فروش بلیط‌های عادی این دیدار به قیمت هر قطعه 5 هزار تومان است که در روز پنج‌شنبه و پیش از دیدار این تیم به فروش می‌رسد.

از هفته بیستم لیگ برتر، دیدار تیم‌های پارس‌‌جنوبی‌جم و استقلال خوزستان بعد از ظهر روز پنج‌شنبه از ساعت 15 در ورزشگاه تختی شهر جم برگزار می‌شود.

منبع:
اماکن ورزشی استان بوشهر در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرد
پیغام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: بر اساس ابلاغ وزیر ورزش و جوانان به استان‌ها، تمام اماکن ورزشی در روستاها و شهرهای استان بوشهر به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرد.
كدخبر: 96661
1396/10/27

به گزارش«پیغام» به نقل از تسنیم، ارسطو ترکمان منش ظهر امروز در نشست مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد نقش مهم و تاثیرگذاری در عرصه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد دارند اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های سازمانهای مردم نهاد در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه تهدید اصلی در عرصه مواد مخدر قشر نوجوان و جوان است از اجرای  طرح آگاه سازی خبرداد و بیان کرد:  برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد علاوه در دانشگاه‌ها و مدارس شهرها در  نقاط روستایی و عشایری استان بوشهر برگزار می‌شود.

ترکمان منش توانمندسازی، سازمان‌های مردم نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از توان و ظرفیت‌های مردمی در همه عرصه‌ها برای مبارزه با مواد مخدر استفاده می‌شود که سمن‌ها در اولویت قرار دارد.

وی از اعزام 5 نفر از نمایندگان سمن‌های فرهنگی پیشگیری به کارگاه آموزشی منطقه‌ای خبرداد و تصریح کرد:نمایندگان سمن‌های پیشگیری  از اعتیاد و کارشناس مربوطه به استان چهارمحال و بختیاری برای شرکت در کارگاه آموزشی منطقه‌ای با موضوع اشتغالزایی اعزام شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به اعزام 25 نفر از سمن‌های فعال این استان در حوزه‌های پیشگیری از اعتیاد و صیانت از بهبودیافتگان به استان فارس گفت: این سمن‌ها به منظور شرکت در همایش منطقه‌ای گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با رویکرد توسعه گردشگری و صنایع دستی اعزام شده‌اند.

ترکمان‌منش افزود:  هفته آینده پنج نفر از نمایندگان سمن‌های فرهنگی پیشگیری از اعتیاد  استان بوشهر برای شرکت در کارگاه آموزشی به استان هرمزگان اعزام می‌شوند.

وی از توسعه مراکز درمانی استان بوشهر برای بهبود معتادان خبرداد و تصریح کرد: راه اندازی دو کمپ مردان در شهرهای چغادک و شبانکاره برای بهبود معتادان از برنامه‌های اجرا  شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با تاکید بر توجه به اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد گفت: برای فراهم شدن اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد تفاهم‌نامه حرفه‌آموزی با آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر منعقد شد.

ترکمان‌منش از قرار گرفتن اماکن ورزشی استان بوشهر در اختیار دانش آموزان و دانشجویان خبرداد و  گفت: بر اساس ابلاغ وزیر ورزش و جوانان به استان‌ها، تمام اماکن ورزشی در روستاها و شهرهای استان بوشهر به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت مناسب آب و هوایی تا پایان امسال همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در یکی از شهرهای پرجمعیت استان بوشهر برگزار می‌شود.

منبع:
نمایندگان مجلس برای تصویب مناطق آزاد همکاری کنند
پیغام: استاندار بوشهر گفت: نمایندگان مجلس برای تصویب مناطق آزاد همکاری کنند.
كدخبر: 96660
1396/10/27

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در نشست مشترک اتخاذ راهکارهای بهینه در زمینه ایجاد مناطق آزاد تجاری - صنعتی که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس باید تعامل داشته باشد و نمایندگان استان‌های مورد نظر هم برای تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد همکاری خواهند کرد.

وی با بیان این که تنها نگرانی در مقابله و همراهی نکردن نمایندگان وجود دارد، افزود: نگرانی ما برجسته شدن نکات منفی است و پیشتهاد می‌کنم کمیسیون اقتصادی مجلس و نمایندگان استان‌ها پیش از طرح لایحه در صحن علنی مجلس نشستی با یکدیگر داشته باشند.

استاندار بوشهر گفت: بیش از ۶۰ سال قبل در خصوص منطقه آزاد بوشهر مطالعاتی صورت گرفته که این استان مستعد ایجاد منطقه آزاد بوده است.

گراوند افزود: قبل از انقلاب هم نگاه به توسعه اقتصادی در پیرامون کشور وجود داشته اما به دلایل مختلفی عملی نشده است.

وی ادامه داد: توسعه اقتصادی پیرامونی کشور موجب امنیت پایدار خواهد شد.

گراوند بیان کرد: تنها نیروگاه اتمی ایران در بوشهر وجود دارد، منطقه ویژه پارس جنوبی و عسلویه هم برای تمام ایران شناخته شده است و ۹۳ درصد از نفت صادراتی کشور از پایانه بزرگ خارک در استان بوشهر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر بوشهر تبدیل به منطقه آزاد شود منحصر به فرد خواهد بود و به توسعه اقتصادی تمام کشور کمک خواهد کرد

منبع:
بازگشت به بالا