عضو شورا:با تخلفات پروژهای بزرگ در سطح شهر برخورد جدی شود
پیغام: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: شهرداری با تخلف های حوزه ساخت و ساز بویژه تخلف های پروژه های بزرگ و درشت مقیاس برخورد جدی داشته باشد.
كدخبر: 103705
1397/06/27

به گزارش«پیغام»؛پویا دولابی در نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر که سرپرست شهرداری نیز حضور داشت، افزود:در بوشهر برخی از طرح های بزرگی که کاربری عمومی دارند مملو از تخلف های زیاد است که با تماس مسئولان ارگان و اداره ای فرآیند رسیدگی به این تخلف ها به بهانه هایی همچون حمایت از سرمایه گذار و تبعات اجتماعی متوقف می شود.

وی بیان کرد:در این ارتباط انتظار داریم مالکان پروژه ها بدون دور زدن شورا و شهرداری و متوسل شدن به مراجع بالا دستی و حاکمیتی مشکلات پروژه های خود را حل کنند.

دولابی ادامه داد:یکی از ایرادهای موجود در شهرداری بوشهر این است که سرمایه گذارانی که برای ساخت و ساز مراجعه می کنند برآورد و عدد و رقم دقیق مبالغ پرداختی برای کار خود ندارند.

وی بیان کرد: در این ارتباط انتظار است سامانه ای طراحی شود که اگر کسی قصد سرمایه گذاری در زمینه ساخت و ساز دارد با ثبت درخواست خود در این سامانه کل عدد و رقم پرداختی به شهرداری برای وی مشخص و علاوه بر شفافیت در مراحل پرداخت بتواند براساس آن برای پروژه خود برنامه ریزی کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا اظهار داشت:برای رونق ساخت و ساز در شهر بوشهر اعمال مشوق های (تخفیف و تقسیط) بویژه در بافت فرسوده شهر ضروری است.

دولابی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از سرپرست شهرداری بوشهر انتظار می رود کمیته ای برای تشخیص، بررسی و روشن شدن معضلات و مشکلات طرح تفصیلی موجود شهر بوشهر در شهرداری تشکیل و پیشنهادهای اصلاحی خود را برای حل مشکلات طرح به کمیسیون ماده پنج ارائه کند.

وی همچنین با اشاره به دریافت عوارض حذف پارکینگ در سال های اخیر در یک حساب متمرکز، خواستار آن شد که شهرداری زمین هایی که کارایی مناسبی به این منظور دارند را با این اعتبار خریداری نماید تا این پول حاصله بیش از این بی ارزش نشود.

منبع:
زمان رسیدن اورژانس گناوه به بیماران کمتر از میانگین کشوری است
پیغام: مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه با اشاره به انجام دو هزار ماموریت اورژانس گناوه در سال جاری گفت: زمان رسیدن اورژانس گناوه به بیماران کمتر از میانگین کشوری است.
كدخبر: 103704
1397/06/27

به گزارش «پیغام»؛ رضا شفیعی در گفت‌وگو با مهر ضمن بزرگداشت روز اورژانس گفت: در سال ۹۶ اورژانس شهرستان با بیش از چهار هزار ماموریت و در سال جاری از ابتدا تا اکنون تعداد ۲ هزار ماموریت انجام داده که میانگین رسیدن اورژانس به صحنه حادثه در شهرستان ۹ دقیقه بوده است؛ این در صورتی است که میانگین این زمان در کشور ۱۵ دقیقه است.

مسئول اورژانس ۱۱۵ گناوه ادامه داد: در شهرستان گناوه تعداد ۲ پایگاه جاده ای و ۲ پایگاه شهری اورژانس با ۶ آمبولانس مجهز و پیشرفته وجود دارد که فاصله پایگاه های روستایی تا مرکز شهر ۲۵ کیلومتر است و این فاصله برای تسریع رسیدن بیمار به بیمارستان مرکز قابل قبول است.

وی با اشاره به اورژانس پیش بیمارستانی تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی به مجموعه خدمات فوریت‌های پزشکی اطلاق می شودکه در زمان های اضطراری یا انتقال مصدوم در خارج از محیط بیمارستان صورت می پذیرد.

شفیعی با اشاره به اینکه دسترسی به خدمات فوریت‌های پزشکی یا اورژانس از طریق شماره ۱۱۵ امکان پذیر است افزود: در هر نقطه از ایران این تماس به اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی وصل شده و کارشناس حاضر در اتاق فرمان سوالاتی را درمورد مصدوم یا حادثه از فرد تماس گیرنده می پرسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: امروز سیستم Ems از یک سیستم که صرفا کار بلند کردن و رساندن بیمار به بیمارستان را انجام داده است، تبدیل به سیستمی شده که در صحنه حادثه و در حین حرکت به بیمارستان مراقبت های اورژانسی حیاتی را به بیمار ارائه می دهد.

مسئول اورژانس ۱۱۵ گناوه با توصیه نکاتی به همشهریان گفت: موقع تماس و درخواست کمک باید شماره ۱۱۵ را شماره گیری کرده و در زمان تماس با مرکز پیام مشکل بیمار را بصورت دقیق عنوان کرده و اگر بیمار دارای سابقه بیماری هم باشد به اپراتور مرکز پیام گزارش کامل داده شود.

وی افزود: فرد تماس گیرنده باید آدرس دقیق محل حادثه را گفته تا تیم عملیاتی اورژانس بتواند در زمان خییلی کم بر بالین بیمار یا مصدوم حضور یابد و اقدامات درمانی لازم را انجام دهد.

وی گفت: اگر آدرس بصورت نامفهوم و دقیق نباشد تیم اورژانس در رسیدن به صحنه با اتلاف زمان زیادی روبرو خواهند بود که این خود ممکن است باعث مشکلات جبران ناپذیری شود.

شفیعی اظهار داشت: یکی از مواردی که متاسفانه باعث مشکلات عدیده‌ای شده است مزاحمت‌های تلفنی است بطوری  که باعث شده همشهریان از خدمات اورژانس نتوانند در زمان مناسب بدلیل اشغال خطوط بهره کافی را ببرند.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مواردی که همشهریان باید مد نظر قرار دهند این است که تلفن را از دسترس کودکان دور نگه دارند زیرا بیشتر اشغال بودن خط تلفن اورژانس ناشی از بازی کودکان با تلفن منزل و تماس ناخوداگاه با مرکز اورژانس است.

منبع:
علوم پزشکی بوشهر خبر تهدید به تبعید پزشک تکذیب کرد
پیغام: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت حمایت و دفاع از خانم دکتر حاجیان از وکیلی با تجربه و آگاه به مسائل علوم پزشکی استفاده کرده است.
كدخبر: 103703
1397/06/27

پیغام: اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تهدید یکی از پزشکان از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره تبعید از محل خدمت اش، تکذیب شد.

به گزارش«پیغام»؛روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پاسخ به درج خبری خلاف واقع در فضای مجازی مبنی بر تهدید خانم دکتر حاجیان از سوی این دانشگاه در خصوص تبعید از محل خدمت فعلی خود در صورت عدم مصالحه، ضمن تکذیب خبر فوق، در زیر نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی خاطر نشان می‌شود:

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به محض اطلاع از اینکه خانم دکتر طاهره حاجیان در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) شهر دیر به شدت مورد تعرض، ضرب و شتم توسط خانم حبیبه فخرایی عضو شورای شهر دیر و خواهر ایشان قرار گرفته است، در اولین فرصت برای بررسی ابعاد مختلف این منازعه و دفاع از حقوق خانم دکتر حاجیان به سرپرستی یکی از اعضای هیأت علمی و عضو هیأت امنأ به همراه مدیر حراست، مدیر بازرسی، مدیر امور حقوقی، مدیر نظارت بر درمان کمیته‌ای تشکیل و به شهر دیر اعزام کرد.

علاوه براین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت حمایت و دفاع از خانم دکتر حاجیان از وکیلی با تجربه و آگاه به مسائل علوم پزشکی استفاده کرده است.

در پایان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این برهه از زمان با بردباری هرچه تمام به منظور کاهش تنش و التهاب در جامعه ضمن تکذیب مجدد خبر اعمال فشار و تهدید بر تبعید خانم دکتر حاجیان از محل فعلی خدمت خود در فضای مجازی، با قاطعیت و براساس یافته‌های کمیته بررسی کننده فوق الذکر، در چارچوب قوانین و مقررات از حقوق پزشک محترم خانم دکتر حاجیان حمایت و دفاع خواهد کرد.

منبع:
تعزیه» به سبک بوشهری‌ها
پیغام: می‌گویند تعزیه در استان بوشهر قدمتی به اندازه عمر این هنر در کشور دارد و اجرای کامل آن زمانی طولانی را می‌طلبد، اما شدت گرمای هوا در مناطق بندری جنوب تعزیه امسال را دستخوش تغییر کرده است.
كدخبر: 103702
1397/06/27

به گزارش«پیغام»؛سیدعبدالرضا صدری از شبیه‌خوانانی است که سال‌هاست در استان بوشهر و بندر گناوه  فعالیت می‌کند. درباره این هنر آیینی توضیح داد: من تعزیه را از پدرم که او هم شبیه‌خوان بوده آموخته‌ام و به این ترتیب نسل اندر نسل آن را یاد گرفته‌ایم و من به خاطر تُن صدایم، شبیه‌خوان «زینب» بودم اما از زمانی که شبیه‌خوان امامان فوت کرد من نقش او را اجرا می‌کنم.

وی ادامه داد: پدرم حدود ۱۶۰ سال پیش در زمانی که احمدرضا دریابیگی دریابان بوشهر بوده و لنج و کشتی‌های بزرگی داشته، نسخه‌هایی را از بحرین، قطر و کراچی به ایران آورد که کاغذهای آن را نیز هنوز نگه داشته‌ایم. این نسخه‌ها حدود ۷۰ مجلس است اما اکنون شاید ۳۰ نسخه از آن باقی مانده باشد که پدرم آن‌ها را پیش از فوتش به من به عنوان پسر بزرگش داد تا آن را به نسل‌های بعدی خود برسانم.

این شبیه‌خوان اضافه کرد: معمولا در این استان مجالس تعزیه را از ابتدای محرم اجرا می‌کردیم، اما امسال به دلیل گرمای زیاد هوا در بنادر، می‌خواستیم فقط در روزهای هشتم، نهم و دهم محرم اجرا کنیم ولی باز هم هوا بسیار گرم و شرجی است بنابراین برخی پیشنهاد دادند تا در اربعین تعزیه‌ها را اجرا کنیم اما چون اطلاع‌رسانی کرده بودیم که در این سه روز تعزیه اجرا خواهد شد، احتمالا همین‌ کار را خواهیم کرد.

صدری با اشاره به تعدد مجالس تعزیه‌خوانی در این استان گفت: ما تعزیه‌های بسیاری داریم که تمام واقعه عاشورا را بیان می‌کند و از زمان حرکت امام حسین(ع) از مکه تا شهادتشان در کربلا را به صورت ادامه‌دار و سریالی اجرا می‌کنیم و هر اجرا حدود دو ساعت است و مانند دیگر تعزیه‌ها که در شهرها کوتاه و تک‌موضوعی اجرا می‌شوند، نیست.

این تعزیه‌خوان گفت:ما اکنون تعزیه‌هایمان را در شهر اجرا نمی‌کنیم چون افراد به‌خصوصی‌ مخاطب این نمایش آیینی هستند. بنابراین ما ابتدا در روستای آبا و اجدای‌مان اجرا می‌کردیم، سپس اهالی روستای عباسی هم به این هنر آیینی علاقه‌مند شدند و خواستند که در این روستا تعزیه‌ها اجرا شود و اکنون هم بیشتر شبیه‌خوانان ما از اهالی این روستا هستند. همچنین پیشنهادات زیادی از روستاهای دیگر داریم اما واقعا کار سختی است و از پسِ اجرای همه آن‌ها برنمی‌آییم. ضمن اینکه چون جنگ و جدال و حمله با شمشیر و اسب هم داریم در جای مشخصی تعزیه‌ها اجرا نمی‌شود و در سطح روستا هر جایی که امکانش وجود داشته باشد، این مجالس را اجرا می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، تعزیه در ادبیات ملل خصوصا در میان مسلمان نواحی مختلف معانی و مفاهیم گوناگون دارد اما مفهوم اصطلاحی آن در حقیقت اطلاق آن به نمایش واقعه‌های تاریخی- مذهبی از سویی و تابوت‌واره یا انگاره و شبیه گور و ضریح شهیدان و امام حسین(ع) از دیگر سو است. استان بوشهر همچون سایر نقاط کشور از دیرباز این نمایش سنتی را تجربه کرده و بررسی سیر تاریخی تعزیه در استان بوشهر نشانگر این نکته است که عمر تعزیه در این دیار برابر با عمر این نمایش در کشور است.

طبق گزارش منتشرشده در نشریه تخصصی تئاتر «نمایش» براساس منابعی همچون کتاب «نمایش در ایران» بهرام بیضایی، «تعزیه‌خوانی حدیث قدس مصایب در نمایش آیینی» علی بلوکباشی، «اهل ماتم آواها و آیین سوگواری در بوشهر» محسن شریفیان و «بنیاد نمایش در ایران» ابوالقاسم جنتی عطایی یک نکته قابل توجه درباره این هنر آیینی این است که کهن‌ترین سند تعزیه ایران مربوط به استان بوشهر است. این سند مربوط به سفرنامه "کارستون نیبور" سیاح آلمانی که در جزیره خارک شرح مفصلی از تعزیه روز عاشورا را که در این جزیره دیده، نگاشته است. البته نیبور به دلیل عدم آشنایی‌اش با اشخاص، وقایع و قصه اشتباهات فاحشی در نوشته انجام داده است.

شکل اجرایی تعزیه در بوشهر در آغاز به همان شکلی است که بهرام بیضایی در کتاب نمایش در ایران یاد می‌کند: "ابتدا تنها دسته‌هایی بوده‌اند که به کندی از برابر تماشاچیان می‌گذشتند و با سینه زدن و زنجیر زدن و کوبیدن سنج و نظایر آن و حمل نشانه‌ها و علم‌هایی که بی‌شباهت به افزارهای جنگی نبود و نیز هم‌آوازی و همسرایی در خواندن نوحه ماجرای کربلا را به مردم یادآوری می‌کردند. در مرحله بعد آوازهای دسته جمعی کمتر شد و نشانه‌ها بیشتر. یکی از دو واقعه‌خوان ماجرای کربلا را برای تماشاگران نقل می‌کردند و طبل و نوحه آنها را همراهی می‌کرده است. چندی هم به جای نقالان شبیه چند تن از شهدا را به مردم نشان دادند که با شبیه‌سازی و سال‌های نزدیک به واقعیت می‌آمدند و مصائب خود را شرح می‌دادند. مرحله بعد هم گفت و شنید شبیه‌ها بود و بعد پیدایش بازیگران..."

شبیه‌خوانی در بوشهر با سایر نقاط کشور تفاوت‌ عمده‌ای دارد یا به عبارت دیگر ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی که فرهنگ عامه و تاثیر وقایع تاریخی سبب به وجود آمدن آن‌ها شده، خاص تعزیه این دیارند.

مهم‌ترین این تفاوت‌ها را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد:

* برجسته‌ترین نکته که در تعزیه بوشهر دیده می‌شود و در هیچ نقطه‌ای از مملکت همانندی ندارد، حضور شبیه‌خوانان زن در نقش‌های زنان در مجلس تعزیه است. این نکته از دیرباز در تعزیه بوشهر وجود داشته و متعلق به یک دهه اخیر نیست. بنابراین زنان همچون مردان شبیه‌خوان نسخه‌ها را به تحریر می‌خوانند اما تفاوت میان آنها با شبیه خوانان مرد آن است که زنان چهره‌های خود را با روسری‌های مشکی و یا با پارچه‌های سبز می‌پوشانند. نکته قابل توجه آن است که بازی در نقش زنان در تعزیه بوشهر تابع شریط خاصی است و هرکسی نمی‌تواند شبیه‌خوانی کند. به طور  مثال آنها باید حتما از خانواده سادات باشند چرا که معتقدند این سادات از نوادگان امام حسین(ع) هستند.

* نحوه برگزاری تعزیه در استان بوشهر علی‌رغم کوچک بودن این استان به شکست با هم متفاوت است. مثلا در شهر بوشهر تعزیه هرگز به شکل مجلس برگزار نمی‌شود و کلا در ایام محرم و صفر تنها پنج مراسم برگزار می‌شود: روز تاسوعا، روز عاشورا، روز سیزدهم محرم، روز اربعین، روز ۲۸ صفر.

* طراحی لباس شبیه‌خوانان در بوشهر ارتباط مستقیمی با وقایع تاریخی که در آن بندر رخ داده است، دارد به طور مثال هجوم بیگانگان و اشغال توسط نظامیان انگلیسی باعث شده طراحی لباس شبیه‌خوانان تعزیه در بوشهر بر اساس طراحی لباس افسران نظامی انگلیسی باشد.

*در شهر بوشهر و کلیه نقاط این استان که تعزیه برگزار می‌شود، هرگز مکانی به نام تکیه یا هر محل سربسته دیگری که محل اجرای تعزیه باشد، وجود ندارد. همه مجالس تعزیه در استان بوشهر در میدان وسیع و باز انجام شده و می‌شود.

* در بندر بوشهر معماری و بافت سنتی ارتباط مستقیمی با اجرای تعزیه‌ها دارد. دلیل عمده آن این است که میدان‌های تعزیه در دل بافت سنتی قرار دارند و با توجه به شکل خاص معماری بوشهر شبیه به یک تکیه عمل می‌کنند چرا که در هنگام اجرای تعزیه مردم در چند سطح مختلف: نشسته دور میدان، نگاه کردن از پشت پنجره‌ها یا از ایوان وپشت‌بام خانه‌ها آن را نگاه می‌کنند.

* بررسی نسخه‌های تعزیه در استان بوشهر نشان می‌دهد که این نسخه‌ها علاوه بر شعر و نظم جملات نثر بی‌شمار دارند. هر چند ریشه‌شناسی این نسخه‌ها به دلیل عدم نگارش تاریخ و نویسنده ما را به جایی نمی‌رساند اما عده‌ای از اهالی تعزیه بر این اعتقادند که این نسخه‌ها وارداتی‌اند یعنی از سایر نقاط کشور وارد استان شده‌اند. اما نکته واضح آن است که تعزیه‌گردانان خود اشعار و جملاتی به نظم یا به نثر به آن اضافه کرده‌اند.

* یکی دیگر از شاخصه‌های مهم در تعزیه بوشهر که در این سال‌ها دیده نمی‌شود آن است که در تعزیه روز عاشورا بر اساس خود واقعه تاریخی عاشورا نزدیک به ظهر برگزار می‌شود.این مجلس طوری تنظیم شده بود که مردم نماز ظهر عاشورا را در خود میدان تعزیه و به همراه شبیه‌خوانان مجلس به جماعت می‌خوانند تا به نوعی یادآور نماز ظهر عاشورای امام غریبشان باشد.

منبع:
عکس/ تست فنی خودروی جدید چری در ایران
چری آریزو 6 با بهره از موتور معروف توربو شارژ که بر روی خودروی تیگو 7 موفق عمل کرده است همراه با گیربکس نسل جدید 9 سرعته CVT عرضه می شود
كدخبر: 103701
1397/06/27

پیغام: این روزها خبرها حکایت از ورود سدان بزرگ و لوکس چری  بنام آریزو 6 دارند که وارد بازار کشور خواهد شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از عصر ایران، این سدان اخیرا به بازار کشور چین نیز معرفی شده که توجه بسیاری از کارشناسان را با توجه به ویژگی های خود جلب کرده است.

 

در راستای ورود این محصول به بازار کشور، واحد مهندسی و تحقیق توسعه شرکت مدیران خودرو که متشکل از مهندسان ایرانی و چینی است تست این خودرو را در شرایط مختلف آب و هوایی کشور به مانند سایر محصولات چری آغازکرند

نخستین مقصد شهر اهواز در استان جنوبی و گرم کشور انتخاب شد تا  خودرو در در شرایط گرم و سخت نیز   مورد آزمایش قرار گیرد.برای تست محصولات جدید عموما خودرو در شرایط مختلف آب و هوایی سنجیده می شود تا عملکرد موتور و گیربکس خودرو سنجیده شود.

چری آریزو 6 با بهره از موتور معروف توربو شارژ که بر روی خودروی تیگو 7 موفق عمل کرده است همراه با گیربکس نسل جدید 9 سرعته CVT عرضه می شود که طبق تستهای انجام شده می تواند در مدت 9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

 

شرکت مدیران خودرو برای این سدان لوکس خود همانند خودروی تیگو7 حساسیت ویژه ایی داشته و کلیه تستها را برای تطابق پذیری محصول با شرایط آب و هوایی جغرافیایی کشور انجام می دهد . به نظر می رسد باید در آینده نزدیک شاهد تولید و ورود این خودرو به خیابان های کشور باشیم.

منبع:
عکس/انتقاد از حضور رئیس جمهور ونزوئلا در رستوران گرانقیمت استانبول
پیغام:انتشار ویدئوهایی از رئیس‌جمهور ونزوئلا و همسرش حین حضور در یک رستوران گران قیمت در شهر استانبول ترکیه و صرف غذای تدارک دیده شده از سوی یک سرآشپز سرشناس در این رستوران در حالی که بسیاری در این کشور بحران زده در فقر و گرسنگی به سر می‌برند باعث خشم مخالفان دولت سوسیالیست ونزوئلا شد.
كدخبر: 103700
1397/06/27

پیغام:انتشار ویدئوهایی از رئیس‌جمهور ونزوئلا و همسرش حین حضور در یک رستوران گران قیمت در شهر استانبول ترکیه و صرف غذای تدارک دیده شده از سوی یک سرآشپز سرشناس در این رستوران در حالی که بسیاری در این کشور بحران زده در فقر و گرسنگی به سر می‌برند باعث خشم مخالفان دولت سوسیالیست ونزوئلا شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا که در مسیر بازگشت از سفر خود به چین توقف کوتاهی در شهر استانبول ترکیه داشت طی حضور در این شهر به رستوران مشهور و گران قیمت غذاهای استیکی در استانبول به نام "رستوران نصرت" رفت.

در ویدئوهایی که از حضور وی در این رستوران منتشر شده، مادورو در حال پوک زدن به سیگار متعلق به جعبه شخصی خود است در حالی که به همراه همسرش سیلیا فلورس "نصرت گوکجه" سرآشپز مشهور این رستوران را که ملبس به یک تی‌شرت مشکی و عینک دودی است و یک استیک خوش رنگ و لعاب را با چاقویی بلند می‌برد تماشا می‌کنند.

گوکجه که یک سرآشپز سرشناس در سطح جهان است و نام مستعار "سالت بائه" را روی او گذاشته‌اند ابتدا ویدئوهای مربوط به این بازدید مادورو و همسرش را در حساب اینستاگرام خود که ۱۶ میلیون دنبال کننده دارد، منتشر کرد.

همچنین او در کنار این ویدئوها تصاویری را از خودش در حین خدمات‌دهی به مشتریانی نظیر دیئگو مارادونا، ستاره افسانه‌ای فوتبال آرژانتین منتشر کرد. با این حال او بعدا تصاویر مربوط به مادورو را به همراه یک پست اختصاصی برای تشکر از مادورو پاک کرد.

این ویدئوها تا پیش از پاک شدن جنجال آفرین شدند و موجی از انتقادها را علیه مادورو در پی داشتند.

مادورو دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد و صرف این غذا را با عبارت "فرصتی که در طی عمر یکبار پیش می‌آید" توصیف کرده و از گوکجه به خاطر میزبانی‌اش تشکر و اظهار امیدواری کرد که گوکجه به زودی به شهر کاراکاس بیاید.

بعد از این اتفاق خولیو بورخس، رئیس سابق پارلمان ونزوئلا که در تبعید به سرمی‌برد و از مخالفان دولت مادورو است گفت: در حالی که ونزوئلایی‌ها از گرسنگی رنج برده و می‌میرند نیکولاس مادورو و سیلیا به یکی از گران قیمت‌ترین رستوران‌های جهان رفتند.

در عین حال مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی نیز به این اتفاق واکنش نشان داده و در توئیتر درخصوص گوکجه نوشت: من نمی‌دانم این "سالت بائه" عجیب و غریب کی است؟ اما کسی که او به میزبانی‌اش افتخار می‌کند رئیس‌جمهور ونزوئلا نیست. او در حقیقت "دیکتاتور" کشوری است که در آن ۳۰ درصد مردم روزی یک وعده غذا می‌خورند و کودکان دچار سوءتغذیه شده‌اند.

منبع:
عکس/ مصدومیت آمبولانس در زمین بازی!
در بازی تیم‌های واسکودوگاما و فلامینگو در لیگ برتر برزیل پس از مصدومیت شدید برونو سیلوا، آمبولانس برای انتقال وی به داخل زمین آمد و با نقص فنی مواجه شد و بازیکنان دو تیم آمبولانس را هل داده و به بیرون زمین هدایت کردند!
كدخبر: 103699
1397/06/27

 

 

 

منبع:
نتایج نهایی کنکور ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
چنانچه داوطلبان درخصوص اعلام نتایج این دانشگاه سوالی داشته باشند لازم است موضوع را از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری کنند.
كدخبر: 103698
1397/06/27

پیغام:اسامی پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های‌کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته ‌سال‌ ۹۷ اعلام شد.

به گزارشنپیغام» به نقل از مهر، سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور اسامی پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های‌کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته ‌سال‌ ۹۷ را منتشر کرد.

داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، بر روی لینک «سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۷ ( مشاهده نتایج دانشگاه آزاد اسلامی ) کلیک کنند.

داوطلبانی که در زمان مقرر با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند می توانند هم اکنون نتایج نهایی پذیرفته شدگان رشته‌محلهای این دانشگاه از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مشاهده کنند.

پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از تاریخ و نحوه ثبت‌نام لازم است به سامانه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس: sanjesh.iau.ac.ir مراجعه کنند.

داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته‌اند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محلهای قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

چنانچه داوطلبان درخصوص اعلام نتایج این دانشگاه سوالی داشته باشند لازم است موضوع را از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری کنند.

منبع:
حزب اعتماد ملی دوشقه شد/منتجب نیا: حزب جدید می زنم
پیغام: رسول منتجب نیا قائم مقام پیشین حزب اعتماد ملی در پیامی اعلام کرد که در کنگره ششم مهرماه این تشکل شرکت نمی کند و به زودی تشکیلات جدیدی را تاسیس می کند.
كدخبر: 103697
1397/06/27

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا از تارنمای حزب اعتماد ملی، «رسول منتجب نیا» یکی از موسسان این حزب در واکنش به تعیین «الیاس حضرتی» از سوی دبیرکل و کمیسیون ماده 10 احزاب برای برگزاری کنگره این تشکل سیاسی در پیامی خطاب به اعضای حزب نوشت: پس از ناامید شدن از تحقق مقاصد مادی و غیردموکراتیک در کنگره [ناتمام] چهارم خردادماه و احساس عدم مقبولیت در بدنه تشکیلات، اصول اخلاقی، قوانین، مقررات، اساسنامه و آیین‌نامه‌ها را زیر پا گذاردند.

وی افزود: آنها با استفاده از ابزار وعده و وعید و تقسیم پست و سمت‌های به‌چنگ آمده‌ در برخی ارگان‌ها و راه‌اندازی شاخه‌ها و کمیته‌های موهوم و عزل تمامی مسئولان‌ شاخه‌ها و کمیته‌های موجود‌ و نصب عوامل خود که بعضا عضو عادی حزب هم نبوده‌اند‌ و ارائه اطلاعات مجعول به‌ کمیسیون ماده 10 احزاب و تغییر اساسنامه حزب بدون طرح و تصویب در کنگره برای صورت قانونی دادن به‌ این همه‌ تخلف و قانون‌شکنی اعلام برگزاری کنگره برای انتخاب اعضای شورای مرکزی در 6 مهرماه مهره‌چینی و مهندسی تمام‌عیار کردند و به اتکای‌ نامه‌ای که به‌طریقی‌ به امضای‌ دبیرکل رساندند و سازش غیرقانونی وزارت کشور، آماده زدن مهر تایید بر این همه تخلفات خود شده‌اند.

قائم مقام پیشین حزب اعتماد ملی تصریح کرد: این در حالی است که نماینده وزارت کشور رسما در حضور خبرنگاران رسانه‌ها اعلام کرد که کودتا انجام‌شده و عزل و نصب‌های بعد‌ از کنگره خردادماه غیرقانونی است و مورد تایید وزارت کشور نیست، اما باوجود این اظهارنظر قانونی، تسلیم فشارهای غیرقانونی‌ شدند و بر کودتای انجام‌شده‌ سکوت کردند و حتی با کارشکنی کوشیدند که مانع پیگیری‌های به‌هنگام مخالفان کودتا بشوند.

منتجب نیا در این پیام ‌یادآور شد: تصمیم قاطع رای شرکت نکردن در کنگره مهندسی‌شده و غیرقانونی ششم مهرماه گرفته‌ام.
وی خطاب به اعضای این حزب در سراسر کشور اعلام کرد که با استمداد از درگاه حضرت حق‌ و با همت‌ دوستان به‌زودی تشکیلاتی را تأسیس و حکم درباره جفاهای روی‌داده را به‌ خدا و داوری در باره تخلفات و قانون‌شکنی‌ها را به‌ملت فهیم و تاریخ واگذار می‌کنم.

منبع:
تاکنون اعتراضی به حکم مشایی نشده است
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تا کنون اعتراضی به حکم مشایی نشده و در مورد سایر اتهامات پرونده در دادسرا مفتوح است.
كدخبر: 103696
1397/06/27

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تا کنون اعتراضی به حکم مشایی نشده و در مورد سایر اتهامات پرونده در دادسرا مفتوح است.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم عاشورائیان در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی گفت: حکم ابلاغ شده مهلت اعتراض باقی است اما تا این لحظه اعتراضی صورت نگرفته است.

وی در رابطه با بخش دیگر اتهامات مشایی گفت: کیفرخواست آن صادر نشده و این پرونده در دادسرا تا زمان بررسی‌ها مفتوح است.

منبع:
ممنوعیت استفاده از اسامی نامفهوم در منوی کافی شاپ ها
پیغام: رئیس اتحادیه فروشندگان بستنی و آبمیوه گفت:در صنف ما قیمت گذاری وجود ندارد اما بازرسین ما به خصوص در کافی شاپ ها به قیمت ها و ظرف ها نظارت می کنند تا به اسم فانتزی بودن ظرف، کم فروشی یا گران فروشی نشود ضمن آنکه استفاده از اسامی نامفهوم در منوی کافی شاپ ها ممنوع است.
كدخبر: 103695
1397/06/27

به گزارش «پیغام»؛ اسکندر آزموده در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص وضعیت فروش بستنی و آبمیوه در شش ماه اول سال گفت:این 6ماه ، فصل کار ما است و بیشترین فروش را در این مدت داریم که متاسفانه امسال وضعیت خوبی نداشتیم و فروش ما نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان بستنی و آبمیوه اظهار داشت: بستنی، آبمیوه و موادی که در کافی شاپ ها عرضه می شود جزو اقلام تفریحی و تنقلات محسوب می شود و خانواده ها الزام به تهیه آن ندارند بنابراین از ابتدای سال که شاهد افزایش قیمت ها بودیم و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد فروش ما هم کم شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه نیز سود ما کاهش شدیدی داشت به طور مثال پسته ای که قبلا کیلویی 55 هزارتومان خریداری میکردیم الان دو برابر شده ما هم یکبار در سال فقط می توانیم افزایش قیمت داشته باشیم و در این افزایش باید به فکر مصرف کننده نیز باشیم چون اگر قیمت ها زیاد بالا برود مردم بستنی و آب میوه نمی خرند پس مجبور شدیم به میزان زیادی از سود خود صرفنظر کنیم.

وی در خصوص پرداخت مالیات اعضای این صنف گفت: با توجه به وضعیت بازار، سازمان مالیات حداکثر تلاش خود را کرده تا با اعضای صنف ما کنار بیاید و الان بر اساس توافق 30 درصد سود را مالیات اخذ می کنند.

آزموده در خصوص شکایات مطرح شده به این اتحادیه گفت: با توجه به بازرسی های مداوم اتحادیه میزان شکایت از عدم رعایت بهداشت به حداقل رسیده و اکنون بیشترین شکایات نسبت به قیمت هاست که ما آن را در کمیسیون مربوطه مطرح می کنیم ضمن آنکه در صنف ما قیمت گذاری وجود ندارد اما بازرسین ما به خصوص در کافی شاپ ها به قیمت ها و ظرف ها نظارت می کنند تا به اسم فانتزی بودن ظرف کم فروشی یا گران فروشی نشود ضمن آنکه استفاده از اسامی نامفهوم در منوی کافی شاپ ها ممنوع است.

منبع:
ظریف: دیدار با جان کری اعلام نشده نبود
ظریف در مورد ادعای جان کری درباره دیدارهایش با وی گفت: دیدارهای من با آقای کری غیرعلنی بوده و اعلام نشده نبوده،زمانی که من به نیویورک می‌روم از صدر تا ذیل می‌آیند دیدار می‌کنند.
كدخبر: 103694
1397/06/27

پیغام:وزیر خارجه گفت: تصویب لوایح FATF یکی از مهمترین بهانه‌های دشمنان ایران را برای مقابله با ما در عملیات بانکی و همکاری‌ها خواهد گرفت.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران درباره تصویب سه لایحه باقی مانده از FATF گفت: سه لایحه‌ای که باقی مانده برای منافع کشور و شفاف سازی و مقابله با ایران هراسی‌های دروغین در دنیا انجام شده. مفید می‌دانیم این لوایح در تمامی سطوح از جمله دبیرخانه شورای امنیت ملی به طور ریز بررسی شود. منافع آن برای ایران قابل توجه است و یکی از مهمترین بهانه‌های دشمنان ایران را برای مقابله با ما در عملیات بانکی و همکاری ها خواهد گرفت.

وی گفت: اینکه فکر کنیم با تصویب این لوایح همه مشکلات ما حل می شود تصور اشتباهی است. بدخواهی‌هایی که علیه ایران از سوی سلطه طلب‌ها است، ادامه خواهد داشت اما یکی از بهانه‌های مهم از آنها گرفته می شود ضمن اینکه منافع کشور حفظ می شود و از دید دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی که مسئول این کار است منافع کشور تقویت می‌شود.

ظریف اظهار کرد: مقام معظم رهبری هم این موضوع را به مجلس واگذار کردند و امیدواریم در این فاصله مجلس با این اقدام مهم و اساسی یک بهانه بی دلیل را از آمریکا و کشورهایی که خودشان بزرگترین حامیان تروریسم هستند بگیرد. امروز خبرها را ببینید که اسراییلی‌ها بیشترین حمایت را از گروه‌های تروریستی در سوریه کرده است، قبلا می گفتند فقط بیماران خود را به آنجا برای مداوا می برند اما الان معلوم شده هم حمایت مالی و هم تسلیحاتی و لجستیکی داشته‌اند و حالا مدعی جمهوری اسلامی شدند که با شفافیت در مقابله با تروریسم عمل می کند، آنها خودشان تروریسم و حامیان بزرگ آن هستند و جمهوری اسلامی این بهانه را نیز از آنها خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم رونمایی از اسناد نقش وزارت امور خارجه در دفاع مقدس با اعلام این که یکشنبه عازم نیویورک است، اظهار کرد: سفر نیویورک فرصت بسیار خوبی برای دیپلماسی کشور در بالاترین سطح ریاست جمهوری است که دیدگاه های ایران را مطرح کنند. همچنین جلسه مجمع عمومی فرصت بسیار خوبی در این زمینه است و آقای روحانی در آن صحبت خواهند کرد و جلسات دو جانبه و چند جانبه دیگر هم خواهند داشت.

ظریف گفت: حضور در مجمع عمومی یک فرصت منحصر به فرد است که همه کشورها از آن استفاده می کنند. اگر امسال به لیست حضور در مجمع عمومی نگاه کنید ۹۵ رئیس کشور در سطح رئیس جمهور و یا پادشاه و ۳۸ نخست وزیر که رئیس دولت هستند یعنی بیش از دو سوم کشورهای عضو ملل متحد در مجمع حضور پیدا می کنند.

وی درباره حضورش در نشست شورای امنیت خاطرنشان کرد: از مقالاتی که منتشر شده به نظر می‌رسد که آمریکایی ها در برنامه‌ریزی اولیه‌ای که داشتند تجدید نظر کرده اند، چون می‌دانستند اگر چنین کاری بخواهند انجام دهند و اگر جلسه‌ای در آن شورا در خصوص ایران بگذارند، علاوه بر اینکه این جلسه خلاف همه نُرم‌های بین المللی است، آن جلسه به جلسه محاکمه آمریکا تبدیل می‌شود چراکه تنها قطعنامه شورای امنیت در مورد ایران ۲۲۳۱ است و آمریکا نه تنها خودش این قطعنامه را نقض کرده بلکه سایر کشورها را هم مجبور می‌کند که آن را نقض کند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همانطور که می‌بینید این سر و صداهایی که از آمریکا می‌آید به خاطر مقاومت دیگر کشورها است. مردم ما توجه داشته باشند شلوغ بازی این روزهای آمریکا و وزارت خارجه آمریکا این است که هر روز این و آن را تهدید می‌کند و می‌گوید حواستان باشد اگر با ایران روابط داشته باشید چنین و چنان می‌کنیم، اینها نشانه قدرت آمریکا نیست بلکه نشانه ضعف آنها است به این دلیل که کسی به حرف آنها گوش نکرده و کشورها در برابر حرفشان مقاومت کرده‌اند.

ظریف تصریح کرد: درست است که برخی شرکت‌ها موقتا از ایران خارج شدند ولی این واقعیت وجود دارد که این تکرار مستمر تهدیدات توسط آمریکا به خاطر مشکلاتی است که در برابر جامعه بین الملل پیدا کردند و این مشکل را هم برای برگزاری جلسه شورای امنیت داشتند.

وی اظهار کرد: آنچه که من امروز در برخی نشریات خواندم که در اعلام نمایندگی آمریکا اخیرا دیدیم جلسه را تبدیل کردند به جلسه ای که محدود به اعضای شورا و موضوع آن هم ایران نخواهد بود و موضوعات دیگر خواهد بود. البته آمریکایی‌ها از هر فرصتی برای حرف های نامربوط و اتهاماتی که فقط خودشان مستحق آن هستند علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کردند، از این جلسه هم استفاده خواهند کرد اما از خیال خامی که داشتند مجبور به عقب‌نشینی شدند. کما اینکه یک بار این کار را در دی ماه کردند و دیدند که اکثر اعضای شورای امنیت در آن جلسه از برجام حمایت کردند و این نشان دهنده انزوای سهمگین آمریکا است.

ظریف در مورد ادعای جان کری درباره دیدارهایش با وی گفت: دیدارهای من با آقای کری غیرعلنی بوده و اعلام نشده نبوده، زمانی که من به نیویورک می‌روم از صدر تا ذیل می‌آیند دیدار می‌کنند. از آقای کسینجر تا کری و نمایندگان دیدار می‌کنند و این یک واقعیت عادی است و نشان دهنده میزان تاثیرگذاری جمهوری اسلامی است.
وی درباره جنجال میان دولت و وزیر خارجه پیشین آمریکا در این باره اظهار کرد: یک دعوای زرگری در آنجا درست شده که بیشتر اهداف انتخاباتی را دنبال می کنند.

رییس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به پرسشی دیگر درباره توییت اعتراضی خود مبنی بر بسته شدن حساب های فیک کاربری برخی ایرانیان گفت: ثابت شده که گروه‌هایی از تویتتر برای ایجاد جنجال و آشوب استفاده می‌کنند و تویتتر هم باید نسبت به آن‌ها عکس‌العمل نشان دهد ولی متاسفانه روش دیگری را استفاده کرد. این حرکت را با حضور گسترده‌تری که می‌شود به پویش عمومی در فضای مجازی تبدیل کرد، می‌توان دنبال کرد.

منبع:
جوان فوتبالیست بوشهری راهی جام ملتهای آسیا شد+تصاویر
پیغام:محمدرضا شکیب خود به همراه تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا راهی مالزی شد.
كدخبر: 103693
1397/06/27

به گزارش «پیغام»به نقل از ورزش بوشهر، تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران باید در رقابت های قهرمانی آسیا در کشور مالزی به مصاف رقبای خود برود. ملی پوشان ایران یکشنبه شب تهران را به مقصد مالزی ترک کردند تا در این تورنمنت مهم شرکت کنند.

بازیکنان تیم ملی نوجوانان برای این دوره از مسابقات آسیایی مانند ملی پوشان بزرگسال لباس های فرم ویژه ای داشتند و عکس های جذابی از آنها به ثبت رسیده است.

 

شاگردان عباس چمنیان که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها هستند، در گروه C با ویتنام، اندونزی و هند به رقابت می پردازند. مسابقات قهرمانی زیر شانزده ساله های آسیا از پنجشنبه همین هفته ( ۲۰ سپتامبر ) آغاز می شود و تا پانزدهم مهر ( ۷ اکتبر ) در مالزی ادامه خواهد داشت.

تیم نوجوانان ایران ابتدا روز جمعه ۳۰ شهریور با اندونزی روبرو می شود، سپس در روز دوشنبه ۲ مهر ماه به مصاف هند می رود و در آخرین بازی مرحله گروهی در روز پنجشنبه ۵ مهر نیز به دیدار ویتنام خواهد رفت.

اسامی تیم ملی نوجوانان اعزامی به بازی های جام ملت های آسیا در مالزی از این قرار است: محمد امین هزباوی، فرزان مالکی نژاد، ابوالفضل علیزاده، امیر جعفری، محمدرضا باقری، امیررضا اسلام طلب، محمد رضا شکیب خو، علیرضا باویه، سیدپوریا تیموری، حسین حاجی زاده، امیرحسین نیکپور، امیرحسین عزیزی، مهدی سیدی بارنجی، پیام پارسا، یاسین سلمانی، امیر شعبانی، حمیدرضا شریفی، آریا برزگر، حسین شاوردی، سیدمحمدرضا حسینی، امیرحسین امن زاده، محمد امین دوستعلی، علیرضا خدابخشی

 

 

منبع:
کمک ۵,۵ میلیارد تومانی حامیان به ایتام
پیغام: رئیس اداره اکرام کمیته امداد استان بوشهر گفت: حامیان نیکوکار از ابتدای امسال تا 15 شهریور پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فرزندان ایتام تحت حمایت پرداخت کردند.
كدخبر: 103692
1397/06/27

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، محمد مهدی ملاکی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام با هدف حمایت از کودکان بی سرپرست و نیازمند اجرا می‌شود افزود: این طرح انسان دوستانه از موفق‌ترین طرح‌های کمیته امداد است که در آن حامیان نیکوکار حمایت از یک یا چند فرزند یتیم و غیر یتیم را بر عهده می‌گیرند و ماهانه مبلغی را به حساب آنها واریز می‌کنند.

وی با اشاره به همکاری خوب حامیان نیکوکار با کمیته امداد و ارائه خدمات به فرزندان ایتام و نیازمند خاطرنشان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۳۵۸  حامی فعال و نیمه فعال در استان جذب شده که در طول سال به فرزندان ایتام و محسنین کمیته امداد خدمات ارائه می دهند.

رئیس اداره اکرام کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: از ابتدای امسال تا ۱۵ شهریور حامیان نیکوکار 5.5 میلیارد تومان به 6 هزار و ۱۶۶ فرزندان معنوی ایتام و محسنین کمک کرده‌اند.

وی با تاکید بر ساخت سرپناه ویژه مددجویان کمیته امداد اضافه کرد: کار ساخت هزار واحد مسکن روستایی در سراسر استان آغاز شده که ۵۰ درصد از هزینه ساخت این واحد ها  راکمیته امداد و ۵۰ درصد دیگر توسط سایر دستگاه ها به ویژه سپاه و خیران تامین می شود.

منبع:
اعزام۹۰۰ طلایه‌دار تبلیغ به نقاط مختلف استان
پیغام: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: برای تقویت باورهای دینی، روحیه انقلابی‌گری و تبیین جایگاه قیام عاشورا در مقابله با ظلم و احیاء امر به معروف و نهی از منکر ۹۰۰ طلایه‌دار تبلیغ به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام شدند.
كدخبر: 103691
1397/06/27

به گزارش«پیغام»به نقل از خبرگزاری تسنیم؛حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در مراسم عزاداری سیدو سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش در بوشهر، بزرگترین معروف در جامعه را حفظ نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: در این راستا باید همگان پیشقدم باشند و در این مسیر نورانی تقویت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی را مورد توجه قرار دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تبیین جایگاه نهضت عاشورا برای حفظ قرآن و سنت سیره نبوی و ترویج آن در جامعه خاطر نشان کرد: امام حسین (ع)تمام هستی خود را در طبق اخلاص گذاشت و جان خود و اولاد و یاران خویش را تقدیم کرد تا قرآن، اسلام و سنت و سیره نبوی پابرجا و زنده بماند و در جامعه توسعه یابد.

وی،  امام حسین (ع) را الگوی ایثار و از خودگذشتگی دانست و بیان کرد: بالاترین ایثار این است که انسان حیات خود را تقدیم کند که حضرت امام حسین (ع) الگوی اینگونه از ایثار و از خودگذشتگی است.

حجت‌الاسلام سروستانی افزود: حضرت امام حسین (ع) تن به بیعت با یزید نداد چرا که می‌دانست این اقدام مساوی با پایمال کردن سنت نبوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تبیین اهداف و فلسفه قیام اباعبدالله (ع) تاکید کرد: هدف حضرت امام حسین (ع) از نهضت عاشورا امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت پیامبر اسلام(ص) و سیره نبوی بود.

وی، با اشاره به اینکه بیعت نکردن امام حسین(ع) با یزید آموزه مهمی برای حاکمان اسلامی در همه دوره‌ها  است تاکید کرد: امروز هم آنچه جبهه کفر از ما مطالبه می‌کند این است که از اسلام دست بکشیم.

حجت‌الاسلام سروستانی، تناسب‌های این دوره با نهضت عاشورا را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه در عاشورا امام و یارانی بودند که در راه اسلام و ارزشهای اسلامی جانفشانی کردند تصریح کرد: امروز نیز دشمنانی و ظالمانی هستند که با توطئه‌ها و نیرنگ‌ها می‌خواهند اسلام را از بین ببرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان این که آمریکا به‌عنوان یزید زمانه در پی خاموش کردن چراغ اسلام است، تاکید کرد: امروز شاهد تحولات و حرکت‌هایی هستیم و دشمن یکبار دیگر درصدد است با نیات انحرافی خود مسیر اسلام را متوقف کند.

وی با تاکید بر مطالعه تاریخ اسلام افزود: در این راستا امام شناسی به‌عنوان حلقه‌ای که برای محکم کردن اسلام است باید تقویت شود.

حجت‌الاسلام سروستانی عزت امروز اسلام و ایران اسلامی را به برکت مقاومت و ایستادگی و شناخت امام، ولی فقیه و تبعیت از مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد: در این عرصه که ظلم‌ها و جنایات دشمنان اسلام توسعه یافته باید با تبعیت از مقام معظم رهبری با اقتدار از مشکلات عبور کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از اعزام  مبلغان در ماه محرم خبرداد و بیان کرد: با اعزام 900 روحانی به عنوان طلایه‌داران تبلیغ برای تقویت باورهای دینی، روحیه انقلابی‌گری و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند.

وی،با تاکید بر کیفی‌سازی برنامه‌های ماه محرم، خواستار تبیین معارف حسینی در جامعه و برنامه ریزی منظم برای اجرای برنامه‌های محتوایی در مجالس عزاداری حضرت امام حسین (ع) شد.

منبع:
عملیات امداد پزشکی به خدمه دوبه کتایون،در نزدیکی بوشهر
پیغام: معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با اقدام به موقع سار ۳ عملیات امداد پزشکی به خدمه شناور کتایون، با موفقیت انجام شد.
كدخبر: 103690
1397/06/27

به گزارش«پیغام»به نقل از روابط عمومی، محمد شکیبی نسب در این باره گفت:در پی اعلام شناور مذکور که  به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر مصدومیت یک نفر از خدمه(سوختگی)، بلافاصله هماهنگی لازم به عمل آمد و شناور سار ۳ به موقعیت اعزام گردید.

شکیبی نسب  افزود:با رسیدن شناور سار۳ به موقعیت  و انجام اقدامات اولیه،فرد مصدوم تحویل گرفته شد و در اسکله بندر بوشهر تحویل عوامل اورژانس مستقر بر روی اسکله گردید.

منبع:
رشته تنیس خاکی استان زمین استاندارد ندارد
پیغام:رئیس هیات تنیس خاکی استان بوشهر گفت: این رشته ورزشی زمین استاندارد برای تمرین تنیس بازان و میزبانی مسابقات کشوری ندارد.
كدخبر: 103689
1397/06/27

به گزارش«پیغام»؛ کیومرث رئیسی درگفت و گو با ایرنا افزود: در استان بوشهر پنج مجموعه تنیس خاکی وجود داردکه سه مجموعه آن مربوط به نهادهای دولتی است و ورزشکاران برای تمرین در آنها محدودیت دارند.
وی بیان کرد: استان بوشهر در مجموع 10 واحد زمین ویژه هیات تنیس خاکی دارد که از این شمار 9 زمین در بوشهر و یک زمین در شهر جم است.
رئیسی ادامه داد: زمین ها بر خلاف استاندارد ها خاکی نبوده و عمده آنها بتنی است.
وی ادامه داد: هیات تنیس حداقل باید یک مجموعه با چهار زمین داشته باشد تا علاوه بر تامین زمین تمرین ورزشکاران زمینه میزبانی رقابت های کشور در بوشهر فراهم شود.
رئیسی افزود: برگزاری رقابت های کشوری در بوشهر علاوه بر افزایش انگیزه تنیس بازان می تواند شمار علاقه مندان این ورزش در استان را افزایش دهد.
وی گفت: با همه این کاستی ها تنیس بازان بوشهری در رقابت های کشوری همواره افتخار آفرین هستند.
رئیسی یادآور شد: آخرین افتخارآفرینی تنیس بازان بوشهری توسط ریحانه کمالی در شهرکرد رقم خورد و این ورزشکار در 2 بخش رده سنی 12 و 14 سال به رتبه ارزشمند سوم کشوری دست یافت.
وی افزود: کمالی از ورزشکاران با انگیزه و سخت کوش هم استانی است که در رشته کاری خود در آینده حرف های زیادی برای گفتن دارد.
رئیسی با اشاره به برگزاری دوره مربیگری تنیس ویژه بانوان در بوشهر افزود: این دوره در آینده نزدیک با حضور استان های منطقه چهار کشور برگزار می شود.
وی افزود: استان های بوشهر، هرمزگان، فارس، یزد، کرمان، کهگیلوبه و بویر احمد و خوزستان هفت استان منطقه چهار را تشکیل می دهند.

منبع:
الماسی:منطقه ویژه پارس درباره توسعه فضای سبز شفاف سازی کند
پیغام:نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی نسبت به اجرای فنی و تعهدات مالی خود در پروژه توسعه فضای سبز در شهرستان های جنوبی پیرامونی این تاسیسات شفاف عمل نمی کند.
كدخبر: 103688
1397/06/27

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سکینه الماسی در نشست با نمایندگان ارشد وزارت نفت و منابع طبیعی استان بوشهر افزود: آلایندگی در شهرستان های جنوبی این استان به سبب توسعه تاسیسات صنعتی بسیار بالاست برهمین اساس تاخیر در اجرای تفاهم نامه هایی که میان 2 دستگاه وزارت نفت و منابع طبیعی در توسعه فضای سبز منطقه وجود دارد، پذیرفتنی نیست.
وی ادامه داد: آلایندگی شدیدی که در شهرستان های جنوبی استان بوشهر بویژه عسلویه وجود دارد ضرورت اجرای برنامه های زیست محیطی را دو چندان کرده است و طرح توسعه یکهزار و 100 هکتار جنگل کاری در حوزه پیرامونی منطقه ویژه پارس و شهرستان های جنوبی استان بوشهر ضروری است.
وی ادامه داد: تفاهم نامه ای که در زمینه اجرای این طرح وجود دارد با تاکید وزیر نفت همراه است و مردم خواستار اجرای دقیق و شفاف آن توسط دستگاه های ذیربط هستند و منابع طبیعی استان چندین گام جلوتر است و نیازمند همکاری وزارت نفت هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 45 هزار هکتار از زمین های ملی جنوب استان برای توسعه تاسیسات صنعتی در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته است.
سهیل مهاجری افزود: طبق تفاهم نامه موجود و قوانینی که خیلی شفاف وجود دارد نفت باید به نسبت معینی از زمین هایی که در اختیار دارد را به توسعه فضای سبز اختصاص دهد.
وی افزود: منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با توجه به نوع گیاهان بومی هر منطقه و ظرفیت مناسبی که در این بخش دارد آماده اجرای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در استان است.
مهاجری گفت: تامین نکردن مالی اجرای طرح یکهزار و 100 هکتاری جنگل کاری در شهرستان های جنوبی استان توسط وزارت نفت مهم ترین عامل تعلل در اجرای این طرح است ولی با وجود این نگرانی منابع طبیعی زمینه اجرای طرح را بخوبی آماده و حتی در مواردی کار نیز آغاز شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح های بزرگ آبخیزداری از سوی منابع طبیعی در استان با مشارکت مالی وزارت نفت گفت: اجرای این طرح ها نشان دهنده موفقیت در مشارکت شفاف 2 دستگاه مورد نظر است و ما نشان داده ایم که هرکجا نفت مصمم باشد بازوی اجرایی خوبی برای آنها هستیم. 

منبع:
تبانی معدودی از پزشکان و داروخانه‌ها برای قاچاق دارو با استفاده از نسخه‌های جعلی
پیغام: تعداد معدودی از پزشکان و ‏داروخانه ها به شکلی عجیب و باورنکردنی دست به تبانی زده اند؛ به این صورت که پزشک یک نسخه غیرواقعی برای بیمار می ‏نویسد و او را به داروخانه موردنظر می فرستد. داروخانه هم نسخه را فاکتور می کند اما پول آن را از بیمار نمی‌گیرد.
كدخبر: 103687
1397/06/27

پیغام:در شرایطی که برخی اخبار از احتکار دارو در انبارهای داروخانه حکایت دارد، گزارش شده است که تعدادی از پزشکان با ‏همکاری داروخانه ها، با تجویز نسخه های غیرواقعی، به قاچاق دارو دامن می زنند.‏

به گزارش «پیغام» به نقل از انتخاب،بر اساس گزارش ها در ماه های اخیر تعدادی از داروها با کمبود در بازار مواجه شده اند این در حالی است ‏که بر اساس آمار گمرک، واردات برخي از همین داروها، در چهارماهه ابتدايي امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته 2.5 برابر ‏افزايش یافته. این موضوعات احتمال احتکار دارو را بالا برده بود. چندی پیش کيانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، ‏درباره این گزارش ها گفت: «بنا بر بررسي گزارش‌هاي ارسالي از منابع مختلف، به دو شرکت پخش دارويي به‌دليل تعلل در ‏توزيع برخي اقلام دارويي از سوي سازمان غذا و دارو، اخطار و تذکر جدي داده شد و در صورت تکرار يا اصرار اين شرکت‌ها يا ‏هر مجموعه ديگري در زنجيره تأمين و توزيع دارو، براساس مقررات و از طريق سازمان تعزيرات و مراجع ذي‌صلاح قانوني و ‏نيز اختيارات مصرح سازمان غذا و دارو با عوامل تعلل در توزيع دارو برخورد جدي خواهد شد. درباره برخورد با احتکار، اختفا، ‏عدم ارائه يا هرگونه تعلل در تأمين و توزيع کالا به‌ويژه دارو و کالاهاي اساسي اجماع وجود دارد و همه دستگاه‌هاي مسئول در اين ‏زمینه اعلام آمادگي کامل کرده‌اند و در شرايط فعلي و در راستاي حفظ حقوق عمومي، هيچ‌گونه اغماضي دراين‌باره صورت ‏نخواهد گرفت.»‏

جهانپور از تمامي فعالان حوزه دارو و داروخانه‌ها و همچنين شهروندان خواسته بود، در صورت مشاهده هرگونه تعلل در توزيع و ‏عدم ارائه دارو و تخلفاتي از اين قبيل، موارد را به معاونت‌هاي غذا و داروي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور و سازمان ‏غذا و دارو گزارش دهند.‏

پزشکان شغل حساسی دارند و عموما قشری فداکار و وظیفه شناس شناخته می شوند که از احترام زیادی هم در جامعه برخوردارند. با این وجود، تعداد اندکی از پزشکان وجود دارند که به دنبال منافع دیگری هستند.

برخی مخاطبان «انتخاب»، از یک تبانی میان همین دسته از پزشکان و داروخانه ها خبر داده اند. بر این اساس، برخی پزشکان و ‏داروخانه ها به شکلی عجیب و باورنکردنی دست به تبانی زده اند؛ به این صورت که پزشک یک نسخه غیرواقعی برای بیمار می ‏نویسد و او را به داروخانه موردنظر می فرستد. داروخانه هم نسخه را فاکتور می کند اما پول آن را از بیمار نمی‌گیرد. در نتیجه ‏این اقدام، داروهای نوشته شده در نسخه، از نظر وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی برای بیمار موردنظر تجوزی شده و به او ‏تحویل داده شده است؛ در حالی که داروها در انبار داروخانه باقی می مانند و سپس برای مصارفی مانند قاچاق مورد استفاده قرار ‏می گیرند.‏

مشابه این اتفاقات در سال های گذشته نیز رخ داده است. سه سال پیش در مرداد ماه سال 94، مدیر کل نظارت بر دارو و مواد ‏مخدر سازمان غذا و دارو با تایید رخ دادن چنین تخلفاتی گفته بود: سازمان غذا و دارو اصل را بر اعتماد گذاشته است اما برخی ‏افراد از این اعتماد سوء استفاده می کنند که قطعاً چنانچه مستنداتی وجود داشته باشد هم بیمه و هم سیستم های نظارتی دیگر به ‏شدت با آن برخورد می کنند‎.‎‏ پیرصالحی سپس با تشریح جزییات تخلفی که امروز نیز نمونه های آن گزارش شده، گفته بود: «در ‏برخی موارد مشاهده می شود که پزشکان برای منافع مشترک حتی بیمار نیاز به دارو نداشته و نسخه می نویسند و گه گاهی از ‏دفترچه بیمار سو استفاده می شود به طوریکه خود بیمار نیز از این مسئله اطلاعی ندارد. برای نمونه عکس برداری صورت ‏نگرفته یا دارویی تحویل داده نشده اما برای بیمه سند ارائه می شود‎.‎‏» به گفته او، « این مورد برای داروهای گران قیمت زیاد ‏اتفاق می افتد». این مسئول درباره راهکار مبارزه با این تخلف هم توضیح داده و گفته بود: «به همین منظور سازمان های بیمه گر ‏یک برنامه نظارتی جامع را با هدف جلوگیری از اینگونه موارد در دست اجرا دارد، همچنین سیستم ردیابی و رهگیری (‏track ‎and trace‏) که به صورت پورتال سازمان غذا و دارو در نظر گرفته شده که به شکل گسترده ای از این مسئله جلوگیری می کند ‏و امکان ردیابی دارو را می دهد.»‏

اکنون سه سال از آن روز گذشته و بار دیگر گزارش ها از تخلف مشابهی با تبانی برخی پزشکان و داروخانه ها حکایت دارد. حال ‏باید پرسید سیستم «ردیابی و رهگیری» مورد اشاره تا چه میزان پاسخگو بوده و چرا نتوانسته تخلفات را از میان بردارد؟

منبع:
توسعه خدمات تامین اجتماعى در استان بوشهر شایسته قدردانى است
پیغام: نماینده مردم دشتستان در مجلس شوراى اسلامى گفت: توسعه خدمات تامین اجتماعى در استان بوشهر طى مدت اخیر شایسته قدردانى است.
كدخبر: 103686
1397/06/27

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومى اداره کل تامین اجتماعى استان بوشهر؛ محمدباقر سعادت در نشستى که با یونس خسروانى مدیرکل تامین اجتماعى استان داشت، با مهم و حیاتى خواندن خدمات سازمان تامین اجتماعى براى جمعیت زیاد تحت پوشش آن، بیان کرد: از آنجا که خدمات این سازمان رابطه مستقیمى با رفاه و امنیت اجتماعى اقشار مختلف مردم دارد،خدمت در آن نسبت به بسیارى از دستگاه ها و سازمان هاى دیگر  دقت و جدیت بیشترى را مى طلبد.

وى افزود:خوشبختانه طى سال هاى اخیر با تلاش هاى صورت گرفته توسط مدیرکل و کارکنان تامین اجتماعى استان بوشهر، شاهد شتاب بیشترى در توسعه کمى و کیفى خدمات این سازمان در استان بوده ایم که همین امر موجب افزایش رضایتمندى ها از سازمان تامین اجتماعى در سراسر استان شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به همت مدیرکل تامین اجتماعى استان براى احداث ساختمان ملکى شعبه شبانکاره در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیتى در شأن مردم محترم این شهر، تأکید کرد: این مهم یک مطالبه ١٢ ساله مردمى بود که با تحقق آن، در سال گذشته، جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعى در حوزه شهرستان دشتستان، در دیدارهاى خود بارها اظهار رضایت از این موضوع را اعلام داشته اند.

محمدباقر سعادت ادامه داد: توسعه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعى و همچنین واگذارى بخشى از خدمات این سازمان به بخش خصوصى که در سال هاى گذشته شاهد آن بوده ایم، یکى دیگر از فعالیت هاى قابل تقدیر این سازمان در استان بوشهر است چرا که حجم شلوغى شعب این سازمان را کاهش داده و موجب افزایش رضایتمندى ها شده است.
وى با اشاره به عملکرد خوب تامین اجتماعى استان بوشهر، توسعه خدمات این سازمان در استان و شفافیت و پاسخگویى این مجموعه را شایسته قدردانى عنوان کرد.

 

خسروانى: تامین اجتماعى نگاه ویژه اى به رضایت مردم دارد
مدیرکل تامین جتماعى استان بوشهر در این دیدار گفت: هدف اصلى ما ارایه خدمات شایسته و مطلوب به مردم و مخاطبان سازمان است.
یونس خسروانى تأکید کرد: در راستاى عمل به مأموریت و اهداف سازمان، توسعه خدمات الکترونیک، که موجب افزایش سرعت و کیفیت خدمات و افزایش سلامت ادارى و کاهش هزینه هاى مردم مى شود را با جدیت دنبال کرده ایم.
وى افزود: طى روزهاى آتى طرح دیگرى از خدمات الکترونیک سازمان با عنوان نام نویسى متمرکز کارگاه و پیمان نیز در استان بوشهر اجرایى مى شود که گام مهم دیگرى در خدمت شایسته به جامعه کارفرمایى و مخاطبان سازمان است.
مدیرکل تامین اجتماعى استان بوشهر با اشاره به واگذارى بخشى از خدمات سازمان به بخش خصوصى، تأکید کرد: این امر بر مردم دارى و نگاه ویژه سازمان به رضایتمندى مخاطبان خود دلالت دارد.

منبع:
بازگشت به بالا