کیهان دروغ خودش را باور کرده!
پیغام: روزنامه کیهان که پیش از این ،خبر دروغ حمایت احمدی نزاد از ریاست علی لاریجانی برمجلس را ساخته و برای آن دلیلی ارائه نکرده بود، باز هم ادعای خود را تکرار و آن را باور کرده است!
كدخبر: 94459
1396/08/29

پیغام:کیهان نوشته است:احمدی نزاد و حلقه حامیان نزدیک وی، ضمن لابی‌گری گسترده در مجلس هشتم، عامل اصلی ریاست علی لاریجانی و کنار رفتن حداد عادل از ریاست مجلس بودند. با این حال، روابط لاریجانی و احمدی‌نژاد از میانه راه به وخامت گرائید که اوج آن در اقدامات دور از شأن طرفین در ماجرای استیضاح وزیر کار و رفاه (بهمن 91) با آتش بیاری کسانی چون علی مطهری بود.

گفتنی است کیهان و رسانه های همسو با احمدی نژاد،مشترکا مدافع ریاست حداد برمجلس و مخالف لاریجانی بودند. همچنین کیهان از ابتدا تا انتها مدافع احمدی نژاد بود و جز موارد بسیار نادر که آن هم به جریان مشایی مرتبط بود از رئیس جمهور دولتهای نهم و دهم حمایت مطلق می کرد.

منبع:
موگابه: به کارم ادامه می‌دهم
رابرت موگابه که منابع خبری پیش‌تر خبر استعفای وی از ریاست‌جمهوری زیمبابوه را منتشر کرده بودند، در یک سخنرانی گفت که به کار خود ادامه می‌دهد.
كدخبر: 94458
1396/08/29

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، موگابه در این سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای بر خلاف اعلام برخی منابع آگاه و گزارش‌های رسانه‌ها، سخنی از کناره‌گیری به میان نیاورد و گفت که به کار خود به عنوان رئیس‌جمهوری زیمبابوه ادامه خواهد داد.

وی گفت که دولتش در قبال بهبود وضعیت معیشتی و اجتماعی مردم این کشور متعهد است.

رئیس‌جمهوری زیمبابوه که پیش‌تر گفته شده بود از ریاست حزب حاکم این کشور نیز برکنار شده است، اظهار کرد که نشست این حزب طی هفته‌های آینده برگزار خواهد شد و وی ریاست این نشست و فرآیندهای مربوطه را برعهده خواهد داشت.

موگابه تصریح کرد، در جریان نشستی که با رهبران نظامی داشته، از مسائلی که لازم است در زیمبابوه مورد توجه قرارگیرد، اطلاع یافته است.

وی اضافه کرد، اقدام اخیر فرماندهان ارتش متأثر از نگرانی‌هایی بود که از خوانش آنها از وضعیت کشور و حزب حاکم برخاسته است. وی دغدغه‌های فرماندهان نظامی را مبتنی بر روحیه صداقت و از روی حس میهن‌پرستی قلمداد کرد.

رئیس‌جمهوری زیمبابوه تأکید کرد که لازم است اوضاع این کشور به حالت عادی باز گردد و در عین حال ستون‌های کشور همچنان کارآمد هستند.

موگابه اذعان کرد که در شرایط فعلی اقتصاد زیمبابوه در مسیر دشواری قرار دارد.

 

منبع:
خبر عجیب درباره عروس جدید خاندان سلطنتی انگلیس!+عکس
این روزها رسانه های عامه پسند و پاپاراتزی ها به شدت روی مگان مارکله هنرپیشه 36 آمریکایی زوم کرده اند چرا که وی قرار است عروس جدید خاندان سلطنتی انگلیس باشد و با شاهزاده هری دومین پسر ولیعهد انگلیس ازدواج کند.
كدخبر: 94457
1396/08/29

به گزارش«پیغام» به نقل از میزان و به نقل از dailymail، حالا تمام جزئیات زندگی او زیر نظر رسانه هاست، از اینکه قبل از به شهرت رسیدن چه شکلی بود تا اینکه اکنون چه لباسی می پوشد و چه سلیقه ای دارد. گفته می شود کاخ سلطنتی انگلیس به زودی خبر رسمی نامزدی مگان و هری را اعلام خواهد کرد.

اما اکنون مورد دیگر و شگفت آوری از خانواده مگان مارکله فاش شده است. مگان در حالی در آستانه پیوند با خاندان سلطنتی انگلیس قرار دارد که یکی از پادشاهان قرون های گذشته انگلیس سر یکی از اجداد او را با گیوتین قطع کرده بود!

لرد هوسی که یکی از اجداد مارکله است توسط هنری هشتم پادشاه وقت انگلیس به دلیل شورش علیه خاندان پادشاهی اعدام شده بود.

این اتفاق در سال 1536 افتاد. لرد هوسی که یکی از پدربزرگان مگان محسوب می شود در آن زمان به دلیل شورش علیه پادشاه ابتدا در قلعه ای در لندن زندانی شد سپس پادشاه دستور به اعدام او داده بود.

منبع:
انتصاب مدیرکل سیاسی جدید وزارت کشور
وزیر کشور در حکمی بهرام سرمست را به عنوان مدیرکل سیاسی وزارت کشور منصوب کرد.
كدخبر: 94456
1396/08/29

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، متن این حکم خطاب به بهرام سرمست به شرح زیر است:

« نظر به مراتب تعهد و تجارب و سوابق موثر جنابعالی بنا به پیشنهاد معاون سیاسی به موجب این حکم به سمت مدیرکل دفتر امور سیاسی منصوب می‌شوید.

مطالعه و تحلیل مسائل و رویدادهای سیاسی کشور، فراهم آوردن زمینه اجرای مطلوب و کارآمد قانون احزاب و تشکل‌ها، انجام امور مربوط به انجمن‌های صنفی، علمی، تخصصی، پیگیری امور مربوط به اقلیت‌های دینی، مذهبی، فرق و اقوام ایرانی، انجام وظایف مربوط به دبیرخانه کمیسیون‌های کارگری و دانشجویی شورای امنیت کشور از جمله امور است که انتظار دارد با برنامه‌ریزی دقیق، هدفمند و موثر نسبت به تحقق آن اهتمام و تلاش نمایید.

توفیق شما را در انجام وظایف و امور محوله و تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید تحت رهبری حضرت آیت اله ‌العظمی خامنه‌ای دامت برکاته از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی»

بهرام سرمست پیش از این مدیر کل سیاسی استانداری تهران بود و با حکم وزیر کشور، جایگزین محمدامین رضازاده شد. رضازاده از آبانماه سال 1393 به عنوان مدیر کل سیاسی وزارت کشور منصوب و جانشین سیدعلی پورموسی شده بود.

 

منبع:
کامیون های تمام الکتریکی تسلا رونمایی شد +عکس
این برند سازگار با محیط زیست اعلام کرده که کامیونش با یک بار شارژ می تواند مسافتی حدود 800 کیلومتر را طی کند.
كدخبر: 94455
1396/08/29

پیغام:در روزهای گذشته، رسانه‌های حوزه خودرو در جهان در نمای سایه-روشن به انتشار تیزرهای نامشخص از کامیون تسلا پرداختند تا اشتیاق دیدار واقعی آن را برای طرفداران حمل و نقل جاده‌ای در آینده بیشتر کنند.

به گزارش«پیغام» به نقل از عصر ایران ، همان طور که از نام کارخانه تسلا برمی‌آید، انتظار داریم کامیون جدید دارای موتورهای الکتریکی باشد. چهار موتور الکتریکی در این خودرو چرخ‌های محور عقب را پشتیبانی می‌کنند.

این کامیون از جدیدترین سامانه رانندگی خودکار تسلا بهره می‌برد. به همین دلیل در دو سوی فرمان در کابین شاهد دو صفحه نمایش نسبتا بزرگ هستیم. خودرو در راستای حرکت خودران، از پیشرفته‌ترین سیستم ترمز خودکار نیز بهره می‌برند. سامانه هشدار دهنده حرکت بین خطوط نیز از پیشرفته‌ترین فناوری‌های ارائه شده از سوی تسلا در این زمینه است.

 

تسلا ادعای بزرگی را در خصوص کامیون خود مطرح کرده است. این برند سازگار با محیط زیست اعلام کرده که کامیونش با یک بار شارژ می تواند مسافتی حدود 800 کیلومتر را طی کند. مسافتی که یک کامیون بزرگ و سنگین را به وسیله ای دوربرد تبدیل خواهد کرد. از طرفی ادعا شده که مگاشارژهای تسلا می‌توانند در 30 دقیقه خودرو را برای طی مسافت 650 کیلومتری آماده کنند.شتاب صفر تا صد یک کامیون بی راننده در 5 ثانیه

از دیگر سو مسئله شتاب و سرعت این کامیون نیز حائز اهمیت است. تسلا هنگام ساخت خودران‌های سبک و معمول خود اثبات کرد که فاصله چندانی با ابرخودروهایی مانند بوگاتی شیرون ندارد. اگر کامیونی به این بزرگی حدود 35 تن بار داشته باشد، حدود 6 ثانیه برای رسیدن به شتاب صفر تا 100 کیلومتر زمان لازم دارد. اما اگر محفظه بار را از خودرو جدا کنیم عدد شگفت‌انگیزتر نیز خواهد شد. در این صورت شتاب صفر تا 100 خودرو تنها 5 ثانیه زمان می‌برد. در خودرو دوربین‌های جانبی با محوریت 360 درجه نقاط کور کامیون را پوشش می‌دهند. خط تولید کامیون‌های تسلا در سال 2019 آغاز خواهد شد .

 

 

منبع:
عکس/جاسازی بی‌رحمانه ۱۲۵ پرنده قاچاق در لوله در اندونزی
پلیس اندونزی قاچاقچیان ۱۲۵ قطعه پرنده را دستگیر کرد. این پرنده‌ها به شکلی بی رحمانه در لوله جاسازی شده بودند. متهمان این پرونده عضو یک گروه بزرگ قاچاق حیوانات هستند.
كدخبر: 94454
1396/08/29

پلیس اندونزی قاچاقچیان ۱۲۵ قطعه پرنده را دستگیر کرد. این پرنده‌ها به شکلی بی رحمانه در لوله جاسازی شده بودند. متهمان این پرونده عضو یک گروه بزرگ قاچاق حیوانات هستند.

 

 

منبع:
مرعشی: 30هزارمیلیارد تومان بدهی برای رئیس جمهورشدن شهردارتهران
٣٠ هزار میلیارد تومان بدهی درست کردند، برای اینکه می‌خواستند برای یک شخص تبلیغات کنند. بعد تراکم فروختند و شهر را ناموزون کردند.
كدخبر: 94453
1396/08/29

پیغام: روزنامه شرق به نقل از حسین مرعشی نوشت: در این شهر می‌خواستند تبلیغ کنند و فردی را از شهرداری، رئیس‌جمهور کنند. با دلار ٨٠٠ تومان از چین یا کره قرض گرفتند، اتوبان طبقه دوم صدر را ساختند. امروز که دلار شده چهار هزار تومان باید شهرداری پس بدهد.

٣٠ هزار میلیارد تومان بدهی درست کردند، برای اینکه می‌خواستند برای یک شخص تبلیغات کنند. بعد تراکم فروختند و شهر را ناموزون کردند.

منبع:
طنز/ یک سلبریتی: زلزله زدگان هجوم نیاورند نصف عکس هایمان خراب شد!
ستون طنز روزنامه شهروند، امروز به مساله حضور سلبریتی ها در مناطق زلزله زده و همچنین خبرهای عجیب و غریب از این مناطق پرداخته است.
كدخبر: 94452
1396/08/29

 

 

 

منبع:
عکس/ صفحه اول روزنامه های امروز
صفحه اول روزنامه های امروز
كدخبر: 94451
1396/08/29

 

 

منبع:
زیرساخت‌های بندری استان بوشهر توسعه یابد
پیغام: استاندار بوشهر گفت: امیدواریم با نگاه ویژه به بنادر استان، شاهد توسعه زیرساخت‌های بندری در سطح استان باشیم.
كدخبر: 94450
1396/08/27

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند ظهر شنبه در حاشیه دیدار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار داشت: مردم استان بوشهر خوشحال هستند که یکی از مدیرانی که در استان مسئولیت داشته و به حوزه بنادر تعلق خاطر دارد به عنوان مسئول سازمان بنادر و دریانوردی کشور منصوب شده است.

وی اضافه کرد: با شناختی که ایشان نسبت به بوشهر و حوزه دریا دارد توقعات ما بیشتر شده است و انتظار هم داریم که نگاه ویژه به بنادر استان بوشهر داشته باشند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مشکلات حوزه بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تلاش همه مسئولان و نظر مساعد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور کاهش یابد.

وی بیان کرد: با این نگاه و شناخت ظرفیت‌ها مطمئن هستیم که اقدامات خوبی در این حوزه صورت می گیرد و با پیگیری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان شاهد تحولی در حوزه بنادر استان باشیم.

منبع:
حضور ناطق‌نوری در مراسم روضه حزب موتلفه +عکس
پیغام: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناطق‌نوری در مراسم روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی حضور یافت.
كدخبر: 94449
1396/08/27

پیغام: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناطق‌نوری در مراسم روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی حضور یافت.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایسنا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری شب گذشته در مراسم روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی شرکت کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین مومنی سخنران شب نهم مراسم روضه دهه آخر صفر بود.

 

منبع:
تصاویر/ مسجد النبی و قبرستان بقیع در دهه 40 و 50
مسجد النبی و قبرستان بقیع در دهه 40 و 50
كدخبر: 94448
1396/08/27

 

 

 

منبع:
آخرین قیمت انواع سکه و ارز +جدول
در بازار امروز - شنبه - هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۲۷ هزار تومان رسیده و دلار آمریکا ۴۱۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
كدخبر: 94447
1396/08/27

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا؛ در بازار سکه، سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۳۸۹ هزار تومان قیمت دارد. همچنین نیم سکه ۶۹۹، ربع سکه ۳۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان و سکه گرمی ۲۵۸ هزار تومان عرضه می‌شود.

در بازار ارز دلار آمریکا ۴۱۰۰ تومان، یورو ۴۸۸۹ تومان، ‌ پوند انگلستان ۵۵۳۴ تومان و لیر ترکیه ۱۰۸۹ تومان فروخته می‌شود. همچنین دلار مبادله‌ای ۳۵۲۳ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت گذاری شده است.

از سوی دیگر در بازار طلا، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۷ هزار تومان، ‌ مثقال طلا ۵۵۰ هزار تومان و اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۹۴ دلار و ۴۱ سنت داد و ستد می‌شود.

 

 
نوع طلا قیمت
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۷ هزار تومان
مثقال طلا ۵۵۰ هزار تومان
اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۹۴ و ۴۱ سنت
نوع سکه  
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۳۸۹ هزار تومان
نیم سکه ۶۹۹ هزار تومان
ربع سکه ۳۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان
سکه گرمی ۲۵۸ هزار تومان
نوع ارز  
دلار آمریکا ۴۱۰۰ تومان
یورو ۴۸۸۹ تومان
پوند انگلستان ۵۵۳۴ تومان
لیر ترکیه ۱۰۸۹ تومان
یوان چین ۶۴۰ تومان
درهم امارات ۱۱۳۶ تومان

 

 
منبع:
این میوه راز جلوگیری از بیماری‌هاست!
پیغام: تحقیقات بسیاری که در سراسر جهان در باره خواص خرما انجام شده، نتایج حیرت‌آوری از خواص این ماده غذایی برای سلامتی انسان را نشان می‌دهد.
كدخبر: 94446
1396/08/27

 

پیغام: تحقیقات بسیاری که در سراسر جهان در باره خواص خرما انجام شده، نتایج حیرت‌آوری از خواص این ماده غذایی برای سلامتی انسان را نشان می‌دهد.

۱- جلوگیری از سختی رگ‌ها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه خرما از سخت شدن رگ‌ها جلوگیری می‌کند که علت اصلی سکته قلبی است. سخت شدن رگ‌ها در اثر بالا بودن کلسترول بد در بدن بوجود می‌آید. در مقاله‌ای که در مجله «کشاورزی و شیمی غذایی» منتشر شده مصرف روزانه ۱۰۰ گرم خرما برای مدت ۴ هفته باعث کاهش تیروگلیسیریدها در بدن به میزان ۱۵ درصد و اکسیده شدن چربی در خون را به میزان ۳۳ درصد می‌شود و همه ‌این‌ها بدون بالا رفتن قند خون صورت می‌گیرد.

۲- کاهش فشار خون

تحقیق دانشگاه هاروارد آمریکا نشان می‌دهد که خرما یک ماده غذایی کاهش دهنده فشار خون است. این تحقیق به افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند توصیه می‌کند که در هفته ۲۲۰ گرم خرما مصرف کنند تا فشار خون آنها کاهش یابد.

۳- جلوگیری از سکته قلبی

خرما یک منبع خوب برای پتاسیم است که ماده‌ای مهم در سلامتی قلب می‌باشد. کارشناسان تغذیه می‌گویند مصرف روزانه ۱۰۰ گرم خرما ۲۰ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه را تامین می‌کند. یک تحقیق دیگر نشان می‌دهد زنانی که روزانه ۳۲۰۰ میلیگرم پتاسیم مصرف می‌کنند ۲۱ درصد کمتر در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرند.

۴- جلوگیری از کم خونی

خرما سرشار از آهن است و ماده اصلی در هموگلبین خون است. کمبود آهن در بدن باعث کم خونی می‌شود و به همین دلیل خوردن روزانه خرما مقدار لازم آهن را به بدن می‌رساند و از کم خونی به ویژه در کودکان و زنان باردار جلوگیری می‌کند. ۱۰۰ گرم خرما حاوی ۹/۰ میلیگرم آهن است.

۵- ضد یبوست

خرما در تنظیم دستگاه گوارش بسیار موثر است و پتاسیم و فیبر آن برای درمان یبوست و تنظیم دستگاه گوارش لازم می‌باشد.

۶- درمان و جلوگیری از زخم معده

از خرما، به دلیل خاصیت تنظیم کننده دستگاه گوارش، از قرن‌ها پیش برای درمان زخم معده استفاده می‌شده است. تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ انجام شده نشان می‌دهد که خرما التهاب حاصل از زخم معده را کاهش می‌دهد و این تحقیق همچنین ثابت می‌کند که خوردن خرما برای درمان زخم معده موثرتر از مصرف دارو می‌باشد.

۷- تسهیل زایمان

تحقیقی که در مجله بیماری‌های زنان و زایمان در سال ۲۰۱۱ منتشر شده نشان می‌دهد که زنان بارداری که برای ۴ هفته روزانه ۶ خرما می‌خورند درد کمتر و زایمان راحت‌تری نسبت به زنانی که خرما نخورده‌اند دارند.

۸- جلوگیری از سرطان

خرما از نظر منیزیوم غنی است و این ماده باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌شود. منیزیوم التهاب را در بدن کاهش می‌دهد. التهاب دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌ها و از جمله انواع سرطان است. خرما دارای انتی‌اکسیدانت‌هاست که با رادیکال‌های آزاد می‌جنگند. در تحقیقی که در مجله بریتانیایی تغذیه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده خوردن خرما از امکان ابتلا به سرطان معده و روده را کاهش می‌دهد. در حال حاضر تحقیقات زیادی در مورد اثر خرما در جلوگیری از انواع سرطان در دست انجام است.

۹- افزایش باروری مردان

در تحقیقی که در مجله علوم بیولوژیک پاکستان در سال ۲۰۱۵ منتشر شد خوردن ۱۲۰ گرم خرما در روز برای مدت ۲ ماه می‌تواند به بهبود باروری در مردان کمک کند.

۱۰- افزایش انرژی بدن و مغز

خرما سرشار از قند‌های ساده همچون گلوکز، فروکتوز و ساکاروز است و به همین دلیل یک ماده انرژی‌زای سریع برای بدن می‌باشد. کارشناسان تغذیه به ورزشکاران توصیه می‌کنند ۲ وعده خرما قبل و بعد از تمرین‌ها داشته باشند تا انرژی لازم تامین شود. خرما به مغز انرژی لازم برای تقویت حافظه و تمرکز را می‌دهد و به همین دلیل خرما را به رژیم غذایی کودکان و سالخوردگان اضافه می‌کنند تا در مورد این گروه اخیر از خطر ابتلا به الزایمر جلوگیری شود.

منبع:
عرضه جگرهای فاسد رنگ شده با خون + عکس
پیغام: واحدهای صنفی متخلف از رنگ‌های آغشته به خون حیوانی برای تازه نشان دادن محصولات غذایی خود استفاده می‌کنند و دل، قلوه و جگرهای فاسد رنگ شده را به واحدهای فروش ساندویچ و جگرکی‌ها می‌فروشند.
كدخبر: 94445
1396/08/27

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم؛ در ادامه برگزاری گشت‌های مشترک اصناف با دستگاه های نظارتی، اکیپی از بازرسان اتاق اصناف تهران با همراهی رئیس گشت سیار تعزیرات حکومتی و کارشناسان بهداشت جنوب تهران در میدان بهمن برای بازرسی از واحدهای عرضه کننده مواد خام دامی حضور یافتند.

در این بازدید از تعداد 5 واحد صنفی مشخص شد، مواد خام دامی از جمله دل ، قلوه و جگر یخ زده و فاسد را در داخل یخچال برای عرضه نگهداری می کنند .

متصدیان این واحدهای صنفی با مشاهده بازرسین قصد خارج کردن و انتقال اقلام فاسد به خارج مغازه را داشته که با اقدام به موقع بازرسان بیش از 100 کیلو انواع مواد خام دامی فاسد و یخ زده کشف و معدوم گردید.

در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این واحدهای صنفی از رنگ‌های آغشته به خون حیوانی برای تازه نشان دادن محصولات غذایی خود استفاده می‌کردند و در نهایت دل، قلوه و جگرهای فاسد رنگ شده را به واحدهای فروش ساندویچ و جگرکی‌ها می‌فروختند.

برای این واحدهای متخلف پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید .

 

منبع:
عکس/جمع آوری کمک های مردمی در همدان برای مناطق زلزله زده
مردم مناطق مختلف همدان همراه با سراسر کشور ، کمک های مردمی خود را برای مناطق زلزله زده کرمانشاه جمع آوری و ارسال کردند.
كدخبر: 94444
1396/08/27

 

منبع:
عکس/مراسم تشییع پیکر ابوبکر معروفی
مراسم تشییع پیکر «ابوبکر معروفی»، امدادگر بوکانی که در مسیر کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور بر اثر واژگونی خودرو ، دار فانی را وداع گفت، شنبه ۲۷ آبان با حضور چشمگیر مردم کردستان در سنندج برگزار شد.
كدخبر: 94443
1396/08/27

 

منبع:
یک روزنامه اسرائیلی: شعبه بانک سپه در آلمان تحریم شده
یک روزنامه صهیونیستی مدعی شد: اداره نظارت مالی فدرال آلمان محدودیت‌هایی را علیه شعبه بانک سپه در این کشور اعمال کرده است.
كدخبر: 94442
1396/08/27

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا به نوشته روزنامه اورشلیم پست، اداره نظارت مالی فدرال آلمان روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرده است که این آژانس یک ممنوعیت اعتباری علیه بانک سپه ایران به دلیل نقض قوانین اعتباری آلمان اعمال کرده است.

سابین رایمر سخنگوی اداره نظارت مالی فدرال آلمان به اورشلیم پست گفت که این ممنوعیت اعتباری علیه شعبه بانک سپه در فرانکفورت به دلیل عدم رعایت قوانین مربوط به سازه‌های تجاری مندرج در بند a25 قانون بهره وضع شده است.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا پیش از این بانک سپه را به بهانه نقش آن در فعالیت‌های مربوط به برنامه موشکی ایران هدف تحریم قرار داده بودند اما این تحریم‌ها پس از اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در سال 2016 لغو شد.

این سخنگوی اداره نظارت مالی فدرال آلمان همچنین گفت که به دلیل محرمانه بودن موضوع قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه نیست اما این ممنوعیت از روز 13 اکتبر اجرایی شده است.

بانک سپه ایران علاوه بر فرانکفورت، شعبه‌هایی در پاریس، رم و لندن دارد.

 

منبع:
عکس/ سر پل ذهاب شش روز پس از زلزله
سر پل ذهاب شش روز پس از زلزله
كدخبر: 94441
1396/08/27

 

 

 

منبع: تسنیم

منبع:
پدر سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت
پدر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت.
كدخبر: 94440
1396/08/27

به گزارش«پیغام» به نقل از عصر ایران، پدر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت.

براساس اعلام اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه، جزییات برنامه‌ها و مراسم، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

عصر ایران این مصیبت را به سخنگوی وزارت خارجه تسلیت می‌گوید

منبع:
بازگشت به بالا