کد خبر : 100514       تاریخ : 1397/03/12 09:16
عربستان سعودی، قطر را به اقدام نظامی تهدید کرد

عربستان سعودی، قطر را به اقدام نظامی تهدید کرد

روزنامه فرانسوی «لوموند» نوشت که عربستان سعودی تهدید کرده است در صورت دستیابی قطر به سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه، علیه این کشور دست به اقدام نظامی خواهد زد.

پیغام: یک روزنامه فرانسوی فاش کرد که عربستان سعودی تهدید کرده است در صورت دستیابی قطر به سامانه موشکی «اس- ۴۰۰» روسیه، علیه این کشور منطقه دست به اقدام نظامی خواهد زد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا به نقل از رای‌الیوم، روزنامه فرانسوی «لوموند» نوشت که عربستان سعودی تهدید کرده است در صورت دستیابی قطر به سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه، علیه این کشور دست به اقدام نظامی خواهد زد. بر این اساس، «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی مداخله «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری روسیه را به منظور لغو قرارداد خواستار شده است.

طبق این گزارش، ملک سلمان در نامه‌ای به امانوئل ماکرون، نگرانی خود را از نزدیک شدن قطر به نهایی کردن قرارداد خرید سامانه اس- ۴۰۰ روسیه، اعلام کرده است. عربستان سعودی معتقد است که این گام قطر، امنیت هوایی این کشور را تهدید می‌کند و تنش‌ها در منطقه را افزایش می‌دهد.

پادشاه سعودی تهدید کرده است که «تمامی اقدامات مناسب را به منظور جلوگیری از دستیابی قطر به این سامانه موشکی، از جمله مداخله نظامی را اتخاذ خواهد کرد.»
ملک سلمان همچنین از ماکرون خواسته است که مانع فروش این سامانه به قطر شده و ثبات منطقه را حفظ کند.

این روزنامه فرانسوی افزود، وزارت خارجه فرانسه و مقام‌های سعودی درباره مضمون نامه ملک سلمان به ماکرون اظهارنظر نکرده‌اند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100514

نظـــرات شمـــا